Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 02.06.2020 07:57
  I tato kauza o trestání nevinných lidí jde na hlavu komunistů.

  Read more...

   
 • 02.06.2020 07:56
  Jestli se této ženě podaří s ostatními nejen zatočit, ale ...

  Read more...

   
 • 01.06.2020 17:58
  Komunistům hanba nevadí a nám zřejmě také ne. K.Mrzílek

  Read more...

   
 • 30.05.2020 10:44
  Nejen barvy, ale i charaktery časem blednou. Pane plukovníku ...

  Read more...

   
 • 30.05.2020 08:44
  Ústupčivost. Čechů hlavní úspěch komunistické normalizace.

  Read more...

   
 • 26.05.2020 13:57
  Když se jedná pouze podle zákonů, spravedlnost ostrouhá.

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Cíl knihy francouzského astrofyzika Auréliena Barraua Le plus grand défi de l’histoire de l’humanité (Největší výzva v historii lidstva) je možná nadbytečný – upozornit na nutnost o ekologii mluvit a učinit z ní hlavní společenské téma. Pokud ale dle něho má mít lidstvo a život na planetě Zemi budoucnost, musí se vše radikálně změnit.

… Zemi lze zachránit novým ekonomickým přístupem. Západoevropané by se měli připravit na pokles životní úrovně. Otázkou je, zda to učiní dobrovolně, a najdou si jiný způsob života, nebo nedobrovolně, až se začne hroutit systém.

… Ekologická opatření musejí jít společně se sociální politikou, být promyšlená a neřídit se módou ani marketingem, jako je současná propagace elektromobilů, které sice produkují méně oxidu uhličitého, ale musí se pro ně vyrábět elektřina.

… Technika se může rychle vyvíjet, ale ani ten nejlepší vědecký objev nemůže odstranit jednu z hlavních příčin problému – systém založený na konzumaci. Navíc víra v zázrak vědy je podle něho iracionální. Ekologické poškození planety Země je natolik velké, že ji žádný zázrak nemůže zachránit.

Zdroj: http://ceskapozice.lidovky.cz/recenze/stane-li-se-planeta-zeme-neobyvatelnou-nema-lidska-svoboda-smysl.A200127_001222_pozice-recenze_lube#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

P.S.

Nezřízenou konzumací všeho ničíme sebe i planetu. Planeta přežije. Budeme nadále dobrovolně pokračovat cestou, vedoucí k nevyhnutelné sebevraždě?! Flóra a fauna už mizí, poté přijdeme na řadu my. J.Š.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)