Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út pro 12 @19:00 -
Praha: Vymazat ukrajinský národ

Nejnovější komentáře

 • 04.12.2023 16:30
  Jsou to zbraně drahé a ještě více předražené tím, jak na ...

  Read more...

   
 • 03.12.2023 09:21
  NBS ! Obyvatelé města Frýdku s Místkem jsou odjakživa vždycky ...

  Read more...

   
 • 01.12.2023 19:08
  Venezuela is under the enormous influence of Russia, Iran and ...

  Read more...

   
 • 01.12.2023 19:07
  Venezuela je pod obrovským vlivem Ruska, Íránu a Číny. Potvrzují ...

  Read more...

   
 • 01.12.2023 17:21
  Dědictví bolševického hnusu Ad LN27.11.: Disidenti vyhráli a ...

  Read more...

   
 • 01.12.2023 14:38
  „… Nejméně milion kritiků společnosti se po takovém dni ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Blesk 27 5 2019

 Aktualizováno 27.7.2020: Chybou soudkyně JUDr. Jany Bochňákové skončil dealer obviněný z rozsáhlé distribuce drog na svobodě – bude podána kárná žaloba.

* * *

Ke kauze jsem se naposledy vyjádřil článkem ze dne 23.4.2020: Jsme policejní stát – máme málo policajtů. Navazuje na něj vyrozumění KSZ Ostrava ze dne 11.5.2020. Přečtěte si, prosím, odpověď paní krajské statní zástupkyně Mgr. Moniky Vápeníkové! Už první věta na celých jedenácti řádkách naznačuje její „schopnosti“. Tato slovní „equilibristika“ se ze všeho „vykecat“ a hlavně nic nemuset dělat, je dost rozšířená a nejenom v české justici…

Několik postřehů:

1)S ohledem na učiněné zjištění Vás tedy informuji, že dnešního dne bylo Vaše podání ze dne 27. 3. 2020, v části týkající se vedeného přestupkového řízení postoupeno Okresnímu státnímu zastupitelství v Ostravě.

To mohlo KSZ Ostrava sdělit již 8. 4. 2020. OSZ Ostravě tuto stížnost určitě vyřeší, když se jedná o jejich státní zástupkyni!

2)Krajské státní zastupitelství sděluje, že dozorová státní zástupkyně Mgr. Andrea Roztomilá neposkytla médiím v souvislosti s danou trestní věcí žádné informace, tudíž v tomto směru ze strany Krajského státního zastupitelství v Ostravě nebyla přijímána žádná opatření.

Jak to, že neposkytla médiím žádné informace, když v denících Blesk a AHA je výslovně uvedeno:

- Blesk (27. 5. 2019): „Nejméně dvěma údery pěstí pravé i levé ruky ji udeřil do levé i pravé lícní kosti obličeje. Udeřil ji i pěstí do nosu,“ uvedla žalobkyně Andrea Roztomilá.

- AHA (28. 5. 2019): „Způsobil jí zlomeninu dolní čelisti, otřes mozku a podvrtnutí krční páteře,“ řekla žalobkyně Andrea Roztomilá.

Kde tyto věty dozorová státní zástupkyně Mgr. Andrea Roztomilá uvedla a řekla, když je to takto uvedeno v těchto médiích? Tyto věty u hlavního jednání nikdy neřekla a ani nikdo z novinářů, z těchto médií, nebyl u žádného hlavního líčení. Dne 27. 5. 2019 byl na chodbě soudu pouze jeden fotograf, který se nepředstavil, fotografoval a fotografie, bez svolení, nechal zveřejnit v těchto médiích. Vešel do soudní síně společně se všemi zúčastněnými. Po zahájení hlavního líčení obratem odešel ze soudní síně. Paní Roztomilou jsem oslovil třikrát – poprvé během soudního jednání, kdy jsem ji vyzval aby konala, kdy vyšlo najevo porušování zákona. Podruhé ve stejné věci při odchodu ze soudní síně. Potřetí při jejím rozhovoru s justiční stráží u vchodu do budovy OS Ostrava. Nereagovala, rozhovor s justiční stráží okamžitě ukončila, nasupeně a zpupně odešla.

3)Není-li ten, kdo podání učinil, se způsobem vyřízení spokojen, může požádat o přezkoumání vyřízení podání nejblíže vyšší státní zastupitelství, tj. vdaném případě Vrchní státní zastupitelství v Olomouci, jehož rozhodnutí v téže věci je konečné.

To bych na místě ing. Gáby udělal, z principu. Bohužel je známou praxí, že nadřízené orgány řeší „prohřešky“ podřízených nerady a když, tak až po vynesení pravomocného rozsudku.

Další soudní jednání u OS Ostrava je nařízeno na 1. června od 8:00 hod. Poté, co jeho právní zástupci opakovaně selhávali, zastupuje se sám – a daleko lépe!

 

Jan Šinágl, 13.5.2020

* * *

Kdyby tyto informace zazněly v listopadu 89, nikdo by klíčky necinkal!

Zrůdnosti české justice a policie vyplouvají na povrch

PANE PREZIDENTE ZEMANE, PANÍ MINISTRYNĚ BENEŠOVÁ, MÁTE OBA PADÁKA!

Nejen u nás fatálně selhává justice

* * *

Kauza ing. Marka Gáby: Jeho stížnost na státní zástupkyni Mgr. Andreu Roztomilou přezkoumala sama podezřelá“?!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)