Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá srp 26 @15:00 -
Lošany: Otevření Památníku rodiny Mašínů

Nejnovější komentáře

 • 09.08.2022 12:44
  Díky, díky, díky. Když mi bylo 17 až 19 let, tak můj parťák byl ...

  Read more...

   
 • 06.08.2022 14:37
  Jak jste se právě od sudetoněmeckého pisálka dozvěděli, vzal ...

  Read more...

   
 • 05.08.2022 13:06
  Na Ukrajině padla plukovnice, která se chlubila zabíjením.

  Read more...

   
 • 05.08.2022 11:12
  Exekutor zabavil dům investora Krúpy. Ve prospěch firmy, s ...

  Read more...

   
 • 04.08.2022 13:45
  Rusko nyní spaluje zemní plyn tak intenzivně, že je plamen ...

  Read more...

   
 • 03.08.2022 18:59
  Díky za zprávu. Stručné, silné, výstižné. Ari Lieberman

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Vlk_a_koza… Jak se tomu říká, když někdo slíbí vlasti hájit její zájmy a pak slib flagrantně poruší? Vlastizrada, že? Na to bývala šibenice. …

Rozhodnutí Nejvyššího soudu ve věci tří z ODS, jehož účel je podivný (abych neřekl něco horšího), je určitě nemístné, protože nebyl důvod je učinit. Šlo o vzdání se mandátu za trestních okolností dále uvedených. ÚS sám prohlašuje, že další okolnosti jednání tří poslanců posuzovat nebude -  tu vlastní korupci a vlastizradu, (a že tedy „koza zůstává celá“). To prý je zcela v kompetenci vyšetřovatelů. Ale NS zasáhl do kompetence vyšetřovatelů tím, že nařídil propuštění vyšetřovaných z vazby („vlk se zažral“), a tím umožnil dělat jim něco, čemu měla vazba zabránit. Neboli zmařil práci vyšetřovatelů. Tak pracuje (maně si vzpomínám na silná slova pana ministra) soud? Dokonce Nejvyšší?

Zůstávají otázky:

Za prvé, proč 3 poslanci, kteří slíbili při převzetí mandátu: (čl. 23 Ústavy)

"Slibuji věrnost České republice. Slibuji, že budu zachovávat její Ústavu a zákony. Slibuji na svou čest, že svůj mandát budu vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí."

(Taky vám to „na svou čest“ připadá nemoderní?)

Za druhé, proč tedy ti poslanci, jimž vědomí a svědomí říkalo hlasovat proti, „překousli“ své svědomí a nehledě na svou čest, šli za předsedou své strany a vlády - lapidárně řečeno – s nataženýma rukama? Se zprávou, že by v zájmu všeho lidu hlasovali proti, ale raději, než by tím ublížili straně a vládě, by se mohli vzdát mandátu? Oni přece, jsouce pevně přesvědčeni, že cítí svou poslaneckou povinnost hlasovat proti, věděli, že vzdáním se mandátu způsobí, že hlasování dopadne ne ve prospěch vlasti, jak jej chápali, ale v její neprospěch. To je vlastizrada, že? Na to bývala šibenice.

Za třetí, nebyla to ledajaká vlastizrada. Vlastizrada za peníze. Tím, že přijali placené posty v představenstvech firem potvrdili, že si za vlastizradu nechali zaplatit. Když chtěli oznámit, že rezignují na své mandáty, byla pro ně kompetentní předsedkyně poslanecké sněmovny. Neměli důvod jít za předsedou vlády kromě toho, že chtěli nějakou protislužbu.

Za čtvrté, jestliže se skupina lidí domluví na vlastizradě, není to zločinné spolčení?

Za páté zločinně jednal i ten, kdo je odměnil, přestože byl povinen vědět, jsa veřejným činitelem, že odměňuje vlastizradu ve zločinném spolčení.

Za šesté, cožpak je v kompetenci předsedy vlády odměňovat, nebo i jen uvádět do předsednictev polostátních podniků poslance, odcházející z postů? Nebo kohokoliv? Pokud ne, jedná se o zneužití pravomoci veřejného činitele.

 

Stanislav Vrbík, Zlín, 19.7.2013

* * *

Proč Ronald Reagan odmítal komunisty do odpovědných funkcí.

„Protože  členové komunistické strany mají ke své straně závazek, který převyšuje jejich povinnosti k organizaci, ve které jsou výkonnými úředníky. Proto zakládají v některých zemích skupiny občanů, které slouží jako jejich krycí organizace.“

Ronald Reagan v době kdy byl prezidentem SAG / Svazu filmových herců a scenáristů. /

Ze životopisu R. Reagana vybral K. Mrzílek

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)