Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 23.04.2018 18:37
  Neúčast milovaného našeho presidenta na pohřbu kardinála a ...

  Read more...

   
 • 23.04.2018 18:07
  I já právě hledám, kdy mne kardinál Josef Beran biřmoval.

  Read more...

   
 • 23.04.2018 08:22
  Heslo pana Macrona je velmi výstižné, protože alespo%n v Česku ...

  Read more...

   
 • 22.04.2018 17:52
  Za tímto účelom sme zriadili komisiu: Komise položila otázku ...

  Read more...

   
 • 22.04.2018 14:08
  Nešlo by o chybu prezidenta, že se neúčastnil mše svaté v ...

  Read more...

   
 • 22.04.2018 11:28
  Vážený pane Musile, vždy si budu vážit a podporovat věříci ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Vernisáž se uskutečnila v Národní technické knihovně v Dejvicích. Výstava potrvá do 8.4.2013

IMG_Houdek_mezi_fotografiemi_070213Na místě byl ČRo, slovenská televize, ČT se nedostavila. Smutné, kdy ČT 24 vysílá kde co, byť Lukáš Houdek byl hostem v ČT. Viditelně jsou stále témata, která nedostanouIMG_navstevnici_070213 veřejný prostor, který by si zasloužila. Podobně jako s otcem Livie Klausové, kdy minulost manželky Krala Schwarzenberga byla médii „propírána“, ale o zločinné minulosti otce naší „první dámy“ naše veřejnoprávní ČT stále mlčí, ačkoliv by to mělo být jedním z hlavních témat dne. Zapadá to do stále aktuálního pohledu na naše dějiny, kdy o zločinech druhých rádi a podrobně informujeme, ale o vlastních máme stálou potřebu mlčet, nebo sdělovat jen minimum. O to více je třeba tento odvážný čin Lukáše Houdka ocenit.

Zvukový záznam ze zahájení výstavy a fotografie z vernisáže.

Lenka Kukurová: Protiklady a rovnováha Umění zabíjet .

Všechny fotografie s popisem.

Lukáš Houdek:  Webové stránky.

Jana Edrová: Projekt pro Lukáše Houdka - Vernisáž výstavy "Umění zabíjet" 7.2.2013 - „Zlo je špatné vždy, ať už mluví jakoukoliv řečí.“ Blog Jany Edrové a její oblečky pro barbie.

IMG_Edrova_070213IMG_Liebermann_2_070213

 

 

 

 

 

 

 

Jan Šinágl, 12.2.2013

* * *

Diskutujte: Bezcharakternost Jiřiny Bohdalové, minulost Ivany Zemanové, projevy Miloše Zemana 1990/1991!

Patrman — 2013-02-05 21:24

Je jasne, ze vytahnuti sudetske karty je obvykle u politiku jako byl Sladek nebo Bobosikova, ktera vzdy pocita s hlasy tech, kteri maji nejaky majetek nebo jejich predci po sudet. Nemcich. Tim se potvrzuje, ze spolehaji na volice nejhorsich moralnich kvalit. Verejnosti nejsou zname poznatky z te doby, kdy i tehda trochu svobodny tisk napsal - zabaveny majetek sudet. Nemcum ma slouzit statu jako nahrada za nase skody behem okupace. To, ze podle odhadu zabaveny majetek ve vsech bytech a domech odsunutych jako drahe sperky, obrazy, drahe
koberce a zarizeni zmizely, je nejen ostuda, ale okradani statu. Jen to, co bylo pevne pripevnene se zemi jako domy a zavody, zustalo, ostatni je nenavratne pryc. TIM ZACALO V NARODE NARUST POVEDOMI, ZE JEN HHLOUPI NEKRADOU A BYLO ZCELA OBVYKLE ZE NEKTERI PRISLI S TASKOU A VRACELI SE S NAKLADNIMI AUTY:  DNES SE TOMU DIVIME - ALE DOKUD NIKDO NEPOJMENUJE TY PRVNI ZLODEJINY,  PAK DNESNI ZLODEJINY JSOU TOHO JEN POKRACOVANIM: ODSOUDIT TUTO DOBU BY MEL KAZDY CESTNY POLITIK A NE TO OMLOUVAT JAKO TO DELA KLAUS I ZEMAN: TVRDI ZE JE NUTNO TUTO DOBU HODNOTIT I VRAZDENI PO VALCE V KONTEXTU SE ZLOCINY NEMCU: SCHWARZENBERG TO JISTE VI ALE NECHTEL VYSTOUPIT ANI S TIM;  ZE NA KONFERENCI V POSTUPIMI NENI V PROTOKOLE UVEDENO ZE ZAPADNI MOCNOSTI ODSOUHLASILY ODSUN TAM JE UVEDENO: Z uzemi obsazene Rudou armadou budou transferovani ti, co jsou na uzemi pod spravou Polska. Na dotaz odpovedel Stalin - jedna se o zbytky Nemcu, kteří dosud neutekli pred Rudou armadou. V protokole je proto uveden i zbytky Nemcu - jake zbytky u nas? Sudetsti Nemci verili, ze se jim nic nestane a ze nemusi utikat jako Nemci z uzemi obsazene Rudou armadou.

* * *

Diskutujte: Bernd Posselt: Morální vítěz

Patrman 2013-02-05 20:29

Souhlasím s p. Šináglem, že v zemi, kde již 23 let se pochybuje o právním státě, kde soudy ani soudci rozhodují ne podle nejlepšího vědomí a svědomí, kde hlavni legislativec Rychetský jako první gen. prokurátor měl v rukách celé soudnictví, kdy postrašení komun. prokurátoři mu museli předat všechny důvěrné informace o všech staronových kádrech a že tedy měl moc nad novými papaláši. včetně Zemana a Klause. Byl to on, který ovlivňoval výběr soudců, a je to on, který rozhoduje i dnes, i když tvrdí, že to je věc všech ústavních soudců. Je přece známo, že znají názor svého pána, tak chytří jistě jsou. Není náhodou, že Zeman prohlásil, že on nemůže odejít do důchodu a je podezřelé, že on nijak tvrdě, nepohrozil s odchodem, pokud nebude Ústavní soud doplněn. Ti noví, i když budou čistí, budou začátečníky a navíc ti staří budou mít většinu. Ústavní soud s Rychetským bude dále pokračovat a pomáhat Zemanovi, jako nepřímo pomáhal Klausovi. Jeho výrok, že Klaus za vyhlášení, jak říkal, diletantské amnestie nemůže, ale jeho poradci. Nepočítejme, že Klaus bude za to potrestán.

* * *

Komunistický soudce Vaš vystupuje v dokumentu Vrahem z povolání

V nabídce artových kin například v Praze, Brně, Plzni, ale i na Slovensku se v příštích dnech objeví polohraný celovečerní dokument Vrahem z povolání - Utrpení soudce Karla Vaše. Život komunistického prokurátora a soudce, který neblaze proslul především justiční vraždou generála Heliodora Píky v roce 1949, v něm zmapoval historik Pavel Paleček. V pondělí 11. února bude mít dvě premiérová představení v pražské Meetfactory. Tvůrci jsou připraveni na projekce ve školách, svůj snímek chtějí uvést na festivalech včetně německé a anglické verze. Zájemci ho mohou od 12. února on-line za poplatek vidět na adrese http://www.vrahemzpovolani.cz

ČRo 8.2.2013

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Comments are now closed for this entry