Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st úno 08 @09:15 -
KS Ostrava: Obnova řízení ve věci Petra Kramného

Nejnovější komentáře

 • 02.02.2023 08:39
  „Reflektuji a přijímám kritiku, kterou vůči mně veřejnost má ...

  Read more...

   
 • 01.02.2023 07:01
  Bez komentáře, aneb jak (ne)závislí novináři oslavují s gen.

  Read more...

   
 • 31.01.2023 20:56
  Deset let za mřížemi až doživotí hrozí třem žákům osmé třídy ...

  Read more...

   
 • 31.01.2023 20:39
  Soukromou konverzaci ruských manželů u stolu v restauraci ...

  Read more...

   
 • 29.01.2023 10:19
  Pane Šinágle, děkuji za zasílání, je to velmi zajímavé. Píšete ...

  Read more...

   
 • 28.01.2023 09:14
  Na volebních lístcích jsou čísla 4 a 7. V numerologii jsou ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

OSP1_Nagyova_11_media_Randak_1__260613... „Vy jste na Úřadu vlády od roku 1993. Dostala jste někdy mimořádnou odměnu 100.000,-Kč?“ „Ne“, odpověděla otázkou viditelně překvapená paní účetní. …

U OS pro Prahu 1 proběhlo dnes první jednání ve věci žaloby na Karla Randáka, bývalého šéfa civilní rozvědky. Žalován je pro údajné zveřejnění platu a odměn bývalé šéfky sekretariátu premiéra Petra Nečase, Jany Nagyové. V každé normální zemi by měly být platy a odměny veřejných činitelů transparentní, tzn. veřejné. Jedná se o peníze daňových poplatníků a každý normální veřejný činitel s tím nemá problém, pokud nemá co skrývat a za co se stydět? Jednání bylo zajímavé. Přítomní novináři se místy neubránili decentnímu úsměvu, zejména při čtení žaloby státní zástupkyně Martiny Adámkové a výpovědí obou účetních úřadů vlády. Zejména nepřímé naznačení svědkyně Jeleny Lichtblaueové, že si mohla šéfka kabinetu premiéra v podstatě psát odměny sama, vzbudila všeobecné veselí včetně zmínky státní zástupkyně o ohrožení dobré pověsti Jana Nagyové zveřejněním výše jejích odměn, resp. platů.

Veselí vzbudila také otázka obhájce gen. Karla Randáka JUDr. Petra Kočího PhD. na účetní Úřadu vlády ČR paní Jaroslavu Folprechtovou: „Vy jste na Úřadu vlády od roku 1993. Dostala jste někdy mimořádnou odměnu 100.000,-Kč?“ „Ne“, odpověděla otázkou viditelně překvapená paní účetní.

OSP1_Nagyova_8_vypoved_Randak__260613Přítomní novináři (veřejnost nebyla takřka přítomna) byli zděšeni poměry na Úřadě vlády jak je po pravdě popisovaly obě účetní. Fatální absence bezpečnosti a kontroly! Není divu, že došlo k úniku výše platu šéfky kabinetu premiéra do médií. Pokud je to tak na Úřadě vlády, jak to asi vypadá na ministerstvech a dalších vládních úřadech a institucích…?“

PČR měla viditelně respekt, resp. obavy při výslechu Petra Nečase a nedovolila obhájcům položit některé otázky. Proto jsou obhájci proti čtení svědeckých výpovědi premiéra a jeho šéfky kabinetu před soudem. Hodnotí je jako bezcenné. V případě nutnosti budou požadovat u obou svědeckou výpověď. Pozice obžaloby je důkazně slabá a bez svědecké výpovědi Nečase a Nagyové tím méně udržitelná a obhajitelná.

Úvod a svědecká výpověď Karla Randáka – omlouvám se, že malá část jeho výpovědi je rušena, příčinu si neumím vysvětlit?

Svědecké výpovědi Jaroslavy Volprechtové a Jeleny Lichtblauové

Rozhovor gen. Karla Randáka a JUDr. Petra Kočího PhD. pro média

Fotogalerie

Další jednání je nařízeni na 15.7.2013 od 9:00 hod., č. 126. Nelze vyloučit předvolání svědků Jany Nagyové a Petra Nečase, jinak zůstane důkazní situace žalobce dost chatrná.

Zítra 27. června, je Dnem památky obětí komunistického režimu – kdo ještě sám od sebe vzpomene, nezapomíná a uctí památku všech obětí zločinné ideologie v naší zemi…?!

 

Jan Šinágl, 26.6.2013

 

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zalobkyne-zverejneni-odmen-nagyove-vyrazne-zhorsilo-jeji-povest/955718

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

+2 #1 Jan Herna,Th.Dipl. 2013-06-27 11:40
Arogance státních úředníků, poslanců, senátorů a jiných činitelů placených z eráru, tedy státem z peněz vybraných daněmi o svých platech a jiných nehorázných požitcích je do nebe volající.
Protože tyto osoby jsou placeny z peněz, které stát získal z námi odvedených daní, měly by být jejich příjmy a osatní požitky být veřejné a tedy oficiálně zveřejňované. Mimo to, když byly normálním zaměstnancům, včetně pracujících důchodců zvýšeny daně a omezeny ostatní požitky mělo by se totéž týkat i této skupiny zaměstnanců. A ne jak toje u nás, že normáoním zaměstnancům jsou zastaveny zvašování platů a poslanci a jejich zaměstnanci si je zvýší. Každý, kdo patří do této kategorie a brání se zveřejnění svého platu by měl dostat doživotní zákaz pracovat v této zvláštní skupině zaměstznancůz důvodu ztráty důvěry!

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)