Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 19.09.2021 17:58
  O latenci, skrytosti virů se moc nemluví. Zakotví se v organismu ...

  Read more...

   
 • 19.09.2021 15:45
  Odkazuji na SPC, což je obsáhlejší než příbalové letáky ...

  Read more...

   
 • 17.09.2021 13:49
  Když už i Česká televize zpochybňuje pravdivost „tečky za ...

  Read more...

   
 • 16.09.2021 13:50
  5 X NE ! Fašistická PROPAGANDA funguje na jednom principu ...

  Read more...

   
 • 14.09.2021 08:09
  Aktuální průzkumy k volbám prokazují, že je vyvíjen velký ...

  Read more...

   
 • 13.09.2021 16:48
  Vážený pane Šinágl, nemohu než souhlasit s Vašimi mě zaslanými ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Rousky ovceVšichni máme agendy kolem covid-19 plné zuby. Zařekl jsem se, že už o té problematice nebudu psát, abych k tomu nepřispíval. Tento týden jsem ale nabral dva tak silné podněty, že to rozhodnutí poruším.

Včera se u nás na vlakové zastávce prý odehrál nechutný incident. Seniorka s tříletou vnučkou poté, co ujely dvě stanice, byly vyhozeny průvodčím z vlaku, protože paní odmítla nasadit roušku. Protože paní odmítala vystoupit, průvodčí jí sebral tašky a vyhodil je z vlaku ven. Na stanici, kde staví jen některé spoje, autobus kolem jede párkrát za den a nejbližší voda se dá koupit 2 km daleko.

Ve školách je to také jako v blázinci. Sám mám osobní zkušenost, protože naše dvojčata tento týden nastupovala do první třídy. Při slavnostním zahájení v kulturním sále prvňáčci roušky mít nemuseli, rodiče museli. Pak jsme přešli do školy a tam museli v rouškách sedět i děti, že prý je to menší prostor. Samozřejmě nikdo neměl utěsněný respirátor, naprostá většina měla nějaké roušky a často „na půl žerdi“.

Ve školní budově, kde jsou všeho všudy tři třídy prvňáků a druháků musí děti nosit roušku na chodbách, i když jdou na toaletu. Dokonce když přecházejí přes chodbu pět kroků do protějších dveří do družiny, musí mít roušku, kterou za dveřmi sejmou a smísí se s další třídou. Když jdou na oběd, prochází se venkem, tam roušku sundají. Přijdou do jídelny s nasazenou rouškou. V nabouchané jídelně všichni jedí bez roušek. Když se řadí k odchodu, musí si roušky nasadit a jen vykročí ven, zase je sundávají. A tak stále do kola. Připomínám, že je prokázáno, že se covid naprosto dominantně šíří aerosolem v uzavřených prostorách. Pokud tedy osoby dýchají společný vzduch, neutěsněné roušky a respirátory neřeší takřka nic.

No a nesmyslné testování ve školách? Antigenní testy jsou málo citlivé a zcela neprůkazné při nízké virové náloži a u bezpříznakových lidí. Dokonce jsem se dočetl, že dětem na sliznicích bůhví proč covid tak neulpívá a že k přenosům ve školách prakticky nedocházelo. Takže testy, ať odhalí co odhalí, budou pramálo vypovídající. Pak tu tedy zbývají v zásadě tyto možnosti: je potřeba utratit peníze u správných dodavatelů (cca 800 milionů), je potřeba vypadat, že vláda něco dělá anebo je potřeba vychovávat k poslušnosti a nesvobodě už od útlého věku. Vštěpuje se dětem, že toto je normální. Anebo všechny důvody dohromady.

No není tohle Blbákov? Ukončeme to a navraťme se k racionálním řešením, která dávají smysl. Ta nemoc určitě dokáže být nebezpečná, ale jsme také v nějaké konkrétní situaci. Prosím, kdo se chce chránit, ať si nosí respirátor, ochranné brýle, plynovou masku nebo skafandr. Kdo chce volně dýchat, ať není nucen nosit na ústech jakoukoli zábranu. Není žádný objektivní důvod to nařizovat nosit všem. Účinnost je velmi sporná. Lidé to často stejně spontánně nedodržují, tak to vede jen dalšímu rozpadu právního státu.

Nikdo ani přesně neví, co zrovna platí. Navíc to zase nejspíš zruší soud. Je třeba chápat jeden druhého a navzájem se zbytečně neomezovat. Všichni toho už máme plné zuby.

Zdroj: https://josefklapal.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=775405

***

Ostrava 31.8.2021: Nesahejte nám na naše děti!

J.Š. 8.9.2021

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.20 (5 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)