Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...

   
 • 29.06.2024 13:14
  ČLK Seminář info: Moje vystoupení se obešlo s prezentací sotva ...

  Read more...

   
 • 26.06.2024 08:18
  Tragikomedie justice, kdy oceněné reportérky u soudu letos ...

  Read more...

   
 • 23.06.2024 15:13
  Dotaz na soudkyni Bochňákovou: Jelikož vim, že čte tyto články ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 17:45
  Česká společnost Dvakrát zažila totalitu. Šest let nacistickou ...

  Read more...

   
 • 21.06.2024 11:13
  Od dob působení Otakara Motejla se mnoho na tomto úřadu změnilo ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Kaderka_a_MNČlánek ve včerejších LN „Kaderka nepozval Navrátilovou, mne „nadzvedl ze židle“. Je neskutečné, jak se různí gauneři a darebáci doslova cpou do všech možných funkcí. Zabírají tak místo těm, kteří tam skutečně svým dosavadním životem zásluhami a charakterem nepochybně patří. Osoba Ivo Kaderky, jako předsedy Českého tenisového, svazu uráží všechny tenisty a bohatou tradici tohoto nádherného sportu u nás.

Připomínám, jak nepozval k účasti na finále Davis Cupu v roce 2009 ve Španělsku naše tenisové legendy. Nyní opět blokuje Pavla Složila a Martinu Navrátilovou jen proto, že mu otevřeně řekli co si o něm myslí. Věřím, že jak ženy tak muži vyhrají letošní velká finále a žádný z vítězů nepodá ruku tomuto hulvátovi. Bylo by to podobné silné mravní gesto, jako učinila Věra Čáslavská na Olympiádě v Mexiku, kdy neprokázala čest ruské hymně jako okupantské zemi. Ani pan Kaderka si žádnou čest a úctu nezaslouží. Každý kdo mu podá ruku ukáže svoji slabost. Vzpomínám si jak před lety, po povodních, se konala schůze tenisového svazu v Rakovníku, kde jeden starý tenista požádal přítomného předsedu Kaderku slušně a v dobré víře o pomoc. Ten ho „vyřídil“ takovým způsobem, že je mi t toho ještě dnes zle. Tenkrát jsem žil ještě ve Švýcarsku, s přirozeným respektem a úctou k voleným představitelům institucí. V nastálém šoku jsem nebyl schopné adekvátní reakce. S dnešními zkušenostmi by na moji reakci tento pán do smrti nezapomněl. Udělá lépe, když se mi napříště raději vyhne.

 

Jan Šinágl, 27.10.2012

 

P.S.

Vážený pane Šinágle, po přečtení Vašich zpráv jsem opět v šoku, co je u nás možné až nemožné. Váš dopis prezidentovi je velice výstižný a pro mne je smutný, že je toto možné v této době. Výsledky voleb mne nepřekvapily a jsem přesvědčena, že je to dlouhodobý, přímo ďábelský záměr všech těch "trojských koňů" napříč politickými stranami, KDU-ČSL nevyjímaje. Tolik slušných lidí bylo do voleb delegováno, výsledek nula a všichni, kdo nevolili dali "rudochům" zelenou. Co je to za šílený volební zákon, který dovoluje, aby volby byly platné, i když dvě třetiny národa nevolí? Pro mne jsou to neplatné volby a respektovala bych výsledek jen při (alespoň) 51% účasti voličů. Je to teprve 94 let, co smí české ženy volit (poprvé 1918) do státních orgánů. Je mi velice líto, že si to neuvědomují. Svou absencí pomáhají volit zlo svým dětem. Je mi z toho všeho špatně. Raději jdu hrát na flétnu, abych se vzpamatovala z Vašeho zpravodajství.

S úctou M.B.T.

26.10.2012

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře

+2 #2 Pavel Šenkyřík 2012-10-29 22:56
Kdo pokryje bezcharakterníh o Kaderku nevím, ale když sáhne na legendy tenisu u nás a neví nic o persekucích těchto legend,nemá v tenisu co dělat.Kaderku prosadili lidé,kterým zobá z ruky a nereprezentují náš tenis. Jsou to vesměs příživníci,vyží rky. Takové lidi dnes nepotřebujem.
+2 #1 Pavel Šenkyřík 2012-10-29 22:46
Kaderka by si měl uvědomit,že je to jeho konečná.Je veden starými aparatčíky a radily, kteří na Lendla, Navrátilovou při návštěvě ČR se raději zdekovali.Viděl jsem poslední zápas Lendla v Hradci Králové, pamatuji šikanu v hotelu Černigov nahoře, kde byl vyslýchán stejně jako vystoupení Martiny ve Fed Cupu v Praze a příznivci tenisu dávali obdiv k těmto legendám zcela úpřimně najevo,že si jich opravdu váží. Pane Kaderko, jste nula......

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)