Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út zář 26 @08:30 -
KS Ostrava: Odvolání ing. Marka Gáby
so zář 30 @09:30 - 10:00PM
Volmanův Žebrák
so zář 30 @14:00 -
Berounka Čechův mlýn: setkání převozníků
út říj 10 @19:00 -
Praha Broadway: Petriněnko
čt říj 12 @09:30 -
OS Praha-západ: Janíček J. (The Plastic People of the Universe)
st říj 18 @19:00 -
Praha: předpremiéra BRATŘI pro sponzory

Nejnovější komentáře

 • 22.09.2023 08:32
  Manželka zemřelého na ambasádě v Saudské Arábii nedostává ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 07:50
  Rusko své odpůrce pronásleduje vždy a všude. Car Petr I. dal ...

  Read more...

   
 • 17.09.2023 10:17
  Farma-průmysl z nás dělá "pokusné králíky" a ještě na tom ...

  Read more...

   
 • 13.09.2023 13:30
  Naši američtí příbuzní truchlí potichu něco jako národní ...

  Read more...

   
 • 02.09.2023 09:17
  Premiér Fiala poletí s podnikateli do Afriky, čeká zakázky ...

  Read more...

   
 • 02.09.2023 09:16
  Setkání velvyslanců dominovala nová bezpečnostní strategie a ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Zeman BenesovaVážený pane prezidente,

 

tuto odpověď Vaší kanceláře považujeme za zcela neuspokojivou a mimo objektivní realitu. Zákon totiž hovoří jasně a ukládá Vám směrem k soudcům jasnou povinnost – podat návrh na kárné řízení či opatření se soudcem, pokud je dostatečně doložen kárný skutek. … A angažovat se takto u čínských komunistických orgánů ve prospěch P. Petra Kellnera a dalších pár jednotlivců Vám rozhodně žádný zákon neukládá, na rozdíl od povinností, které se domáháme na Vás nyní my. Pokud je totiž kárný skutek řádně popsán, řádně definován a řádně doložen, je orgán, který je k tomu povolán a oprávněn, v tomto případě Vy, Vážený pane prezidente, povinen podat návrh na zahájení kárného řízení.

… Nelze nevidět, že dotyčné usnesení PS PČR č. 653 ze dne 6. června 2019 bylo odsouhlaseno i hlasy poslanců vládního hnutí ANO.

… Celý text odpovědi Mgr. Marie Benešové premiérovi Andreji Babišovi ze dne 16. 8. 2019 

Paní Mgr. Marie Benešová jednak v dopise ze dne 16. 8. 2019 nemluví pravdu, neboť vychází mj. z chybného předpokladu, že orgány činné v trestním řízení fungovaly a fungují řádně, nezávisle a nestranně  a dále odmítá plnit vůli lidu, která je v tomto případě vyjádřena usnesením PS PČR č. 653 ze dne 6. června 2019, čímž staví premiéra Andreje Babiše do role neználka a podporovatele lumpů, kterých se dlouhodobě nedokáže či nemůže zbavit.

Dále, i paní Marie Benešová obdržela od HABEAS CORPUS a dalších poškozených podáním ze dne 17. 2. 2020 předžalobní výzvu ke splnění povinností, bohužel pro paní ministryni bez jakékoli nápravy, takže i na ní bude vypracována a podána žaloba. Hlášení k mezinárodním orgánům bylo již podáno.

… Jak se to mohlo stát?

Na vině jsou zřejmě též pozoruhodné šachy se zákony po listopadu 1989, sloužící k matení veřejnosti a většiny orgánů a vlád tzv. „západního demokratického světa“. Problém lze shrnout pod výraz „očista justice“.

… Potáčovi kluci to měli dobře připravené a spočítané.

Očista justice (v době po listopadu 1989) byla prováděna na základě nově přijatého zákona o soudech a soudcích, tj. zákona č. 335/1991 Sb., který nabyl účinnosti dne 1. 9. 1991, a na základě tzv. lustračního zákona č. 451/1991 Sb. (podle tohoto zákona museli soudci odejít např. kvůli členství v Lidových milicích, lustrační zákon však neměl co dělat s řadovým členstvím v KSČ, týkal se pouze funkcionářů KSČ). Tyto právní předpisy se tedy týkaly úpravy způsobu převzetí soudců, kteří byli zvoleni do funkcí podle předpisů platných před účinností nového zákona o soudech z roku 1991.

Soudci ustanovení do funkce po dni 1. 1. 1990 se dnem účinnosti nového zákona o soudech a soudcích považovali za soudce ustanovené podle tohoto zákona. Soudci ustanovení do funkce podle dosavadních předpisů přede dnem 1. 1. 1990 museli být ve lhůtě 12 měsíců od účinnosti zákona o soudech a soudcích, tj. do dne 31. 8. 1992, ustanoveni do funkce podle tohoto zákona. Z vedených dat je zřejmé, že zákon č. 198/1993 Sb., o protiprávnosti komunistického režimu a odporu proti němu, který nabyl účinnosti až dne 1. 8. 1993, nemohl být při očistě justice využit.

Důsledky jsou dnes zjevné.

… JUDr. Jaroslav Bureš, JUDr. Jan Sváček, se svou dlouholetou činností podíleli na legislativních podvodech, zužování demokratických práv občanů a skupin obyvatel, dehonestace a šikanování občanských aktivistů ve prospěch elit a „Potáčových kluků“ a jejich významného vůdce Václava Klause, členství v klubech elitářů neslučitelných s demokratickými principy i s funkcí soudce (kupř. LION KLUB- případ Barták a spol.), cestou Legislativní rady vlády, právnických elit a soudních poskoků i z Vrchního soudu v Praze (JUDr. Zdeněk Kovařík) zajištění manipulací se spisovým materiálem, zajištění šmírování a fízlování, rozhodování na základě neexistujících informací ve spise atd...

… Premiér Andrej Babiš obdržel příslušné dokumenty též (respektive Úřad vlády ČR), zatím bez zjednání nápravy a bez odpovědí.

… Pan Miloš Zeman a paní Marie Benešová svým odpíráním plnění povinností dávají tak soudcům, justičním pracovníkům a dalším právnickým profesím včetně insolvenčních správců jasně najevo, že si tito mohou dělat, co se jim zamane a že zákony pro ně neplatí. Jde o velmi nebezpečný signál vyslaný k voličům, kterým říkají, že společenská smlouva mezi státem a jeho občany již neplatí!

Tedy již na základě shromážděných faktů, nehájení oprávněných zájmů občanů, odmítání plnění zákonných povinností a to i přes opakované písemné upozornění bylo by vhodné říci:  Pane prezidente Zemane, paní ministryně Benešová, máte oba padáka! A pana Petra Kellnera a jeho kamarády si laskavě vezměte s sebou!

Celý článek: https://www.voxpopuli.sk/verejne-zalezitosti/obcanska-angazovanost-verejne-zalezitosti/pana-prezidente-zemane-pani-ministryne-benesova-mate-oba-padaka.html

* * *

Kdyby tyto informace zazněly v listopadu 89, nikdo by klíčky necinkal!

Zrůdnosti české justice a policie vyplouvají na povrch

Nejen u nás fatálně selhává justice

 

J.Š. 11.5.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.13 (8 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2020-05-15 08:01
Ještě se mi nestalo, aby tolik novinářů a organizací mělo potřebu mi sdělit po zaslání linku na tento článek: "odstraněno bez přečtení". Byli mezi nimi i ti, kteří mi jinak sdělují: "přečteno". Autocenzura, strach, potřeba se alibisticky vymezit, nepopudit, nestíhají, nebo je toto závažné téma vůbec neoslovuje a nezajímá? Vyberte si. Lidsky to lze chápat. Signál sebevědomí, kvality a nezávislosti to není. Nemají-li odvahu novináři, podporují šíření odevzdanosti a poslušnosti. Pokud tento stav setrvá, nedopadne to dobře a doplatíme na to všichni. Země bez hrdinů nemůže očekávat skutečnou svobodu.

Gen. František Moravec: „U nás se už začíná žít v představě, že nám prostě spadne do klína nový 28. říjen…“. Aktualizoval bych na „nový Listopad 89“…

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)