Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt říj 01 @08:30 -
OS Ostrava. ing. Marek Gába
čt říj 01 @15:00 -
Brno: Rytíři nebes 311.čs. peruť

Nejnovější komentáře

 • 18.09.2020 14:45
  Uživatel Andrej Babiš retweetnul Tweet uživatele Blesk Zprávy ...

  Read more...

   
 • 18.09.2020 09:10
  Poslouchá-li v totalitě většina, může být černé bílým a ...

  Read more...

   
 • 18.09.2020 09:01
  „V Česku přibylo přes 3000 nakažených. Za den tolik, co za ...

  Read more...

   
 • 17.09.2020 12:23
  Pan Vrbík měl rakovinu jazyka. V Liběchově měli podobný případ ...

  Read more...

   
 • 17.09.2020 10:28
  Maročané tvoří spolu s Pákistánci polovinu ilegálních migrantů ...

  Read more...

   
 • 14.09.2020 13:25
  Těžko se nepřipouští myšlenka, že současné dění ve světě může ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Trump Donald a LincolnTrevor Loudon, expert na komunistická hnutí, ve svém článku pro Epoch Times tvrdí, že násilí, které propuklo po smrti George Floyda, nebylo spontánním vyvrcholením frustrace z policejní brutality, nýbrž šlo o součást revolučního hnutí již od prvního dne.

Americký prezident Donald Trump během oznamování svých nominací na nejvyšší soud 9. září řekl, že v Americe „je na vzestupu ultra-levicové hnutí“. Zároveň varoval, že sympatizování nejvyšších soudců s agendou těchto hnutí by mohlo „zásadně změnit“ tvář národa.

„Bohužel, na vzestupu je ultra-levicové hnutí, které odmítá princip na právo stejného zacházení. Pokud si toto extrémní hnutí získá většinu Nejvyššího soudu, změní to Ameriku od základu bez jediného hlasu Kongresu,“ řekl Trump.

Trump dodal, že svobody, které Američané mají, včetně náboženské svobody a svobody projevu, byly již na Nejvyšším soudu zachráněny díky rozdílu jediného hlasu.

* * *

 Spolupracovník KGB Jurij Bezmenov o propagandistických metodách Kremlu (1984)

* * *

Konkretizoval, že tendence extremistického hnutí by vedly ke zrušení Druhého dodatku ústavy, k umlčení politických projevů, k financování potratů v pokročilém stadiu a z přísežného prohlášení by odstranilo slova „k tomu nám dopomáhej Bůh“.

Dodal také, že hnutí „jednoznačně prohlásí trest smrti za neústavní i pro ty nejhorší masové vrahy, zruší národní hranice, ochromí policejní oddělení, a poskytne ochranu anarchistům, výtržníkům a násilníkům“.

Trumpova zmínka o „anarchistech“ a „výtržnících“ se vztahuje k jeho dřívějšímu popisu těch, kteří se zapojují do násilností, jež narušují poklidné protesty, které vyvolala smrt George Floyda při jeho policejním zatčení.

Trevor Loudon, expert na komunistická hnutí, ve svém článku pro Epoch Times tvrdí, že násilí, které propuklo po smrti George Floyda, nebylo spontánním vyvrcholením frustrace z policejní brutality, nýbrž šlo o součást revolučního hnutí již od prvního dne.

Coby jedním z důkazů poukazuje na marxisticko-leninistickou organizaci FRSO (Freedom Road Socialist Organization), která si „nárokuje zásluhy“ za vyvolání násilností v Minneapolisu.

Ve svém dalším komentáři popisuje rozdmýchávaní rasových incidentů komunistickými sílami v USA už od 60. let minulého století.

Již před měsícem Loudon varoval, že „pokud se proti nim nezasáhne silou, budou současné násilnosti přetrvávat celé léto a až do voleb. Dosáhnou tak dvou cílů zároveň – brždění obnovy americké ekonomiky a zničení prezidenta Donalda Trumpa. Ve skutečnosti tyto násilnosti nemají nic společného s rasismem, to vše je o změně režimu a revoluci“.

Trump často mluví o „právu a pořádku“ a opakovaně zdůraznil, že je potřeba rozlišovat mezi legitimními protestujícími a pouličními násilníky. Pro potlačení násilných činů vyzval policejní a ozbrojené složky na různých úrovních.

V některých městech a státech ovládaných demokraty se jeho požadavek na nasazení federálních složek setkal se silným odporem.

Ve svém projevu 4. července na Mount Rushmore Trump upozornil na snahy oněch hnutí zničit americkou kulturu a hodnoty a nastolení totality.

Překlad a redakční úprava původního článku: J. S.

https://www.epochtimes.cz/2020/09/12/trump-varoval-pred-vzrustajicim-vlivem-ultra-levicovych-hnuti/

* * *

P.S.

Obávám se, že USA a Švýcarsko jsou dnes poslední země, kde jsou její občané ještě schopni o svoji skutečnou svobodu a její hodnoty bojovat. Ostatní země to už vzdaly. Hrají si na něco co už dávno nejsou.

Jan Šinágl, 16.9.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)