Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 30.05.2020 10:44
  Nejen barvy, ale i charaktery časem blednou. Pane plukovníku ...

  Read more...

   
 • 30.05.2020 08:44
  Ústupčivost. Čechů hlavní úspěch komunistické normalizace.

  Read more...

   
 • 26.05.2020 13:57
  Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 12:19
  Prozatím nám je dovoleno kritizovat zatím co komunisté konají.

  Read more...

   
 • 24.05.2020 07:40
  Svět kanonů a raket nahradily rudé knížky a hoaxy. Chceme ...

  Read more...

   
 • 23.05.2020 11:24
  Česká objektivita připomíná jednonohého invalidu. Genocida ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

ZiobryPolský ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro poskytnul významnému polskému týdeníku „wSieci” rozhovor, který by jistě mohl zajímat i české čtenáře.

O míře patologie posledních let - O potřebě změn v Zemské Justiční Radě - O „zvláštní kastě” soudců - O reformě soudů - O změnách v Nejvyšším soudu - O majetkových prohlášeních soudců - O útocích

"Neskrývám, že pokud jde o formu Nejvyššího soudu, plánujeme velmi vážné změny". Soudcovské prostředí mělo čtvrtstoletí na to, aby se očistilo, aby vypracovalo standardy. A neudělalo nic. Dnes to musí změnit demokraticky zvolení politici.  

O míře patologie posledních let:

Poslední léta, to je ráj pro podvodníky.  Bereme-li v úvahu rozměr lidských tragedií,  měli jsme stovky afér míry aféry Amber Gold. V ohromné většině skončily odložením. Příliš mnoho bylo špatností vůči těm, kdož padli za oběť pachatelům trestné činnosti, příliš mnoho bylo porozumění vůči pachatelům na úkor obětí .  Samozřejmě všude, kde zavádím změny, se setkávám s odporem. Jestli začínám bojovat s lichvou, odpovídá protiútokem finanční oligarchie.  

O potřebě změn v Zemské Justiční Radě:

Zemská Justiční Rada – čili orgán, který měl stát na stráži soudcovské nezávislosti – se ukázala jako transferový  most  mentality a patologie elit PLR do III. Řečpospolity. Beze změn v Zemské Justiční Radě reálný přelom provést nelze.

(Pozn. red. - názorná ukázka, k čemu vede tzv. justiční samospráva soudců...)

O „zvláštní kastě” soudců:

Tato charakteristika zajisté není výmyslem, byla vědomě vyslovena na kongresu soudů paní soudkyní, která je šéfovou jednoho ze sdružení, silně  napadajících naše reformy. A jakmile jsou „kasty“, tak musí existovat i „nižší kasty“, lidé horší kategorie, lidé, se kterými se zametá, se kterými se jedná s neúctou. A - Bohužel - část soudců takový přístup má, vykazuje přezíravost, nadutost, odtržena od reality....     

Zapomněla na svou Ústavou jim svěřenou  úlohu. Zde přece nejde o sehrání nějakého tyjátru, udávení se atributy soudní moci,  privilegii, ale o službu společnosti. Neoblékají přece talár a nenosí polského orla na prsou ve jménu soudcovské korporace, ale ve jménu polského státu, který jim  uděluje moc, aby sloužili spravedlnosti. To se někde vytratilo, nahrazeno ostentativní pýchou plnou obrany zájmů vlastní korporace.   

O reformě soudů:

Je pravda, že po reformě bude předsedu soudu jmenovat ministr spravedlnosti. Ale současně, a o čem se hovoří málo, odebírám předsedům soudů  možnost vykonávat v soudních jednáních vliv na složení soudců. Bude veřejné losování počítačem, žádné čachry, žádné ujednávání ve výběru soudců ke každé kauze. Soudy často nadále podceňují ty slabší. Jakmile jsou „kasty“, musí existovat i „nižší kasty. Lidé, se kterými se zametá, se kterými se jedná s neúctou. A Bohužel část soudců takový přístup má. Dnes stačí na každém soudě pár sebejistých soudců,  aby přihráli rozsudek v každé pro establishment důležité věci. Vezměme proces, jaký byl za vlády Občanské Platformy vyvolán proti Mariuszowi Kaminskému. Jeden soudce byl znám krajně liberálními názory, druhý byl vzteklým nepřítelem strany Právo a Spravedlnost. A obsazení  vytyčil předseda soudu Ryszard Milewski, známý z kauzy Amber Gold. To je soudce, jenž v době slavné novinářské provokace vyjadřoval připravenost zajištění vhodného termínu zasedání soudu pro premiéra Tuska a také deklaroval připravenost delegovat soudce na setkání s premiérem s cílem jej s těmito kauzami seznámit. S tím my skončíme. Kdybych opravdu chtěl soudy manipulovat, postupoval bych obráceně: Předstíral bych, že princip PLR přenesený do nové doby prof. Strzemboszem je skvělý. Konám jinak.        

O změnách v Nejvyšším soudu:

Nezakrývám, že pokud jde o formu Nejvyššího soudu, plánujeme velmi vážné změny. Chceme mj. zavést celkem novou Disciplinární komoru Nejvyššího soudu, jejímž úkolem bude navrátit v soudcovském prostředí nejvyšších etické standardy.

O majetkových prohlášeních soudců:

Část soudců podala majetková prohlášení dříve, aby v tomto roce tyto nebyly zveřejněny. Mám pro ně překvapení:  Bude novelizace zákona, který přikáže publikaci všech majetkových přiznání. Jak je vidět, je to důležitý nástroj budující průhlednost veřejného života.  

O útocích:

Generálně se útočí proti těm, kdo se snaží o vyjasnění afér minulosti, ale také i proti těm, kteří dbají o to, aby se nevytvořily nové patologické dohody, které chtějí využívat aktuální vztahy ke  svým cílům. Tento přístup budí nechuť a inspiruje mediální útoky.

http://wpolityce.pl/polityka/336019-top-7-cytatow-z-wywiadu-ziobry-dla-wsieci-nie-kryje-ze-planujemy-bardzo-powazne-zmiany-jesli-chodzi-o-ksztalt-sadu-najwyzszego

* * *

Celý článek: http://k213.cz/JOOMLA/2655-nesahejte-na-polskou-justicni-reformu

* * *

Ing. arch. Marek Říčař - vězeň svědomí, byl dnes propuštěn na svobodu!– všechna média o propuštění vězně svědomí, svědkovi děsivé korupční minulosti ČSSD, stále mlčí?!

Europatologie. Mezi vládnoucími Evropské Unii máme zloděje, pedofily a špiony

 

J.Š. 19.4.2017

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (2 Votes)
Share

Komentáře   

0 #1 A. Reček 2017-04-25 10:47
Je to tak. Každý večer sleduju zprávy jejich TVP1 a nová vláda má těch problémů s justicí hodně. Vyčistit to tam bude šichta.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)