Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 19.04.2018 11:58
  To snad je jenom sen. Toto se děje v našem tzv. demokratickém ...

  Read more...

   
 • 19.04.2018 08:16
  Pane Skalský, každý se zajímáme dle své svobodné volby ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 20:58
  Pane Šinágle, pokud se budete více zajímat o AB a podnikatelskou ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 12:25
  Nebyla náhodou ta pomalu každý den v "státních" televizích ...

  Read more...

   
 • 18.04.2018 09:27
  Je to pořád stejné. Mluvíš pravdu? Nelíbíš se. Uděláme bubu.

  Read more...

   
 • 18.04.2018 07:56
  Pane Černý, zkuste připustit i možnost, že to může být i ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Aktuálně doma i ve světě: Všichni společně poznáváme vesmír beze zbraní a v něm naši planetu života Zemi. Jsme tu doma i hosty. Patříme k ní ona nám. Je to naše rodiště. Jako děti si tu společně hrajeme beze zbraní. Zabíjet patří zvířatům, aby se uživila. My z rodu homo sapiens držme zbraně nejvýš k obraně.

Český stát má peníze navíc tak nakoupí moderní umění?! V době kdy jsou proti EU namířeny z východu raketové systémy je příprava k obraně nákupem zbraní přirozenou povinností státu.  

Neřekl bych, že Češi jsou národem ateistů. Žije zde množství věřících, kteří i přes pyramidy mrtvol, které za totalitních režimů od Pnom Phenu, Pekingu, Severní Koreje, Moskvy po český Aš skonalo a ještě umírá stále věří, že jejich mezinárodní komunistický režim je nejlepší.

 

Až Rusko veřejně přizná, že Stalin napadl Polsko společně  s Hitlerem na základě smlouvy Molotov  Ribentropp a vyvolali tak druhou světovou válku, začne být Rusko pro ostatní státy více důvěryhodné. Britanie měla tehdy smlouvu s Polskem. Při jeho napadení přišla na pomoc .

Jak dlouho budou ještě Čína, Rusko, USA a OSN přehlížet zakázané výrobě zbraní hromadného ničení v Severní Koreji, jejím zkouškám provokacím a stálému vyhrožování?  Několik mocností, které mohou vetovat rozhodnutí OSN je jen vyvyšování se nad ostatní a tolerování další výroby zbraní. Když Izrael v minulosti zjistil, že na sever od něj se začaly vyrábět proti němu ničivé zbraně, letecky zaútočil a místo výroby ničivé zbraně preventivně zničil. Je lépe v Severní Koreji mezinárodně ultimativně zakročit, nežli stále nechat narůstat napětí, vyrábět další zbraně a poslouchat provokační křik najedených papalášů, za kterými nářek hladovějících zaniká.

My tady v Česku zřejmě nevíme, že zabíjet lidi v koncentračních táborech je něco „jiného“ nežli  zabíjet po válce vlastní občany na Švédských šancích, v Postoloprtech a v dalších místech mstivé odplaty. Odsuzujeme po právu Lidice, Oradour, stovky zničených ruských vesnic wehrmachtem, ale zabíjet po válce nevinné občany bez soudu je podle některých politiků smrt jiná.

Dnes zaútočit na Severní Koreu je pozdě. Řešením  mohla být prevence jak to řešil Izrael. Nyní dojde-li ke konfliktu, především to odnesou tamní občané Jižní Koreje. Je to hlavním zájmem Koreje Severní. Čína to bude asi  tolerovat. V případě tohoto konfliktu, čím déle napětí bude trvat budou US muset bránit  také již sebe. Vznikla by válka, při které US v této oblasti ztratí vliv. Všichni čekají, kdo první použije atom, aby jej mohli použít jako druzí. Dlouhodobé tolerování zvyšování zbrojení vede k navyšování napětí a případnému dalšímu světovému konfliktu. Kamaráčoft Stalina s Hitlerem měl rozdělit Evropu tak jako si rozdělili Polsko. Nestalo se. Tehdy US ještě Evropě pomohly. Byly jedinou velmocí. Dnes už tomu tak není.

Dlouhodobým  tolerováním vývojem dalekonosných raket  Číny a Severní Koreje, může vzniknout na Dálném Východě konflikt, ve kterém US budou muset hájit nejen Jižní Koreu, ale již i sebe. Také raketové rampy namířené již dlouho na východní hranice EU z Ruska signalizují možnost příštího ultimata v době, kdy USA budou zaměstnány na Dálném Východě i vlastní obranou.                                                              -

Všichni společně poznáváme vesmír beze zbraní a v něm naši planetu života Zemi. Jsme tu doma i hosty. Patříme k ní ona nám. Je to naše rodiště. Jako děti si tu společně hrajeme beze zbraní. Zabíjet patří zvířatům, aby se uživila. My z rodu homo sapiens držme zbraně nejvýš k obraně.

 

K.Mrzílek, 23.4.2017

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (4 Votes)
Share
Přidat komentář