Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 18.06.2019 07:36
  Sudetští Němci už dávno nehajluji. Komunisté nevěří a nenávidí.

  Read more...

   
 • 18.06.2019 07:33
  Zatvrzelost, umanutost, strach, obava, autokritika, nikoho ...

  Read more...

   
 • 17.06.2019 08:29
  Tibet je zásobárnou vody pro Čínu, která má obavu, aby ji ...

  Read more...

   
 • 17.06.2019 08:23
  Cena vody bude raketově stoupat, pokud s ní hospodaříme ...

  Read more...

   
 • 16.06.2019 21:42
  Asi by bylo lépe napsat. "Paní Věro pochopte nás". Ty hlasy ...

  Read more...

   
 • 14.06.2019 10:57
  Některé východní národy zatloukají, zatloukají a zapírají ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Sencov Oleg free IIMilí přátelé,Sencov Oleg free

zažíváme smutné déjà vu. V sobotu 25.8.2018 bylo při vzpomínkové akci na Rudém náměstí opět zadrženo několik lidí, stejně jako před pěti lety, kdy vznikla petice Za vaši i naši svobodu. Je jasné, že režim v Moskvě se nejen nemění, ba co víc, utahuje šrouby. Než vás požádáme o podporu naší nové petice, jejíž text jsme vlastně ani nemuseli moc upravovat, rádi bychom zmínili pár okolností letošních událostí. V roce 1968 trvala demonstrace něco málo přes pět minut, v roce 2013 byli vzpomínající zadrženi prý dokonce ještě rychleji, ale stačili nicméně na místě demonstrace rozvinout onen slavný transparent "Za vaši i naši svobodu". Letos se nepodařilo ani to. Na rozdíl od roku 2013 se účastníci vzpomínkové akce totiž vůbec nedostali na místo samé, neboť to bylo obehnáno zátarasy. Opoziční politik Leonid Gozman a Sergej Šarov-Delone, příbuzný Vadima Deloneho, básníka a účastníka protestu v roce 1968, pak byli zadrženi ihned poté, co transparent vytáhli. Kromě těchto dvou osob byla zadržena rovněž Anna Krasovická, vnučka další protestující z roku 1968 Natálie Gorbaněvské, údajně za to, že držela rukou psaný plakátek vyzývající k propuštění vězněného ukrajinského režiséra Olega Sencova.

Pokud chcete podpořit náš protest proti zadržení tří zmíněných osob, který budeme předávat ruskému velvyslanci pravděpodobně v pátek 31.8.2018, můžete tak učinit zde: https://www.petice24.com/za_vai_i_nai_svobodu_2018

Kromě toho doporučujeme Vaší pozornosti následující akci:

Drazí přátelé,

rozhodli jsme se vyjádřit své obavy o život ukrajinského filmaře a politického vězně Olega Sencova, který 14. května 2018 zahájil v ruském vězení časově neomezenou hladovku za propuštění všech ukrajinských politických vězňů na území Ruska.


Naše rozhodnutí ještě posílily události, které se odehrály 25. 8. 2018 na Rudém náměstí v Moskvě, kdy při vzpomínkové akci na demonstraci proti okupaci Československa v roce 1968 bylo znovu zadrženo několik osob, včetně přímých příbuzných tehdejších protestujících.


Svůj protest vůči věznění Olega Sencova a dalších politických vězňů chceme vyjádřit ruskému velvyslanci v České republice a jeho prostřednictvím všem zodpovědným osobám v ruské vládě v úterý 28. 8. 2018 od 10.08 do 11.55 hodin. Protest nemá formu klasické demonstrace s programem, ale podobu performativního pochodu, jehož síla tkví v tiché přítomnosti demonstrujících a vytváří silný obraz, který nepotřebuje další slova. Celé shromáždění potrvá 107 minut, kdy každá minuta symbolizuje jeden den hladovky Olega Sencova. Účastníci protestu budou mít tvář zakrytou fotografií Olega Sencova a na oděvu hesla: FREE SENTSOV, S.O.S., SAVE OLEG SENTSOV, JE SUIS OLEG. Za pět minut dvanáct pak předáme podepsané fotografie s krátkým dopisem velvyslanci Ruské federace.


Pokud cítíte stejnou naléhavost podpořit čin Olega Sencova a vyjádřit nesouhlas s represemi vůči jeho osobě i dalším politickým vězňům v Rusku, budeme rádi, pokud se k nám připojíte. Trasa pochodu: z ulice Korunovační 34, Praha 6 (vjezd a vstup do budovy Velvyslanectví Ruské federace v České republice) na náměstí Pod kaštany 1, Praha 6 (hlavní vstup do budovy Velvyslanectví Ruské federace v České republice), kde bude shromáždění v tichém protestu pokračovat.

Za organizátory

Martin Janda, Kateřina Šobáňová

* * *

Milion chvilek se k tomuto protestu připojuje se svou podporou. Soucítíme se všemi politickými vězni celého světa. Jejich svoboda a pronásledování se týkají i nás.

https://www.facebook.com/events/1683830558406500/

 

Děkujeme za Vaši podporu

Pavel Štourač

* * *

Včera, dne 27.8.2018 jsem podepsal tuto petici pod č. 10. Dnes už je na tomto místě pod č. 10 jiná osoba? Dnes jsem podepsal mezinárodní petici na podporu Olega Senceva adresovanou vládě USA – Save Oleg Sentsov . Nepochybuji, že můj podpis zůstane pod stejným číslem až do ukončení petice.

 

Jan Šinágl, 28.8.2018

* * *

„Kdo by chtěl u komunistů uplatňovat svůj jiný názor, připomínal by tenistu před betonovou zdí,

která mu míčky neustále vrací.“

 

K.Mrzílek

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)