Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

  • 09.05.2024 10:36
    Zásadně se držím názoru člověka velice kompetentního, velitele ...

    Read more...

     
  • 09.05.2024 10:26
    Tane mi na mysli Havlíčkovo „Kéž by nám Pán Bůh všeliké to ...

    Read more...

     
  • 09.05.2024 10:22
    Slavilo se taky v Plzni, k té ty americké automobily jaksi ...

    Read more...

     
  • 09.05.2024 10:19
    VOP Stanislav Křeček: Sovětští vojáci k nám nepřivezli ...

    Read more...

     
  • 09.05.2024 10:12
    Kauzu pana Šnajdra znám a ve světle toho co se děje mému ...

    Read more...

     
  • 09.05.2024 10:07
    Neskutečné!!! Přeci již jen stíhání advokáta by mělo AK vést ...

    Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Terezn_1Terezínský internační tábor pokračoval ve své činnosti - věznil Němce v letech 1945-1948

Bavorský premiér Horst Seehofer a jeho sudetoněmecký doprovod, uctili památku obětí nacionálně-socialistického násilí v Terezíně. Zachovali se k památce německých obětí, které zde byli vystaveny českému násilí, jako obětem druhé třídy. To je ostudné. Zdá se, že v médiích nebyly ani hodny zmínky. Aby se všem lidem dostalo spravedlivě na vědomí, co se tam dělo za násilí během národnostního oslepení a jak tam lidé trpěli, je nutné doplnění.

„V Terezíně je na jedné tabuli poukazováno na to, že tato malá pevnost v letech 1945 až 1948, sloužila jako internační tábor pro Němce i nadále. Ani tato část tábora nezůstala před Seehoferem při prohlídce utajena“, napsaly „Sudetendeutsche Zeitung“ (Sudetoněmecké noviny) – č. 48, Mnichov, 2.prosinec 2011 – bez fotografie.

Po skončení války byl tento původně internační tábor, Čechy označen jako Koncentrační tábor (KT) Terezín a udržován v činnosti pod velením velitele Aloise Průši.

Hans G. Adler, jeden z národních socialistů, pražský Žid, který byl v koncentračním táboře Terezín internován, píše k tomu ve své knize „Terezín 1941-1948. Tvář nuceného společenství“, následující:

„Osvobozením Terezína utrpení na tomto místě neskončilo… Do malé pevnosti Terezín byli sváženi Němci z Čech a říští Němci – utečenci…  Většina z nich, mezi nimi mnoho dětí a dospívajících, jen proto, že byli Němci..? Toto zní znepokojivě a povědomě; člověk slovo „Žid“ vyměnil jednoduše za slovo „Němec“. Onuce, do kterých byly Němci „oblečeni“, byla potřísněny hákovými kříži. Lidé byli uboze vyživováni, týráni a nevedlo se jim o nic lépe, jak tomu bylo v německých koncentračních táborech… Počet vězňů se měnil a sotva přesáhl počet 3000. Jen několik málo vězňů bylo obžalováno a odsouzeno ze spáchání zločinu. Mnoho vězňů bylo zabito, nebo v koncentráku nepřežili…“

Od konce války bylo zaregistrováno v koncentračním táboře Terezín 1100 mrtvých Němců, z toho 670 jmenovitě. Celkový počet mrtvých je odhadován na 1300 až 1400.

 

Edith Bergler

Vídeň, 2. prosinec 2011

E-Mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.sudeten.at

Sudetendeutscher Pressedienst (SdP)

Informieren Sie sich auch im Internet unter http://hausderheimat.npage.de/

(Překlad Jan Šinágl)

 

P.S.

Příští rok budeme vzpomínat 70.výročí lidické tragédie. Nevinné terezínské oběti si zasluhují stejné piety, jako nevinné oběti z Lidic, Ležáků a mnoha dalších míst na území bývalého Československa, které jsou dosud neznámé, resp. nezveřejňované a utajované. Zločin je vždy konkrétní a kolektivní vinu jen na základě jazyka připustí a uzná jen barbarský národ, kterému se takové postoje, zvláště trvají-li delší dobu, nutně vrátí v podobě dalšího zla. Protiněmeckou náladu a pogromy po druhé světové válce lze pochopit. Zamlčovat své vlastní zločiny proti lidskosti a připouštět jen vinu druhé strany, není znakem kulturnosti a vyspělosti národa, ale jeho malosti,  zbabělosti a strachu z odhalení vlastní minulosti. Pokud chceme stavět budoucnost na lži a mlčení, čeká nás v budoucnosti opět setkání s vlastní minulostí, byť v jiné formě, ale se stejným dopadem na duši národa, ne-li horším, ze kterého už nemusí být návratu. I národy zanikají a ty malé vždy, dříve či později, když se trvale chovají jako ten náš. Zmizí národ, zbude jen pár lidí hovořících česky a budou nahrazeny schopnějšími, ať už v positivním, nebo negativním smyslu. Každý může k záchraně svého národa přispět svoji troškou, ale nesmí očekávat, že co bylo ničeno 60 let se vrátí za 20 let a samo, pokud vůbec a konat aktivně s vědomím, že se stavu vyspělé, demokratické země dožijí jen ti nejmenší z nás. Je to i o víře, naději, důvěře - a odvaze sám konat. Upřednostňovat jen pohodu, vlastní zájem a profit, je jistou cestou do nového otroctví a bídy. Nastávající dobu berme jako výzvu každému z nás a novou naději. J.Š.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře

-1 #2 Jan Šinagl 2011-12-17 21:40
Památka nevinných obětí se uctívá vždy na místech, kde přišli o život. Jen násilnické, totalitní a nemravné režimy to neumožňují, vyjma svých obětí. Pro vyspělé, kulturní země je to samozřejmostí a znakem jejich vyspělosti a velikosti. V Terezíně byli navíc z velké části internováni naši bývalí spoluobčané, jejichž předkové k nám přicházeli už od 8.století. Čeští Němci měli nesmazatelný a nemalý podíl na jejím pozdějším hospodářském a kulturním rozkvětu. O vše přišli během pár hodin. Ti co měli štěstí bylrádi, že si zachránili alespoň holé životy.
+2 #1 leho 2011-12-17 16:15
" ...Zločin je vždy konkrétní a kolektivní vinu jen na základě jazyka připustí a uzná jen barbarský národ,..."

Rozhodně si nemyslím, že by šlo o nějaký zločin a kolektivní vinu na základě jazyka. V případě odsunu a exesů na československé strané po válce se musíme bavit o konkréntních lidech s konkrétními osudy. Byli po válce internováni v Terezíně skutečně jenom nevinní nebo tam byli s nimi třeba i bývalí bachaři? Nejsem žádný profesionální historik, ale troufnu si odhadnout, že tam byli zastoupeni obojí s jejich rodinnými příslušníky. Tady nejde o žádné zamlčování. Pokud se uctívá památka obětí nacismu, tak by bylo zcela nemístné uctívat památku jejich vrahů i když mezi nevinnými ve stejném dni. Na tomto pietním aktu nevidím nic špatného. Pokud chcete uctít památku jiných nevinných, udělejte to někdy jindy a někde jinde při jiné přiležitosti ...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)