Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá srp 26 @15:00 -
Lošany: Otevření Památníku rodiny Mašínů

Nejnovější komentáře

 • 12.08.2022 12:59
  ... Podle vládního zdroje má nicméně horká kandidátka podporu ...

  Read more...

   
 • 09.08.2022 12:44
  Díky, díky, díky. Když mi bylo 17 až 19 let, tak můj parťák byl ...

  Read more...

   
 • 06.08.2022 14:37
  Jak jste se právě od sudetoněmeckého pisálka dozvěděli, vzal ...

  Read more...

   
 • 05.08.2022 13:06
  Na Ukrajině padla plukovnice, která se chlubila zabíjením.

  Read more...

   
 • 05.08.2022 11:12
  Exekutor zabavil dům investora Krúpy. Ve prospěch firmy, s ...

  Read more...

   
 • 04.08.2022 13:45
  Rusko nyní spaluje zemní plyn tak intenzivně, že je plamen ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Epoch Times tiskarnaČtyři muži vtrhli do tiskárny hongkongské kanceláře deníku The Epoch Times v časných ranních hodinách dne 12. dubna 2021 a poškodili počítače a tisková zařízení. Násilný útokEpoch Times pocitace a vandalismus je považován za poslední pokus Komunistické strany Číny umlčet deník The Epoch Times.

V listopadu 2019 došlo k dalšímu útoku, když čtyři maskovaní muži neoprávněně vstoupili do stejné budovy a zapálili dvě tiskárny. Pachatelé, kteří stáli za žhářským útokem, zůstávají na svobodě.

Mluvčí hongkongské redakce Cheryl Ng uvedla, že toto vloupání je charakteristické pro čínský režim a jeho cílem je umlčet nezávislé médium, aby přestalo informovat o tématech, která jsou pro komunistický režim tabu. Útok odsoudila a prohlásila, že se jedná o zločin proti svobodě slova v Hongkongu.

 TRANSLATION: FORMER PARTY PROFESSOR CALLS CCP A “POLITICAL ZOMBIE”

Deník Epoch Times je jedním z mála nezávislých sdělovacích prostředků v Hongkongu. Přináší necenzurované zpravodajství o Číně, včetně politických bojů uvnitř komunistické strany, porušování lidských práv ze strany režimu vůči etnickým menšinám a náboženským skupinám. Odhaluje také propagandu a vlivové operace Pekingu v zahraničí.

Hongkongské vydání publikuje rozsáhlé nezávislé zpravodajství o prodemokratickém hnutí v Hongkongu, které začalo v červnu 2019, ale v červenci loňského roku odeznělo, když Peking uvalil na Čínou ovládané město drakonický zákon o národní bezpečnosti. Zákon ještě více snížil klesající úroveň autonomie Hongkongu, zejména svobodu tisku.

Hongkongské vydání listu The Epoch Times v tiskovém prohlášení odsoudilo čínský režim za vytváření bílého teroru* v Hongkongu a zároveň vyzvalo mezinárodní společenství, aby monitorovalo stav svobody slova v Hongkongu, který je v obležení komunistického režimu.

Obtěžování

V neděli kolem 4:38 ráno se zaměstnankyně tisku vrátila do tiskárny, kde zahlédla opodál stojícího muže kolem třicítky, jak si s někým povídá přes mobilní telefon.

Když se zaměstnankyně pokusila zavřít posuvné dveře, muž náhle přistoupil, postavil se do dveří a zabránil jejich zavření.

Vážení čtenáři, nenechte si ujít to nejlepší z Epoch Times! Přihlašte se k odběru Newsletteru. Jednou týdně vám tak budeme moci zasílat výběr těch NEJ zpráv.

Muž poté rozzlobeně oslovil zaměstnankyni tiskárny a žádal ji, aby přiměla pana Chu, aby vylezl ven a setkal se s ním. Zaměstnankyně na to odpověděla, že tam nikdo takový není, ale muž přesto odmítl odejít.

Najednou se objevili další tři muži a protlačili se vchodem do tiskárny. Dva z nich nesli kladiva a jeden z nich nesl igelitovou tašku, v níž byl nůž.

Křičeli na dalšího zaměstnance tiskárny: „Jdi pryč, jdi pryč. Do toho ti nic není. Odejdi. Nenuťte mě něco udělat.”

Poté, co vtrhli dovnitř, začali muži kladivy rozbíjet tiskařské stroje. Mezi poškozenými předměty byl centrální ovládací panel tiskárny a několik počítačů. Jeden z mužů také vysypal na zařízení stavební suť, kterou si přinesl ve svém vaku.

Vniknutí bylo zachyceno na videozáznamu. Trvalo přibližně dvě minuty. Všichni čtyři muži měli na obličejích masky. Při odchodu muži ukradli jeden z počítačů. Poté uprchli z místa v bílé dodávce.

Pracovníci tiskárny zavolali policii, která dorazila krátce poté.

Tiskárna založená v únoru 2006 byla napadená už celkem čtyřikrát.

V únoru 2006 se do ní vloupali jiní násilníci a poškodili nově zakoupené tiskové zařízení.

V říjnu 2012 se násilníci pokusili vloupat do tiskárny, ale nepodařilo se jim rozbít vstupní bránu. V prosinci 2012 se objevilo sedm mužů s několika bednami s nářadím a začali se pokoušet bránu prorazit. Utekli poté, co byla přivolána policie.

Žhářský útok, který přišel 19. listopadu 2019, způsobil odhadované škody přes 40 000 dolarů. Toho dne čtyři osoby oblečené v černém, ve zjevné snaze přestrojit se za hongkongské protestující za demokracii, zapálily oheň, který spustil hasicí systém budovy.

Proti žhářskému útoku vystoupilo několik amerických senátorů, stejně jako organizace na ochranu práv Reportéři bez hranicVýbor na ochranu novinářů a také Klub zahraničních korespondentů v Hongkongu.

Paní Cheryl Ng řekla, že hongkongské vydání deníku The Epoch Times se nebude sklánět před násilnými hrozbami a je v procesu opravování poškozeného vybavení. Vyjádřila také naději, že hongkongská policie případ vyřeší a předá čtyři muže spravedlnosti.

Vyzvala obyvatele Hongkongu, aby noviny i nadále podporovali.

původního článku newyorské redakce deníku The Epoch Times přeložil M. K.

https://www.epochtimes.cz/2021/04/13/utocnici-s-kladivy-zautocili-na-hongkongskou-tiskarnu-deniku-epoch-times/

***

„Kdyby celé lidstvo mělo stejný názor a jen jediný člověk by nesouhlasil, neměla by většina sebemenší právo jednotlivce umlčet. Stejně jako onen jednotlivec by neměl právo umlčet většinu, i kdyby k tomu měl tu moc.“.

John Stuart Mill (1806–1873) ve svém spise „O svobodě“.

 

J.Š. 14.4.2021

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)