Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 01.10.2023 21:43
  Gut, dass Sie das Buch von Dr. Schwipper vorstellen! Es ...

  Read more...

   
 • 01.10.2023 14:05
  Ringier in Offensive www.bernerzeitung.ch/.../ ...

  Read more...

   
 • 01.10.2023 13:44
  I don't know the answer. But, if we follow upcoming news ...

  Read more...

   
 • 30.09.2023 12:10
  Potvrzují se domněnky (nemám možnost je ověřit a zdůkaznit) ...

  Read more...

   
 • 25.09.2023 08:49
  Je to nehoráznost. Prý „Nové znalecké posudky presentují spíše ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 18:10
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Splichal Miloslav Zlicin 16.11.2022

Aktualizováno 16.12.2022: Odpověď ředitelky odboru kanceláře MZ ČR

Aktualizováno 6.12.2022: Odpověď Václava Krásy a výsledek jeho jednání na ÚP pro Prahu 6. Na elektrický invalidní vozík jedno razítko zdaleka nestačí...

Aktualizováno 5.12.2022: Odpověď Václava Krásy

Aktualizováno 4.12.2022: Odpověď Ing. Daniele Matějkové z MZ ČR a dopis Václavu Krásovi, předsedovi Národní rady osob se zdravotním postižením ĆR.

Aktualizováno 29.11.2022: MZ ČR mne žádá o upřesnění mé ZOI. 

Aktualizováno 27.11.2022: Ve věci jsem napsal ZOI ministru zdravotnictví MUDr. Vlastimilu Válkovi. 

***

… Přestože pracuji ve zdravotnictví a není mi tato problematika úplně cizí, to co prožívám se svým přítelem je až neuvěřitelné, kdybych to neviděla vše na vlastní oči, nikdy bych tomu snad ani nevěřila …

***

Dobrý den.

Ten kdo sedí na invalidním vozíku, jsem já Miloslav Šplíchal. Díky doktorovi El Samanovi a jeho „kvalitní“ péči a léčbě, kdy místo aby mě byla provedena katetrizace nohou, léčba probíhala rok a půl léky. Nastoupil jsem do nemocnice Na Homolce 6. 1. 2020, kde jsem měl podstoupit operaci dvou baypásů v pravém třísle. Při propouštění domů jsem zkolaboval a byl jsem 28 dní v bezvědomí, pod „kvalitním“ dozorem personálu. Díky tomu se mi za těchto 28 dní udělaly proleženiny na zádech, že mi z jedné z nich koukala páteř. Poté co jsem byl probuzen z bezvědomí mi zdravotní  sestra přišla ošetřit proleženiny hrubým kartáčem, jelikož je prý zapotřebí strhnout strupy a rány vyčistit. Když jsem ležel v krvi, která vytékala z takto ošetřených ran, hned po mé stížnosti jsem byl přeložen na jiné oddělení. Tam mi bylo řečeno, že mi zachránili život. Byl jsem léčen způsobem, že jsem přišel o obě nohy nad koleny. Pak mě bylo oznámeno, že nemocnice potřebuje místo a že budu přeložen do LDN Český Brod, nebo Kralupy Nad Vltavou. Na doporučení, že v Kralupech je lepší rehabilitační sestřička, jsem skončil dalších deset měsíců na LDN.

Během této doby mi byla vyřizována žádost na bezbariérový byt a přitom žádost na mechanický invalidní vozík. Byt jsem dostal díky radě a představenstvu Prahy 17, Řepy. Za což jim touto cestou děkuji. Mechanický invalidní vozík jsem získal díky snaze sociální pracovnice paní Hacmacové,  abych bych byl přesný, tak na fotografii kde jsem já, žádám a pomalu vybírám na elektrický invalidní vozík, protože vedoucí rehabilitační pracovnice v nemocnici Na Homolce řekla mé přítelkyni, když jsem potřeboval deset razítek od odborných lékařů, aby mi byl elektrický invalidní vozík přidělen, že mám ještě ruce, čímž jsem málo invalidní a nemám na tento vozík nárok. Přemýšlím, že když nevyberu dostatečnou částku, tak si obě ruce nechám useknout a možná, že vedoucí rehabilitační pracovnice v nemocnici Na Homolce bude spokojená.

Snažím se být soběstačný. Přítelkyně, která se mi snaží všemožně pomoci, je sestřička v LDN Kralupy, paní Pavlíková. Státem přidělenou podporu na péči od března nedostala (ani korunu). Protože pracovnice sociálního odboru Řepy, paní Kohoutová, se na všechno vykašlala. Bylo mi řečeno, že částky budou vyplaceny od srpna zpětně. Je listopad a skutek tak nějak utek. Jestli žádám mnoho, posuďte sami.

Jakákoli podpora nás invalidů a mrzáků jsou jen blbý kecy. Možná kdybych byl poslanec nebo senátor tak by se ledy hnuly. Takto se na nás chcípáky sere. Nebrečím, nekňourám, jen jsem chtěl, aby jste to věděli. V televizi a sdělovacích prostředcích se jen kecá.

Miloslav Šplíchal

***
Pane redaktore,

posílám Vám tento text napsaný od mého přítele pana Šplíchala. Zasílám ze svého emailu, protože přítel internet nemá. Ráda bych si dovolila napsat ještě pár slov za sebe. Přestože pracuji ve zdravotnictví a není mi tato problematika úplně cizí, to co prožívám se svým přítelem je až neuvěřitelné, kdybych to neviděla vše na vlastní oči, nikdy bych tomu snad ani nevěřila. Je to smutné, když si představím kolik lidí je třeba v takovéto bezvýchodné situaci, kdy se snažíte doslova přežít každý den. Jen kvůli tomu, že přítel jezdí na mechanickém invalidním vozíku měl již několik pádů, kdy se převrátil a narazil si několikrát páteř, což je pro něj nebezpečné a hlavně velice bolestivé i vzhledem k proleženinám, které se komplikovaně hojily.

S pozdravem

Pavlíková Alice

21. 11. 2022

P.S.

Invalidni elektricky vozik fotografieInvalidni elektricky vozik 115 000 KcFotografii pana Šplíchala jsem pořídil na autobusovém nádraží Zličín. Zprvu jsem kolem něho, zamyšlen, jen prošel. Vrátil jsem  se – a byl z toho delší rozhovor, kdy jsem byl zděšen, co vše je v naší zemi možné. Samozřejmě jsem pana Šplíchala finančně podpořil a poprosil, aby mně svůj příběh napsal. Jen ho mrzelo, že udělal „hrubku“ ve slově „mně“…

Napíší ministru zdravotnictví Válkovi. Současně vyhlašuji finanční sbírku, aby si pan Šplíchal mohl zakoupit tolik potřebný elektrický, invalidní vozík. Věřím, že si ho bude moci pořídit do Vánoc. Jako heslo prosím uveďte „vozíček“. O průběhu finanční sbírky bude veřejnost informována.

***

Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP   

***    

J.Š.

22. 11. 2022

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (3 Votes)
Share

Komentáře   

0 #1 Jan Šinagl 2022-11-24 09:36
Za sebe i za pana Šplíchala Vám děkuji. Ujistili jsme se, že v této zemi mají někteří lidé o postižené spoluobčany zájem a nejsou tu samí tlučhubové. Moc Vám děkujeme.

S pozdravem
Alice Pavlíková

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)