Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.04.2024 07:59
  Vážený pane Šinágle, ještě jednou Vám chci poděkovat za půjčku.

  Read more...

   
 • 13.04.2024 09:48
  Není podstatné kolik lidí sleduje informace, ale kdo a jak ...

  Read more...

   
 • 13.04.2024 07:45
  Vondráčková s Michalem se na soudy obracejí často, vedou ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 07:03
  A businessman from the USA wrote to me I don't know anyone ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 06:59
  Napsal mi podnikatel u USA: Neznám nikoho dalšího, kdo by ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 18:19
  Zdravim, pane Šinágl Ještě si někdo myslí, že ČR je právní ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

OS Ostrava vchod

Aktualizováno:

7.8.2020: Reakce na odpověď MsP

6.8.2020: Odpověď MsP na návrh na odvolání soudkyně JUDr. Jany Bochňákové

17.7.2020: Návrh na odvolání soudkyně JUDr. Jany Bochňákové z funkce k rukám ministryně spravedlnsoti JUDr. Marie Benešové 

27.7.2020: Chybou soudkyně JUDr. Jany Bochňákové skončil dealer obviněný z rozsáhlé distribuce drog na svobodě – bude podána kárná žaloba.

19.7.2020: Státní zástupkyně Mgr. Andrea Roztomilá prokazatelně porušuje zákon, nadřízení nekonají a shledávají vše v mezích zákona?!

2.7.2020: VSZ Olomouc Vyrozumění - Stížnost na Mgr. Roztomilou shledána jako nedůvodná. Procesně bylo vše v pořádku, obsahovou stránku hodnotí pouze soud. Na žádnou otázku nebylo odpovězeno.

1.7.2020: Dne 13.6.2020 jsem podal podnět ministryni spravedlnosti ČR JUDr. Marii Benešové. Dnes jsem obdržel odpověď ve lhůtě odpovídající ZOI, tedy 15 dnů? Je neuvěřitelné, jak se ředitelé a úředníci státních institucí umí zbavovat vlastní odpovědnosti. Místo aby využili svých pravomocí, možností, znalostí a poděkovali občanu za závažný podnět, je občan poučován co udělal špatně a jak to má napravit. Nedivme se potom, že pouhé formální dodržování a naplňování zákona nevede ke spravedlnosti, ale k pokračování dalších nespravedlností. ESLP nám v ostudné kauze Roberta Tempela opět připomněl disfunkci české justice. Místo aby tato zpráva zatřásla zemí a plnila první stránky médií, vládne ticho – před bouří!

* * *

Přečtete-li si text a přílohy níže, dojdete ke stejnému přesvědčení. Chyba se může stát, ale tolik pochybení PČR, SZ a soudu, který to nebere na vědomí, jinou možnost nepřipouští – to by nedokázala vytvořit ani neschopnost a lajdáctví. Postačí jeden prokazatelný fakt, že údajně napadená žena s údajně zlomenou (později sdrátovanou) čelistí, hovořila krátce po „incidentu“ se svoji matkou i policistou. Vskutku se v Ostravě dějí zázraky – jak u okresního soudu, tak u soudních „znalců“, tak ve FN Ostrava a jejích dodavatelů zmanipulovaných roentgenových snímků…

… Domnívám se, že pod úředním záznamem č. j. 4. KRPT-211058-4/ČJ-2017-070721 byl původně písemný kázeňský trest obou policistů, ale jelikož to bylo jen na oko, aby mě policie mohla obvinit, úřední záznam proto smazali! …

Od samého počátku vyšetřování policií se děly nestandardní věci, které pokračují i během probíhajícího hlavního líčení, vše za dohledu státní zástupkyně Mgr. Andrey Roztomilé, která nekoná. V kontextu všeho, toto není pochybení jednotlivce/ů, ale cílené, účelové a organizované maření spravedlnosti!

… Pokud měli být oba dva policisté kázeňsky řešeni, tj. uložením písemného kázeňského trestu, musel by k tomu existovat úřední záznam pod stejným č. j. Ten však neexistuje!

… Na základě jakých skutečností npor. Bc. Miroslav Stohel rozhodl o pokárání obou policistů, když v dané věci nebyly vyslechnuty všechny zúčastněné osoby a výpověď Mgr. Jaromíry Slámové je v naprostém rozporu s úředními záznamy obou policistů!?

V obou dvou úředních záznamech policistů je totiž uvedeno:

 • Otec přivolal hlídku, aby předání jeho dcery Adélky a psa proběhlo v pořádku.
 • Pan Gába s paní Slámovou si hlasitě vyměňovali názory, ohledně nevěry její  dcery.
 • Otec měl pohmožděninu na tváři.
 • Syn Ondřej uvedl, že otec matku nenapadl, ale že jeho matka praštila jeho otce do obličeje.
 • Na otázku, zda chce být Adélka s prarodiči nebo se svým otcem, odpověděla, že chce být se svým otcem. Na to paní Slámová začala na Adélku vytvářet psychický nátlak, ať zůstane u nich. Po vyzvání toho na chvíli nechala.
 • Adélka šla k otci po tel. domluvě s manželkou. Adélka šla s otcem dobrovolně.
 • Otec pana Gáby stál po celou dobu u vchodových dveří domu.
 • Hlídka si počínala profesionálně, dle etického kodexu. Tvrzení pí Slámové, že jsme se s panem Gábou bavili přátelsky, se nezakládá na pravdě. S panem Gábou jsme se viděli poprvé. Informaci, že byl pan Gába v minulosti příslušníkem policie, jsme se dozvěděli až po zákroku.
 • Při asistenci předání Adélky a jeho psa nedošlo k žádnému protiprávnímu jednání.

… Proč zmocněnec „poškozené“ Mgr Vadim Rybář, doložil policii z OOP Ostrava - Vítkovice pouze stížnost Mgr. Jaromíry Slámové společně s Vyrozuměním o pokárání obou policistů, ale už ne oba dva úřední záznamy policistů pprap. Martina Šlosarčíka a pprap.. Michala Kubína?

… Odpovím si sám, protože se jim tyto 2 úřední záznamy policistů nehodily k tomu, aby mě mohli křivě obvinit z trestného činu!

Úřední záznamy policistů Petr Mima a Tomáš Mučka ze dne 22. 9. 2017 a 7. 10. 2017 se shodují s mojí, bratrovou a otcovou výpovědí u soudu v mé probíhající trestní věci, naopak výpovědi obou sester u soudu jsou v rozporu s těmito úředními záznamy obou policistů! U soudu oba dva policisté potvrdili, že si s nikým z nás netykali, a že postupovali dle etického kodexu.

… U soudu se již prokázalo, že „poškozená“ Mgr. Jarmila Gábová neutrpěla žádnou zlomeninu čelisti a dle ústavního znaleckého posudku LF FN Olomouc ani otřes mozku a ani podvrtnutí krční páteře, jak stojí v obžalobě!

… Potom jsem telefonovala dceři do nemocnice a řekla jsem jí, že si policisté přišli s obžalovaným pro Adélku a předala jsem telefon policistovi. Policista s ní hovořil, řekl mi, že jsou domluveni …

* * *

VSZ Olomouc Gába - Roztomila doplnění odvolání proti zamítnutí stížnosti 1 29.6.2020

KSZ Ostrava Gába - Roztomila doplnění odvolání proti zamítnutí stížnosti 2 29.6.2020

* * *

Stížnost Mgr. Jaromíry Slámové 25.9.2017

PCR Ostrava - úřední záznam Slosarčík 29.9.2017

PCR Ostrava úřední záznam Kubín 6.10.2017

PCR Ostrava KONCEPT Vyrozumění Stohel Slamova 10.10.2017

PCR Ostrava Návrh na uložení věci 11.10.2017

 

Jan Šinágl, 29.6.2020

* * *

OS Ostrava: „Corpus delicti“ a „In dubio pro reo“ soudkyně i státní zástupkyně ignorují! Další justiční skandál vyplouvá stále více na povrch. Souvisí i s kauzou Kramný

ESLP uznal stížnost odsouzeného Roberta Tempela, české soudy porušily jeho práva

Žaloba, prakticky proti postupu pléna Ústavního soudu. Tak se hezky „bavte“ občané!

Národní divadlo - THEMOS - ztratil se rejstříkový spis - a dnes další lumpárna!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.67 (12 Votes)
Share

Komentáře   

-5 #1 Jan Šinagl 2020-07-01 00:21
PČR je na 87 místě na světě ve věci důvěryhodnosti, hned za africkou zemí Burkina Fasso.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)