Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.07.2018 17:59
  Z textu vyplývá, že ta dívka polila portrét, ne nějaký plakát ...

  Read more...

   
 • 19.07.2018 10:58
  Obávám se, že k praktikám StB máte možná blíže Vy pane "gsm"?

  Read more...

   
 • 19.07.2018 07:31
  Ve vší úctě, pane Šinágle, ten nenávistný Babišův projev ...

  Read more...

   
 • 18.07.2018 14:47
  Rád potvrzuji, že se potomci bývalých obyvatel Českého lesa o ...

  Read more...

   
 • 14.07.2018 16:26
  To je slovíčkaření! Já se v těch papalášských funkcích nevyznám ...

  Read more...

   
 • 10.07.2018 13:17
  Co ten český národ ještě nesvede?!! Ve světě nevídané. To už ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Zdice hospoda EET Libertas 070717Dagmar Krylová radí, jak založit klub a vyhnout se EET - Kapitalismus umírá na vlastní předávkování - Přírodní tma už v Česku neexistuje - Stále lze Zdice hospoda EET obchazeni 070717objevovat náboženské absolutno - Posouzení upřímnosti je věcí Boha.

Žádný zákon nebude nikdy dokonalý a už vůbec ne první verze. Reakce na EET ukazuje názorně problém naší společnosti nerespektovat zákony, obcházet je, podvádět, ještě být na to hrdý. Pyšnit se veřejně svoji mravní nevyspělostí a hloupostí, tedy nenormálním myšlením a švejkovskými postoji. Nedivme se, že vládne v naší zemi nepořádek a chaos. Nejsme schopni dodržovat základní pravidla funkční demokracie. Hledáme chyby vždy jen na druhých, zvláště těch, co se snaží situaci zlepšit, ale málokdo u sebe. Tam je třeba začít.

* * *

Dagmar Krylová radí, jak založit klub a vyhnout se EET

Pro mnohé členy klubů je plusem i to, že v nich mohou při pití piva či hraní šipek také kouřit.

P.S.

Žádný zákon nebude nikdy dokonalý a už vůbec ne první verze. Reakce na EET ukazuje názorně problém naší společnosti nerespektovat zákony, obcházet je, podvádět, ještě být na to hrdý. Pyšnit se veřejně svoji mravní nevyspělostí a hloupostí, tedy nenormálním myšlením a švejkovskými postoji. Nedivme se, že vládne v naší zemi nepořádek a chaos. Nejsme schopni dodržovat základní pravidla funkční demokracie. Hledáme chyby vždy jen na druhých, zvláště těch, co se snaží situaci zlepšit, ale málokdo u sebe. Tam je třeba začít. J.Š. 

* * *

Kapitalismus umírá na vlastní předávkování

Streeck sice poměrně trefně identifikuje některé problémy současného světa, ale jeho závěry jsou přehnané a řadí ho mezi věrozvěsty zkázy, kteří se objevují v časech krizí. V jednom však má nepochybně pravdu – vstupujeme do éry velké nejistoty a vůbec netušíme, co nás čeká.

* * *

Přírodní tma už v Česku neexistuje

Světelný smog z pouličních lamp i domácích monitorů se podepisuje na lidském zdraví a mění přirozený život zvířat. Nežádoucímu či zbytečnému světlu je vystaveno 99 procent obyvatel Evropské unie a USA. Za přírodní tmou je nutno odjet z Česka. Nejbližší tmavé místo je na Slovensku nebo v rakouských Alpách. Stírá se rozdíl mezi dnem a nocí, ale právě takovému rytmu je člověk přizpůsobený. Například hormon melatonin, který má očistnou funkci, tělo produkuje jen v noci. Změny v reprodukci byly zaznamenány například u některých zpěvných ptáků. Časný ranní zpěv je totiž znakem kvality samce. Tam, kde je umělé osvětlení, začínají samci zpívat podle toho, jak daleko od zdroje světla jsou, nikoliv podle zdatnosti. Samičky jsou pak přitahovány k samcům, kteří mohou být méně kvalitní. Vyšší množství umělého světla má vliv i na netopýry, kterým zkracuje dobu aktivního lovu. I proto by měl podle MŽP stát deklarovat, že má na snižování světelného znečištění zájem.

* * *

Stále lze objevovat náboženské absolutno

Teolog Peter L. Berger, jeden z nejvýznamnějších sociologů 20. století, který zemřel 27. června 2017 ve věku 88 let, obohatil sociologii o dnes již klasickou teorii sociální konstrukce reality. Podle Bergera je „legrační“ se domnívat, že máme správnější představy než před tisíci lety.

* * *

Posouzení upřímnosti je věcí Boha

Už sama skutečnost, že někdo s tak hroznou minulostí se rozhodne změnit svůj život a snaží se napravit, může být příkladem. Už sama skutečnost, že někdo s tak hroznou minulostí se rozhodne změnit svůj život a snaží se napravit, může být příkladem,“ říká rabín. Na otázku, zda je Szegediho obrácení upřímné, odpověděl: „Posouzení upřímnosti je věcí Boha. Mým úkolem je jen to, abych pomáhal těm, kteří se rozhodli činit dobro.“

* * *

J.Š.6.8.20171 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share
Přidat komentář