Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt bře 30 @17:30 -
Praha AC: Člověk a média
út dub 25 @12:30 -
OS Praha 1: JUDr. Vratislav Vajnar

Nejnovější komentáře

 • 25.03.2023 09:35
  Proruští dezoláti. twitter.com/.../...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 10:35
  Kdo řekne veřejně v Rusku, že na Ukrajině je válka, dostane 15 ...

  Read more...

   
 • 24.03.2023 09:16
  Další lidský příběh z nelidské války: Ukrajinský operátor ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 18:20
  "Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že ...

  Read more...

   
 • 23.03.2023 17:36
  „Rada, kterou mu mohu dát, nebo spíše tvůrcům jeho projevů, je ...

  Read more...

   
 • 21.03.2023 21:49
  Ruská armáda je druhá nejsilnější na světě – ukázalo se, že je ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

Stetina Jaromir27.1.2015: Tisková zpráva europoslance Jaromíra Štětiny

"Nedávno Česká republika podpořila kurdské bojovníky proti ISIS dodávkou 250 tun munice," zdůraznil na zasedání Výboru pro zahraničí EP Jaromír Štětina. "Podpořila tak boj kurdských pešmargů proti teroru na Blízkém východě. I ukrajinské ozbrojené síly čelí teroru, a to přímo v Evropě." …

Europoslanec Jaromír Štětina veřejně vyzval na zasedání Výboru pro zahraniční věci Evropského parlamentu předsedu vlády České republiky, aby Česká republika podpořila Ukrajinu dodávkami zbraní a munice. Výbor projednával poslední válečné zločiny ruských a proruských sil v Mariupolu.

Štětina přitom zmínil rezoluci Evropského parlamentu ze dne 15. ledna 2015, v níž EP připomíná, že Rada Evropské unie zrušila dne 16. července 2014 embargo na vývoz zbraní na Ukrajinu, takže již neexistují právní překážky ani jiné námitky, které by členským státům bránily dodávat Ukrajině zbraně pro obranné účely. Evropský parlament se domnívá, že EU by měla hledat cesty, jak pomoci ukrajinské vládě zvyšovat obranné kapacity a zlepšovat ochranu vnějších hranic Ukrajiny, k čemuž je třeba využít zkušeností z transformace ozbrojených sil členských států EU, které byly v minulosti členy Varšavského paktu, zejména v rámci již poskytovaných výcvikových misí pro ozbrojené síly v jiných částech světa; podporuje současné dodávky nesmrtícího vybavení.

"Nedávno Česká republika podpořila kurdské bojovníky proti ISIS dodávkou 250 tun munice," zdůraznil na zasedání Výboru pro zahraničí EP Jaromír Štětina. "Podpořila tak boj kurdských pešmargů proti teroru na Blízkém východě. I ukrajinské ozbrojené síly čelí teroru, a to přímo v Evropě."

 

Pavlina Hájková

Vedoucí kanceláře europoslance Jaromíra Štětiny

Tel. +420776742420

Brusel, 27. ledna 2015

* * *

P.S.

Další zkouška nezávislosti a kvality našich veřejnoprávních médií. Bude dnes tématem Událostí ČT a na titulních stránkách novin? Musíme se rozhodnout kam patříme a konat! Když konat nebudeme, potom se nedivme. Takto se chová skutečná politik, slouží lidem!

Mimochodem, když jsem pořádal výstavy „Čečna konečné řešení“, zaplatil překlad popisu výstavy z angličtiny do češtiny, tehdy ještě senátor, Jaromír Štětina – tuším cca 10.000,-Kč!

J.Š.27.1.2015

* * *

Vzpomínáme Osvětimi a hrozí nám nové: Putin generuje Antimajdan!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.50 (14 Votes)
Share

Komentáře   

+1 #8 Fr.Zákostelský 2015-02-03 07:38
Čim vice sleduji dění okolo sebe,ač ateista a antibolševik s přesvědčení se klaním židovskému národu a pociťuji stud,že jsem čech.V tomto státě podrazáků,lumpů a jejich spřatelených soudců se opět špatně dýchá,jako za komančeros.
-1 #7 Oldřich Musil 2015-01-28 16:16
Cituji Jan Šinagl:
Ano, to nám šlo vždy, kritizovat druhé, nevidět své vlastní chyby a neschopnost, nepřinášet řešení, zamlčovat své vlastní zločiny. Za naši svobodu umírali hlavně ti námi kritizovaní.

Snad jste měl už možnost poznat,že jsem vůči našemu národu velmi kritický.Proč bych ale podle vás měl být slepý vůči jiným?To chcete opět razit nějakou ideologii vůči západu?Nejsem si také vědom toho,že bych tu někde kritizoval ty,kteří za naši svobodu položili život.
Pokud jde o řešení,už jsem ho tu jednou napsal.Chtělo by to nějakého Habsburka s odepjatým řemenem.Jenže kde vzít chlup na dlani když není?
+1 #6 Jan Šinagl 2015-01-27 20:13
Ano, to nám šlo vždy, kritizovat druhé, nevidět své vlastní chyby a neschopnost, nepřinášet řešení, zamlčovat své vlastní zločiny. Za naši svobodu umírali hlavně ti námi kritizovaní.
-1 #5 Oldřich Musil 2015-01-27 20:02
Pana Štětinu velmi oceňuji.
Na náš národ mohu být hrdý např. za to,s jakým nadšením chtěl bránit v roce 1938 svoji vlast,než došlo k Mnichovu(Ačkoli v si o základech vzniku tzv. Československa myslím svoje).
Podruhé se se náš národ vzchopil k jakémus takémus pozitivnímu projevu po 21.srpnu 1968.A i tenkrát měl možnost se přesvědčit,že vztah západního světa vůči němu je (když to řeknu kulantně)cynick opragmatický.St ejně jako dneska vůči Ukrajině(A zítra?).
Chápu že pravda chutná hořce a rozumím vašemu úsilí.Jenže toto úsilí nemůže mít naději na úspěch,pokud je založeno na falešných liberálních hodnotách,které razí západní svět.To je ten dům postavený na písku.
0 #4 Jan Šinagl 2015-01-27 19:29
Jak se asi může začít měnit národ, když i ti co vědí, odmítají být sami příkladem v myšlení, konání, přizpůsobují se většině a svým skepticismem a předemporaženec tvím ho v tom ještě utvrzují a sami si to ještě odůvodňují? To není chování svobodného, hrdého člověka, ale poslušného otroka, byť si to těžko připustí. Přestaňme se neustále male vymlouvat, že nic nezmůžeme. Pravě proto to mají velcí o to snadnější. Finové i Švýcaři dokázali, že to jde. To ovšem vyžaduje úsilí, riskování, oběti. Jenom slova svobodu nikdy nevybojovala. Američan Štětinu ocení, Čech zkritizuje. To je ten malý velký rozdíl.
0 #3 Oldřich Musil 2015-01-27 18:51
Cituji Jan Šinagl:
Prosím nešířit českou skepsi a předem poraženectví. Nic se tím neřeší, pomůže to jenom Rusku. Raději šiřte výzvu a oslovte své poslance a senátory!

Cituji Jan Šinagl:
Prosím nešířit českou skepsi a předem poraženectví. Nic se tím neřeší, pomůže to jenom Rusku. Raději šiřte výzvu a oslovte své poslance a senátory!

Je naivní se domnívat,že o nás rozhodujeme my sami.To se vždycky rozhodovalo a rozhoduje mimo nás.
Kromě toho přece sám víte,jak velkými sobci 98 procent Čechů je.
-1 #2 Jan Šinagl 2015-01-27 17:46
Prosím nešířit českou skepsi a předem poraženectví. Nic se tím neřeší, pomůže to jenom Rusku. Raději šiřte výzvu a oslovte své poslance a senátory!
-1 #1 Oldřich Musil 2015-01-27 17:39
lidovky.cz/.../...

Vyzývat pan Štětina může,ale bude to asi hlas volajícího na poušti.
To je holt výsledek té přímé volby presidenta.A co nás čeká v budoucnu dál,na to si ani netroufám pomyslet.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)