Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.05.2024 19:46
  MZV ČR takřka obratem vždy informuje na svém webu a v médiích ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Sigut Jaromir 23.8.2023OS Ostrava prg Karas 23.8.2023

Aktualizováno 30.9.2023: KS Ostrava 26. 9. 2023: 50tá léta se nám vrátila!

***

Poslechněte si zvukový záznam z jednání OS Ostrava (23.8.2023) a můžete se přesvědčit sami. Mimochodem soudila JUDr. Jana Bochňáková (bývalá členka KSČ), známá z kauzy ing. Marka Gáby.

Úvodem zazní dotaz obhájce Mgr. Michala Straky, co dělal státní zástupce Mgr. Petr Valíček  celých 10 minut v soudní síni před začátkem jednání? Následovalo nekopromisní poučení Šinágla soudkyní, zákaz fotografování a výpověď svědka plk. Mgr. Bc Jaromíra Šiguta (viz foto vlevo), vedoucího IV. oddělení závažné finanční kriminality NCOZ expozitura Ostrava. Státní zástupce neměl otázky a v podstatě po celou dobu mlčel. Skvěle argumentovali Mgr. Straka a žalovaný ing. Jan Karas, který důvodně zpochybnil duševní zdraví vysokého policejního důstojníka. Jeho intelektuální projev a myšlenkové pochody, by vystačily nejvýše na stravovací zařízení nejnižší cenové skupiny. S úrovní vysoce postaveného policisty, očekávaného veřejností, nemají vůbec nic společného, včetně oblečení, které spíše připomínalo bezdomovce. Jako „vyšší moc“ zasáhl můj mobil, kdy přes vypnutí zvuku se z něho ozvalo „Dneska ti ukážu“ (při čtení obsahu spisu, kdy jsem si vyřizoval poštu). Stavební firma ing. Jana Karase a jeho maminky Jany Domanské měla výbornou pověst po celých 10 let, zákazníci byli  plně spokojeni. Firma byla zlikvidovaná zločinným policistou, nemluvě o zničené rodině a poškozené psychice malé dcerky ing. Karase. Český stát ho za toto svinstvo „odměňuje“ platem cca 80 000 Kč + odměny a prémie za "vynikající práci"!!!

Média se samozřejmě nedostavila, zato 5 zástupců veřejnosti, podporující tuto statečnou rodinu. Stateční občané podporují statečné občany - přibývá jich - jen houšť! Věřím, že v říjnu bude soudní síň plná a veřejnost plně využije svého Ústavou ČR zaručeného práva na veřejnou kontrolu výkonu práva a spravedlnosti. Od veřejnoprávní ČT to zatím očekávat nemůžeme. Další jednání je nařízeno na 25.října opět od 8:00 hod.

Přítomen byl i Ivan Smetana a jeho místní KTV. Jeho videozáznam rozhovoru se státní zástupkyní, která si vyžádala 150 000 Kč za smazání trestu je neskutečný (nebyla potrestána a ve své „práci“ pokračuje). Druhé video z návštěvy GIBS Ostrava, kdy doprovázel paní Janu Domanskou, je neméně otřesné. Tak se chovají policisté GIBS k občanovi, který si stěžuje na plukovníka NCOZ! Článek je šířen i v anglické verzi.

Mimochodem u OS ve Frýdku Místku měl Ivan Smetana 3 stání, dvě normální, třetí pouze čtení rozsudku. „Ztratily“ se tři zvukové záznamy, prý z důvodů „nefunkčnosti“ nahrávacího zařízení?  „Nefunguje“ už přes půl roku a nikomu to nevadí?! Vzpomínám si i na nefunkční mikrofon soudkyně v Olomouci. Zamítla vízum pro Maročana, který mi psal 4 roky, kdy nemohl žít se svoji manželkou. Vidí se jen při dovolené v Maroku. Soud se konal dvakrát a mikrofon nikdy nefungoval. Zdá se, že soudní mikrofony trpí zvláštní nemocí, ale poněkud podezřele selektivní. JŠ

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.58 (24 Votes)
Share

Komentáře   

-4 #2 Jan Šinagl 2023-09-30 12:10
Potvrzují se domněnky (nemám možnost je ověřit a zdůkaznit), že v případě soudního řízení ing. Jana Karase je ten údajně "poškozený" Patrik Bogdalík, zřejmě policejním informátorem. Je opakovaně odsouzen (od roku 1996 dosud) převážně za podvody a vždy pouze podmíněně? Evidentně mu bylo PČR při posledním trestu tolerováno porušení podmínky. Nemusel v trestním řízení nic prokazovat a naopak státní zástupce, policie a nakonec i soudkyně Bochňáková přehlíželi jasné důkazy ing. Karase. Vylučují, že se tento trestný čin stal. Potom je zcela evidentní, že to mělo být pojistkou plk. Šiguta. Byl proto nasazen jako policejní informátor, který měl vykonstruovat obvinění na ing. Karase, aby plk. Šigutovi pomohl v diskreditaci i jeho matky a jejího podnikání.
-21 #1 Josef 2023-08-28 21:33
Dobrý den pane Šinágle
Jak soudí JUDr. Bochňáková, tak o tom jsem se přesvědčil osobně, když soudila a po 4 letech i odsoudila mého syna Ing. Marka Gábu, za zranění, které své exmanželce nezpůsobil, neboť toto zranění žádný lékař nediagnostikova l, není uvedeno v žádné lékařské zprávě, nebylo uvedeno v Obžalobě a ani v Trestním příkazu. Odůvodnění Rozsudku je neskutečné sci-fi. Toto má být ten právní stát, jak se nám snaží namluvit kompetentní orgány a osoby?
S pozdravem
Josef Gába

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)