Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt čvn 01 @08:00 - 05:00PM
Pochod Postoloprty Žatec
so čvn 10 @08:00 - 08:00PM
Dejvice: CH stánek na Festivalu ambasád
po čvn 12 @14:30 -
OS Praha 2: dr. Bartsch

Nejnovější komentáře

 • 29.05.2023 16:39
  Rozhodnuto. Český lékař půjde za údajné plácnutí po zadku ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:33
  Michael Žantovský už nepovede Knihovnu Václava Havla. Ředitelem ...

  Read more...

   
 • 25.05.2023 12:30
  Tak ještě jedna perlička od soudu. Napsala jsem klientovi ...

  Read more...

   
 • 20.05.2023 16:15
  Nic proti tomu, pokud president jezdí na motorce v okolí Lán ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 12:38
  Vakcíny, obě založené na technologii messengerové RNA (mRNA) ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 07:45
  Jsme ve válce, paní Anežko. Některé bitvy se prohrávají, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Blaek_Antonn

Odpověď tajemníka MÚ Frenštát po Radhoštěm Ing. Petra Kubenky ze dne 21.3.2013 na moji ZOI ze dne 4.3.2013. Odpověď hejtmana Miroslava Nováka na moji ZOI ze dne 4.3.2013  očekávám také dnes, kdy končí zákonná lhůta 15 dnů na odpověď. Téma bude obsahem pořadu MÁTE SLOVO na ČT dne 28.3.2013. K účasti v pořadu jsem se právě přihlásil. J.Š. 22.3.2013

"Obžalovaný je podle znalce z oboru psychologie v rámci širší normality povahy hodnocen jako osobnost akcentovaná se zvýšeným vztahem k právu a spravedlnosti a s puzením k napravování nepravostí v okolí a ve světě." Dopis „atentátníka“ Antonína Blažka představitelům města Frenštát pod Radhoštěm ze dne 16.11.2010!

Celá republika lituje "oběti", obyvatele zříceného paneláku ve Frenštátě, ale ve skutečnosti právě tyto "oběti" pana Antonína Blažka uvrhly do dluhů a nakonec ho s exekutorem připravily o byt v osobním vlastnictví, od bezdomovectví jej dělilo už jen pár dní. Zaslouží si tito lidé soucit a pomoc, když sami zničili člověka?

Pan Blažek dlužil celkem 140 tisíc korun. Základem dluhu bylo, když Společenství vlastníků ("oběti") v 90. letech povolilo zřídit Večerku v suterénu paneláku, pod bytem pana Blažka. Pan Blažek si mnohokrát stěžoval na hluk a prodej alkoholu nezletilým ve Večerce na frenštátské radnici, zodpovědní úředníci ale nejednali. Pan Blažek na Společenství vlastníků ("oběti") podal soukromoprávní žalobu, jenže prohrál a soud mu uložil úhradu nákladů soudního řízení. Pan Blažek odmítl a toto byl základ dluhu. V bytě se mu vytvořila plíseň kvůli zvýšené vlhkosti v důsledku nepovoleného chovu ryb pro prodej v suterénu paneláku, kde vlhkost dosahovala až 80 %. Dále se Společenství vlastníků ("oběti") většinově rozhodlo rekonstruovat panelák, vyměnit okna atd., pan Blažek na toto neměl peníze, ale byl přehlasován, takže mu vznikl dluh vůči Fondu oprav. Kromě toho pan Blažek dlužil na poplatcích za vodu a elektřinu, proto byl odpojen. Sousedé ("oběti") mu ze msty zlomyslně rozbili okna bytu, která měl pak zalepená izolepou, rozřezali mu i pneumatiky u auta.

Pan Blažek se živil dříve jako drobný řemeslník a poslední rok roznosem letáků, roznášel i 11 hodin denně, ale výdělek sotva stačil na skromnou obživu, natož úhradu celkového dluhu 140 tisíc korun. Společenství vlastníků ("oběti") předalo pohledávku vůči panu Blažkovi exekutorovi, který byt pana Blažka v roce 2012 dražebně prodal. Poslední lhůta, do kdy měl pan Blažek svůj byt opustit, případně být násilně z bytu vystěhován, a skončit jako bezdomovec, měla vlastně nastat pár dní po výbuchu. Pan Blažek byl věřící křesťan, v tomto zlodějském neprávním státě se bránil, jak to šlo, psal o sobě i na internetu, ale žádné pomoci se od státních orgánů ani spoluobčanů nedovolal. Pan Blažek nebyl "psychopat" ani "krvežíznivý násilník", jak ho lživě prezentuje řada českých médií, dokonce se mohl prokázat i znaleckým psychologickým posudkem v jedné ze svých kauz: "Obžalovaný je podle znalce z oboru psychologie v rámci širší normality povahy hodnocen jako osobnost akcentovaná se zvýšeným vztahem k právu a spravedlnosti a s puzením k napravování nepravostí v okolí a ve světě."

* * *

OTEVŘENÝ DOPIS PŘEDSTAVITELŮM Města Frenštátu pod Radhoštěm

Zastupitelstvo města nám. Míru 1 74401 Frenštát pod Radhoštěm viz.: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V minulém volebním období se Město Frenštátu pod Radhoštěm, zastoupené Beátou Houšťavovou a RK Beskyd s.r.o., dopustilo finančního podvodu opakovaným požadavkem vyplacení již uhrazených pohledávek. Město Frenštát p.R. v současnosti vymáhá pomoci exekuce neexistující pohledávku také proto aby zakrylo svůj díl viny na podávání alkoholu, cigaret a distribuci drog ze společných prostor domu č.p. 39 na ulici 6.května ve Frenštátě p.R. S Městem Frenštát p.R. vedu soudní spor na ochranu osobnosti o Kč 900.000,- Město Frenštát p.R. se podílelo na znepřístupněním společných prostor suterénu domu č.p. 39 na ulici 6.května ve Frenštátě p.R. Ve společných prostorách choval a prodával Luděk Bohm ryby.

By zde podáván alkohol, tabákové výrobky a drogy dětem. Ty pod vlivem omamných látek močily a vykonávaly velkou tělesnou potřebu v okolí přilehlých domů. Mládež urážela a slovně napadala každého kdo měl k jejich konání výhrady. Luděk Bohm ve společných prostorách provozoval nepovoleně i restaurační činnost. Dospělí jedinci pak pod vlivem alkoholu ochcávali a osrávali prostor za domem č.p. 39.

Zastupitelstvo města ani po mých opakovaných apelech a na mou snahu po nápravě reagovalo tím způsobem, že vyzývalo přítomné, ústy místostarosty Hanuše Víta, k mému napadení a vyhození z veřejného zasedání. Nápravu nesjednali ani policisté OO Policie ČR Frenštát p.R. kde měl provozovatel večerky Luděk Bohm a jeden spolumajitel domu, Jan Janák, příbuzné. Závadovou a trestnou činnost spojenou nezákonně obsazenými prostorami kryli pracovníci právního oddělení města, pracovníci stavebního odboru i strážnici MP Frenštát p.R.

Přímou trestní odpovědnost za daný stav nesla paní Pavlová a po převzetí její funkce Beáta Houšťavová, která rovněž neplnila své povinnosti při zprávě cizího majetku. Společné prostory byly pronajímány v rozporu se zákonem o nájmu a pronájmu nebytových prostor, byly v nich v rozporu s vydaným povolení provedený stavení úpravy. Ve třetí obsazené místnosti byla provozována činnost na kterou neměl pronajimatel povolení. V kanceláři byly chovány ryby určené k prodej.

V důsledku provozování nepovolené činnosti pronajimatele a na ní navazující nečinnost odpovědných pracovníku Města Frenštátu p.Pavlové a p. Houšťavové, byla naše rodina nucena žít prostředí ohrožující její zdraví a život. V Bytě se, v důsledku nepovoleného chovu ve společných prostorách pohybovala vzdušná vlhkost okolo 80%, Hnily nám koberce, podlaha. Docházelo k poruchám elektroniky a byla zničeno multifunkční zařízeni v ceně cka Kč 18.600.- Na stěnách se tvořila plíseň. Byla zničena elektroinstalace.a zrezivěla i vnitřní plocha zadlabavacího zámku u vstupních dveří do bytu.

OMLOUVÁM SE TOUTO CESTOU VŠEM OBČANŮM, KTEŘÍ BUDOU PŘI POKRAČUJÍCÍ PŘI S VEDENÍM MĚSTA NECHTĚNĚ OBTĚŽOVÁNI. Zároveň se obracím na rodiče jejichž dětem, podáváním návykových látek ve společných prostorách domu č.p. 39 na ulici 6.května ve Frenštátě p.R. prznili duši a ničili budoucnost, aby se obrátili na Ministerstvo vnitra a Ministerstvo spravedlnosti. Noví ministři Ministr vnitra Radek John. Kancelář ministra vnitra, Nad Štolou 3, 170 34 Praha 7 a Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil, Ministerstvo spravedlnosti ČR, Vyšehradská 16, 128 10 Praha 2 přeci slíbili, že pořádek ve svých resortech udělají. Pokud slib dodrží přenese se pořádek a řád i na úroveň obcí.

 

Frenštát p. R. 16.11.2010 Antonín Blažek. 6.května 39, 744 01 Frenštát p.R.

Antonín Blažek v.r.

* * *

Tímto nikdo nechce omlouvat čin Antonína Blažka. Věc kterou udělal je neomluvitelná. Je to jen pohled na věc z opačné strany, který se veřejnost z médií dosud nedozvěděla a která nám po dlouhé dny předkládají jednostranný, neobjektivní pohled na tuto tragédii v pokleslém bulvárním stylu. Pan Blažek je vinen, ale neméně vinní jsou ti, které ho k tomuto zoufalému činu donutili! Budou tyto konkrétní, známé osoby, voláni k odpovědnosti, obžalováni a odsouzeni?! I oni nesou neodejmutelný díl odpovědnosti na této tragédii díky své nečinnosti! Budu informovat gen. ředitele ČT Petra Dvořáka, ČRo Petra Duhana, ředitele ČTK a známé novináře. Pokud nezařídí objektivní informování veřejnosti jak je povinností těchto veřejnoprávních institucí, nebudou moci v budoucnu tvrdit, že nevěděli. Doporučuji všem občanům, kterým není lhostejný stav země, aby tak učinili též – i ve vlastním zájmu! Jde o zachování naděje na spravedlnost, svobodu a demokracii v naší zemi!

 

Jan Šinágl, 1.3.2013

 

Z komentářů:

Musím Vám napsat zajímavý "postřeh", který jsem měla, když jsem sledovala zprávy. Tatínek, který při této tragédi přišel o své dvě děti, plakal do kamery a podle mně řekl velmi zvláštní věc! Řekl, že ani tři, nebo pět milionů (zapomněla jsem přesnou sumu, kterou řekl) nemůže napravit ztrátu vlastních dětí! Mě v tom okamžiku zarazilo to, že vyčísloval finanční sumu! Přišlo mně to velmi zvláštní!!! Většinou lidé řeknou, že „…žádné peníze nemohou nahradit…“?! Mně ale velmi zarazila ta konkrétnost! Potom jsem četla Váš článek, a pochopila jsem, že jde především o peníze na úkor neštěstí. Celý tento smutný příběh a tragédie tak opět zřejmě naznačuje, jak hluboko zasahují peníze a materiální myšlení do života naší společnosti. Je skutečně vše  postaveno na penězích? Nechce se mi tomu věřit, že by naše společnost až tak hluboko klesla.

D.W. 2.3.2013

 

P.S.

Ve věci oslovím starostu Frenštátu pod Radhoštěm a hejtmana Severomoravského kraje. J.Š.

 

ZOI k rukám starostky Frenštátu pod Radhoštěm ze dne 4.3.2013

Odpověď starostky ze dne 21.3.2013

ZOI k rukám hejtmana Moravskoslezskéhokraje  ze dne 4.3.2013

Odpověď hejtmana ze dne 27.3.2013 ze dne 27.3.2013

 

P.S.

Zákonná lhůta na odpověď činí 15 dnů. Je možno ji prodloužit o 10 dnů ze zákonných důvodů s povinností  informovat žadatele. Paní starostka ji překročila o 2 dny, pan hejtman o 8 dní aniž by mne informovali. Na den 28.3.2013 jsem se přihlásil k účasti v pořadu ČT MÁTE SLOVO, věnovaný tomuto tématu. Divácké centrum ČT mi potvrdilo příjem mé žádosti s tím, že ji předá autorům pořadu. Den před pořadem už asi těžko pozvání obdržím. Na druhé straně bych se paní Jílkové, moderátorce pořadu, nedivil. Jistě má v paměti má vystoupení v pořadu TV NOVA KOTEL, zejména to poslední věnované BIS a které bylo posledním vysíláním tohoto pořadu. Tenkrát mi před vysíláním slíbila, že mi udělí slovo pro závažnost otázek, neustále mne přehlížela až jsem si musel udělení slova  doslova vykřičet pro posledních pár vteřin pořadu. Byly skutečně posledními. J.Š. 27.3.2013 - 21:10 hod.

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentáře   

0 #48 Martin Michal 2013-04-18 21:21
Cituji jaroslav:
Cituji Martin Michal:
Cituji jaroslav:
Já jenom nechápu, proč už takovou dobu neodpovídá paní starostka a pan hejtman. Přece rychle odepsat podle pravdy nemůže být tak těžké..

A komu mají odpovídat....šináglovi?Proč ? Víte kolik jim tam takových úchylných dopisů asi mohlo přijít.Šinágl je nějakej bůch nebo co?Je to sedmilhář a nemocnej člověk.Já si naopak myslím, že pan Šinágl dělá záslužnou práci za nás ostatní. A konkrétně dotaz na radnici v této kauze je velmi důležitý, protože k neštěstí jistě vedla i nečinnost ůředníků radnice. Kdyby tito celý spor opravdu řešili podle zákona, nemuselo k tragedii vůbec dojít, to je můj názor. Dodnes nevysvětlili svůj díl viny/neviny na tragedii....
Sám mám negativní zkušenosti s úředníky magistrátu, oni řešení problému jen předstírají a jdou ne cestou práva, ale cestou nejmenšího odporu. Kdo je slušný a žádá, nemá šanci proti hulvátovi, který buď uplácí nebo jim vyhrožuje soudy, či na ně přímo podává trestní oznámení. Oni, placení z našich peněz chtějí hlavně klid, bez ohledu na to, na čí straně je pravda. A názoru a návodu Ombudsmana na řešení problému se smějí a oznámí Vám, že pro ně není směrodatný, a že Ombudsman se mýlí....Prostě HNUS

A za mě Šinágl nic dělat nemusí, já tady v těch bolševickejch sračkách narozdíl od něj fungoval.Nezávi slý ovčan a angažovaný publicista.
0 #47 Martin Michal 2013-04-18 21:17
Cituji jaroslav:
Cituji Martin Michal:
Cituji jaroslav:
Já jenom nechápu, proč už takovou dobu neodpovídá paní starostka a pan hejtman. Přece rychle odepsat podle pravdy nemůže být tak těžké..

A komu mají odpovídat....šináglovi?Proč ? Víte kolik jim tam takových úchylných dopisů asi mohlo přijít.Šinágl je nějakej bůch nebo co?Je to sedmilhář a nemocnej člověk.Já si naopak myslím, že pan Šinágl dělá záslužnou práci za nás ostatní. A konkrétně dotaz na radnici v této kauze je velmi důležitý, protože k neštěstí jistě vedla i nečinnost ůředníků radnice. Kdyby tito celý spor opravdu řešili podle zákona, nemuselo k tragedii vůbec dojít, to je můj názor. Dodnes nevysvětlili svůj díl viny/neviny na tragedii....
Sám mám negativní zkušenosti s úředníky magistrátu, oni řešení problému jen předstírají a jdou ne cestou práva, ale cestou nejmenšího odporu. Kdo je slušný a žádá, nemá šanci proti hulvátovi, který buď uplácí nebo jim vyhrožuje soudy, či na ně přímo podává trestní oznámení. Oni, placení z našich peněz chtějí hlavně klid, bez ohledu na to, na čí straně je pravda. A názoru a návodu Ombudsmana na řešení problému se smějí a oznámí Vám, že pro ně není směrodatný, a že Ombudsman se mýlí....Prostě HNUS

Kdybychom měli úkladnou vraždu dětí omlouvat špatnou prací staních úředníků, tak jsme mrtví všichni v ČR.Trvám na tom, že pan Šinágl je falešný prorok a měl by se léčit.
-1 #46 Jan Šinagl 2013-04-16 17:30
Sledujte prosím pozorněji aktualizaci článku. Odpovědi starostky a hejtamana byly hned po obdržení přidány k ZOI. J.Š.
-3 #45 jaroslav 2013-04-16 13:12
Cituji Martin Michal:
Cituji jaroslav:
Já jenom nechápu, proč už takovou dobu neodpovídá paní starostka a pan hejtman. Přece rychle odepsat podle pravdy nemůže být tak těžké..

A komu mají odpovídat....šináglovi?Proč ? Víte kolik jim tam takových úchylných dopisů asi mohlo přijít.Šinágl je nějakej bůch nebo co?Je to sedmilhář a nemocnej člověk.Já si naopak myslím, že pan Šinágl dělá záslužnou práci za nás ostatní. A konkrétně dotaz na radnici v této kauze je velmi důležitý, protože k neštěstí jistě vedla i nečinnost ůředníků radnice. Kdyby tito celý spor opravdu řešili podle zákona, nemuselo k tragedii vůbec dojít, to je můj názor. Dodnes nevysvětlili svůj díl viny/neviny na tragedii....
Sám mám negativní zkušenosti s úředníky magistrátu, oni řešení problému jen předstírají a jdou ne cestou práva, ale cestou nejmenšího odporu. Kdo je slušný a žádá, nemá šanci proti hulvátovi, který buď uplácí nebo jim vyhrožuje soudy, či na ně přímo podává trestní oznámení. Oni, placení z našich peněz chtějí hlavně klid, bez ohledu na to, na čí straně je pravda. A názoru a návodu Ombudsmana na řešení problému se smějí a oznámí Vám, že pro ně není směrodatný, a že Ombudsman se mýlí....Prostě HNUS
+2 #44 Martin Michal 2013-04-08 16:24
Cituji jaroslav:
Já jenom nechápu, proč už takovou dobu neodpovídá paní starostka a pan hejtman. Přece rychle odepsat podle pravdy nemůže být tak těžké..

A komu mají odpovídat....ši náglovi?Proč ? Víte kolik jim tam takových úchylných dopisů asi mohlo přijít.Šinágl je nějakej bůch nebo co?Je to sedmilhář a nemocnej člověk.
+2 #43 Martin Michal 2013-04-08 16:20
Cituji Jan Šinagl:
Bohužel pane "Horale" (), má-li být Vaše svědectví důvěryhodné, měl byste se také podepsat svým jménem, Pokud mne z něčeho podezříváte, tak uveďte konkrétní důvod pro Vaši domněnku, jinak jste sám nedůvěryhodným stejně jako Vaše "informace". Má-li Frenštát čisté svědomí (poštu a dokumenty by měl být archivovány) a odpoví mi na moji žádost. Údajný dopis pana Blažka obsahuje konkrétní údaje. Snadno je proto vyvrátí, nebo potvrdí. Mlčení bude potvrzením viny. Případnou reakci starostky a hejtmana obratem zveřejním J.Š.

Fakt jsi nebezpečnej gauner,jak má někdo jinej názor a hned ho pranýřuješ.Post ižení by tě měli dát k soudu na ochranu osobnosti!A hlavně schvalováním vraždy dětí jsi hovado a dobytek!
+2 #42 Martin Michal 2013-04-08 16:14
Cituji Jan Šinagl:
Pokud by se potvrdilo, že odsouzeníhodný čin pana Blažka je následkem nekonání odpovědných, tak na smrti nevinných nesou stejnou odpovědnost, ne-li větší úředníci, kteří nekonali a dohnali tak pana Blažka k tomuto tragickému jednání. Na tom nic nemění i možnost, že šlo o nešťastnou náhodu, která by potom byla nekonáním úředníků předem "naprogramována". J.Š.

No a vraha pan Šinágl nazývá panem....je mi z tebe fakt zle.Ty jsi opravdu hodně nemocnej člověk.Teď se mi to definitivně potvrdilo.Nic jiného než normální úchyl,kterej patří do kriminálu.Nejsm utnější je to , kdyby ty děti byly jiné "národnosti" byl by blafal šinágl stíhán za rasismus nebo jiný čin.Pravdu máš v tom , že úředníci tu pracují špatně a pomalu jinak by si byl v Bohnicích.Jsi fakt odporná lidská hnida a odpad.MM
+9 #41 PHradil 2013-03-24 21:46
Cituji Pepa Nos:
Hradile, sice se to u Šinágla nedělá a není to zvykem, ale přesto je nutno nazvati tě oslem.

Pane Nos, takovéto označení od individua, projevující se pomatenými výkřiky do prázdna, mě nechává absolutně klidným. Vypněte si caps lock a svěřte se do péče odborníků.
-12 #40 Pepa Nos 2013-03-22 08:58
Hradile, sice se to u Šinágla nedělá a není to zvykem, ale přesto je nutno nazvati tě oslem.
+11 #39 Petr 2013-03-21 09:28
Hlavně že měl na to si platit internet a čas psát do nesmyslných diskuzí na internetu, kde jeden uráží druhého a nevede to k ničemu věcnému.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)