Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.05.2024 19:46
  MZV ČR takřka obratem vždy informuje na svém webu a v médiích ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

OS Ostrava Justicni straz Kraus 25.10.2023OS Ostrava prg Kraus 25.10.2023! Právo na svobodný přístup k soudu je ústavně zaručeným právem !

***

Aktualizováno 3.11.2023: Stížnost Jany Domanské na soudkyni JUDr. Janu Bochňákovou k rukám předsedy OS Ostrava Mgr. Tomáše Komradeka. Zvukový záznam z jednání dne 25.10.2023.

Aktualizováno 27.10.2023: Stížnost Jana Šinágla na soudkyni JUDr. Janu Bochňákovou k rukám předsedy OS Ostrava Mgr. Tomáše Komradeka.

*** 

Za 20 let návštěv stovek veřejných soudních jednáních, jsem nezažil, aby soudkyně bezdůvodně zakázala vstup zástupcům médií. Nevydala žádné rozhodnutí a nezdůvodnila proč vyslovila zákaz. Na pokyn soudkyně JUDr. Jany Bochňákové justiční stráž zablokovala přístup dvěma novinářům – z KTV live Ivanu Smetanovi a mé osobě. Udělala z nás „vrahy bez mrtvoly“. Připojuji krátký zvukový záznam, pořízený těsně před začátkem soudního jednání.

Porušila tak bezdůvodně Ústavou ČR zaručené právo účasti veřejnosti a médií na veřejném soudním jednání a jeho kontroly. Dopustila se trestného činu zneužití pravomoci veřejného činitele a zneužila ke krytí svých četných nezákonných postupů i justiční stráž. Přivolaná PČR situaci neřešila, prý nemá kompetence? Policie odmítla i zeptat se soudkyně na důvod jejího porušení  ústavních práv občana. Během jednání se o zákazu vůbec nezmínila. Je vidět, že se obává, aby média nepokračovala v odhalování jejích prokazatelně nezákonných postupů a praktik. K zásahu justiční stráže nebyl žádný důvod. Byla  na naší straně, ale nemohla konat jinak, než být poslušna nezákonného příkazu soudkyně, která ji zneužila. V soukromém hovoru se mne justiční stráž zeptala: „Jak se jmenují Vaše webové stránky?“ Moji navštívenku přijala. Byla si nepochybně vědoma neodůvodněného příkazu a jasné protiprávního jednání soudkyně. Při jednání zamlčela, věcně nezdůvodnila a písemně nezadokumentovala své protiprávní jednání. Další porušení zákona.

Soudkyně musí unést jakoukoliv kritiku médií, tím více pravdivou. Je-li jiného názoru, může podat žalobu na novináře po vzniku vskutku, ne je trestat předem za jeho možný vznik. Zneužila tak vědomě  své zákonné pravomoci v zájmu své ochrany a vlastního, vědomého porušování zákonů, vyloučíme-li  schopnost nevykonávat funkci v důsledku omezených intelektuálních schopností. Nezákonnost povýšila na zákonnost a flagrantně porušila Ústavu ČR, včetně zákazu cenzury.

Vše co bylo prokázáno, bylo opět zamícháno do „bramboračky“ a začíná se znovu. Svědci, navrhovaní už dávno v přípravném řízení, nebyli opět pozváni. Jednání je tak opět na začátku, zpochybňováno co už bylo zdůkazněno, stále dokola. Pokračuje tak mrhání penězi daňových poplatníků a utrpení nevinných lidí. Svoboda tisku a právo veřejnosti na informace, včetně veřejné kontroly soudních jednání, tak zase jednou dostala „na frak“.

Jednání bylo odročeno na 23.1.2024 od 8:00 hod. Obratem podávám na soudkyni stížnost předsedovi OS Ostrava Mgr. Tomáši Komradekovi. Pokud bude stížnost odmítnuta (jako předchozí dvě ve stejné věci) bude následovat odvolání a informování předsedy Unie soudců, ministra spravedlnosti, VOP a  Ústavního soudu.

Justiční stráž OS Ostrava se tak může případně připravovat na další nezákonné „cvičení“, nebo na zákonnou ochranu veřejnosti před soudkyní, která by měla už dávno sedět, či pobývat někde jinde…

***

Ostravské „justiční a policejní Palermo“ zřejmě překonalo už i to ze Sicílie, chybí už jen mrtvoly…

KS Ostrava 26. 9. 2023: 50tá léta se nám vrátila!

OS Ostrava 17.10. 2023: Plk. NCOZ Jaromír Šigut dostal první citelný zásah

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

-6 #1 Josef 2023-11-06 15:47
Zdravím, pane Šinágl
Jak asi Kamradek vyřeší tyto dvě sťížnosti? Bude to zase "vrána, vráně oči nevyklove"? S pozdravem Josef Gába

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)