Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út zář 26 @08:30 -
KS Ostrava: Odvolání ing. Marka Gáby
so zář 30 @09:30 - 10:00PM
Volmanův Žebrák
so zář 30 @14:00 -
Berounka Čechův mlýn: setkání převozníků
út říj 10 @19:00 -
Praha Broadway: Petriněnko
čt říj 12 @09:30 -
OS Praha-západ: Janíček J. (The Plastic People of the Universe)
st říj 18 @19:00 -
Praha: předpremiéra BRATŘI pro sponzory

Nejnovější komentáře

 • 22.09.2023 18:10
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 18:09
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 08:32
  Manželka zemřelého na ambasádě v Saudské Arábii nedostává ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 07:50
  Rusko své odpůrce pronásleduje vždy a všude. Car Petr I. dal ...

  Read more...

   
 • 17.09.2023 10:17
  Farma-průmysl z nás dělá "pokusné králíky" a ještě na tom ...

  Read more...

   
 • 13.09.2023 13:30
  Naši američtí příbuzní truchlí potichu něco jako národní ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Prachar AntoninTisková konferencedr. Miroslavou Pošvářovou dnes v kině MAT od 10:00 hod. na Karlově náměstíPosvarova v Praze!

„Celé jednání bylo podivné už od počátku. Pan ministr nám podal ruku a zeptal se, co chceme. Snažili jsme se jej přesvědčit, že jeho postoj je založen na nepřesných informacích, které mohou nevratně a negativně ovlivnit část našeho města.“ - „Namísto toho na nás doslova začal řvát, co po něm chceme, když se všechny státní orgány vyjádřily pro demolici. Diskuse neměla smysl, protože pan ministr vedl debatu na úrovni hospody čtvrté cenové kategorie.“

Praha 12. března 2014

Zástupci havířovského sdružení Důl architektury, České komory architektů a památkové asociace ASORKD se dnes setkali s ministrem dopravy Antonínem Prachařem a jeho prvním náměstkem Milanem Ferancem (ANO) o osudu havířovského nádraží. Zástupci odborných organizací schůzku s sami iniciovali a chtěli přesvědčit, aby nepodpořil demolici nádražní budovy, kterou přední čeští architekti Alena Šrámková, Josef Pleskot, Miroslav Masák, Emil Přikryl a další považují za klenot architektury šedesátých let.

„Celé jednání bylo podivné už od počátku. Pan ministr nám podal ruku a zeptal se, co chceme. Snažili jsme se jej přesvědčit, že jeho postoj je založen na nepřesných informacích, které mohou nevratně a negativně ovlivnit část našeho města,“ říká Lucie Chytilová, předsedkyně sdružení Důl architektury. „Namísto toho na nás doslova začal řvát, co po něm chceme, když se všechny státní orgány vyjádřily pro demolici. Diskuse neměla smysl, protože pan ministr vedl debatu na úrovni hospody čtvrté cenové kategorie,“ dodává Martin J. Kadrman, viceprezident asociace ASORKD Martin J. Kadrman s tím, že Prachařovi navrhl zřízení expertní skupiny, která by posoudila další směřování projektu. „Řekl, aťsi zřídíme, co chceme,“ dodal Kadrman.

„Pan ministr svým bezprecedentním zásahem, kdy dozorčí radě navrhl znovuoživení projektu spustil lavinu, o které neměl tušení. Celá odborná veřejnost se postavila za nádraží, jen pan ministr se zaklíná tím, že vše je povolené a on s tím nic neudělá,“ říká místopředseda ČKA Josef Smutný.

Další rovinu kauzy naznačuje další architekt z havířovského sdružení Adam Guzdek: „Upozornili jsme pana ministra, že předložený projekt je záměrně podfinancovaný a dává obrovský prostor vícepracem, které však nejsou propláceny z evropských fondů, ale ze státního rozpočtu, což jistě nepotěší ministra financí Andreje Babiše“. Stejně tak je podle ČKA záměrně přefinancována kalkulace na možnou rekonstrukci nádraží, kterou provedly České dráhy. „Úředníci to ministrovi postavili tak, že demolice a stavba nového je levnější než rekonstrukce stávající budovy,“ dodal Guzdek.

Tisková zpráva

* * *

Jan Šinágl, 13.3.2014

 

"Vraťte nám stát": Výpověď Miloslavě Pošvářové z ŘSD je brutální ukázkou arogance moci!

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.67 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)