Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st kvě 31 @19:00 -
KVH: Hledání rovnováhy aneb Život soudce
čt čvn 01 @08:00 - 05:00PM
Pochod Postoloprty Žatec
so čvn 10 @08:00 - 08:00PM
Dejvice: CH stánek na Festivalu ambasád
po čvn 12 @14:30 -
OS Praha 2: dr. Bartsch

Nejnovější komentáře

 • 29.05.2023 16:39
  Rozhodnuto. Český lékař půjde za údajné plácnutí po zadku ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:33
  Michael Žantovský už nepovede Knihovnu Václava Havla. Ředitelem ...

  Read more...

   
 • 25.05.2023 12:30
  Tak ještě jedna perlička od soudu. Napsala jsem klientovi ...

  Read more...

   
 • 20.05.2023 16:15
  Nic proti tomu, pokud president jezdí na motorce v okolí Lán ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 12:38
  Vakcíny, obě založené na technologii messengerové RNA (mRNA) ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 07:45
  Jsme ve válce, paní Anežko. Některé bitvy se prohrávají, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Dvoracek a KramnyOblek soudce visiOpakovanou stížnost na soudkyni JUDr. Janu Bochňákovou v kauze ing. Marka Gáby, jsem podal dne 31.3.2022 k rukám předsedy OS Ostrava Mgr. Tomáše Kamradeka. Odpověděl opět zamítavé, dne 9.5.2022.

Prý byl postup soudkyně profesionální? Kdyby se chovala profesionálně a nesoudila zcela neprofesionálně, pak by k takovým konfliktům s novinářem nemohlo nikdy docházet!

Předseda soudu tak podporuje porušování Ústavy ČR soudkyní, která zabraňuje novináři informovat veřejnost a jeho Ústavou ČR garantované právo kontrolovat výkon spravedlnosti v naší zemi přímou účastí na soudních, veřejných jednáních. To, že se žádná média, ačkoliv informována, roky nedostavují a jedinému novináři je vstup opakovaně zakazován, svědčí o tom, že se jedná o zločinné spolčení, které musí vlastní zločiny krýt. Jsou takového rozsahu, že i Reportéři ČT, po počátečním zájmu, ztratili odvahu.

Předseda soudu nemůže jednak jinak. Musí podporovat a krýt soudkyni a jiné „party“, které se vzájemně kryjí, v jejich vědomě nezákonném jednání, jinak by  ohrozil i sám sebe. Jak dlouho ještě bude ostravské „Justiční Palermo“ a zločinci v talárech ohrožovat beztrestně nevinné lidi?

Další jednání jsou nařízena na 1.6 a 9.6.2022. Justiční stráž bude mít opět důvod mobilizovat v nejvyšším stupni, kvůli „ohrožení“ soudkyně JUDr. Jany Bochňákové. Za to co dosud předvedla, měla už být dávno zbavená taláru a vzhledem k její společenskému postavení a odpovědnosti, i sama souzena a odsouzena.

Pokud by existovala Občanská porota, neváhala by a rozhodla jednomyslně pod tíhou nezpochybnitelných důkazů. Ty zůstávají (díky opakovanému selhávání veřejnoprávních médií), pro širokou veřejnost nadále utajeny. V této největší, polistopadové ostudě české justice, by se osob zasluhujících řádné odsouzení, našlo více. Veřejného opovržení se už dočkaly. Z toho si ovšem nic nedělají, jisti si svoji nepostižitelností a beztrestností. Absence mravnosti jim v tom brání. Zajímá je pouze funkce, moc a z toho plynoucí snaha za každou cenu si udržet ničím nezasloužený vysoký životní standard. Z poctivé práce občanů je tak hrazena jejich nepoctivá práce. Nemá-li země nezávislou justici a média, může se se svobodou a demokracií rozloučit a hrát si na ni jako „Potěmkinovskou“.  

***

Baxa: Třicetiletí holobrádci bez životních zkušeností nemohou být soudci

„Zákon dnes nic neznamená. Dnes platí, zítra neplatí,“  …  

***

Reálná společenská koncepce je založená na rozsáhlém kriminálním základě, systémovém porušování psaného práva a kryptofašismu, jako nástrojích nezbytných pro výkon moci nad lidmi, píše se v článku níže. Kdo se zúčastní novodobého inkvizičního soudního jednání u OS Ostrava, může se o pravdivosti tohoto konstatování přesvědčit sám.

 

Jan Šinágl, 16.5.2022

Mezinárodně uznávaný nezávislý novinář, publicista, politolog, t.č.  postihován v zemi EU (za svobodu slova a právo veřejnosti na informace) na majetku i zdraví. Angažovaný občan, dvacet let hájící pravdu, spravedlnost a zachování demokratických hodnot. Občan České republiky a Švýcarské konfederace, respektovaný demokratickými občany Evropy. 30 let života v totalitě, 20  let v demokracii, 20 let v postotalitě.

***

Kauza Ing. Marka Gáby – další neuvěřitelné skutečnosti vyplouvají na povrch

Právo je reálná společenská koncepce založená na rozsáhlém kriminálním základě

Za trestný čin „pomluvy“ jsem zaplatil dva miliony korun…

2012: Nechte psát Šinágla – 2021: Umlčte Šinágla!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)