Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá srp 26 @15:00 -
Lošany: Otevření Památníku rodiny Mašínů
čt zář 08 @18:00 -
Praha JIC: Hanzelka a Zikmund v Japonsku 1963

Nejnovější komentáře

 • 19.08.2022 10:14
  KLAUS POSLAL DO LIKVIDACE SVOU NADACI LIKVIDÁTOREM JE ...

  Read more...

   
 • 18.08.2022 16:26
  V památníku na Blanensku si připomněli válečný transport Romů ...

  Read more...

   
 • 18.08.2022 15:13
  A jak to vypadá v centrále rozvědky Ředitel naší bezpečnostní ...

  Read more...

   
 • 17.08.2022 15:53
  V rámci svých zkušeností s českou justicí a obecně všemi ...

  Read more...

   
 • 17.08.2022 15:43
  Zdražení elektřiny a inflace nesouvisí s válkou na Ukrajině ...

  Read more...

   
 • 17.08.2022 15:33
  Přehodnocení naší reakce na covid Opravdu v pondělí ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Zeman opilecHnutí ANO dnes zahájilo volební kampaň – ANO už na 12% - Od 9.září ANO vyráží do všech krajskýchANO 2011 tady jsme měst! – Putin poručil a politici pokorně poslechli – Prasátko NA HRAD II.kolo zítra, v sobotu 7.září od 10:30 hodin!! - Proč budu volit ANO 2011!

Odpůrci prezidenta drželi cedule s nápisy: "Kdo lže, ten i krade", "Miloše do koše", "Valaši nésú tak blbí, aby nepoznali alkoholika", "Vsetín 25%, Miloš 2,5 promile" či "Ješita a Patolízal z Hradu" a "Game Ovar".

 

Setkání Zemana se Vsetíňany bylo kvůli jeho odpůrcům bouřlivé

* * *

Dle ČRo Plus ze dne 5.9.2013, měl při jednání v Petrohradu Putin autoritativně vyhlásit zákaz diskuse na téma Sýrie s tím, že se bude téma projednávat později. Politici beze slova protestu poslechli. Informace pochází od známého, který mi ji volal po skončení pořadu. Zvykům Ruska a Putinovi by to odpovídalo. Putin je si dobře vědom své pozice vůči Západu a ochotě jeho politiků, vyjma USA a Velké Británie, a patřičně ji využívá, resp. zneužívá. Zdá se, že máme na obzoru novou studenou válku. Evropa bude potřebovat nové Churchilly, aby obstála před nahromaděnými problémy, způsobené neschopnými politiky.

K nadcházející volební kampani:

Jsme stále myšlením, zvyky a způsoby postkomunistickou zemí, nemůže tomu být jinak. Komunistickou ideologii je třeba odsoudit stejně jako nacistickou. Nicméně stejně jako každý člen NSDAP nebyl automaticky zločinec, nebyl automaticky zločincem ani každý člen KSČ. Zrovna tak nebyli všichni nečlenové NSDAP automaticky „svatí“ jako nebyli „svatí“ všichni nečlenové KSČ. O skutečnou svobodu a mravní hodnoty s ní spojené se zajímá jen malé procento populace, nemůže tomu být jinak. Co se ničilo po generace, nemůže být obnoveno za jednu. Lidé si odvykli odpovědnosti za své životy, stále z velké části spoléhají na stát, upřednostňují materiální hodnoty. Toho uměl dobře využít dříve Klaus a dnes Zeman, populisté, kteří řekli voličům co chtěla jejich většina slyšet, získali je hlasy a dělali politiku proti zájmům voličů, země a především ve svůj osobní prospěch. Čas prázdných hesel o morálce, spravedlnosti, navíc osobami, které jsou nositeli opačných vlastností, už končí.

Budu volit ANO 2011, protože nabízí program a lidi, kteří si zaslouží důvěru svým dosavadním životem, na rozdíl od většiny dosavadních polistopadových politiků, stran a jejich stále stejných, nikdy nenaplněných slibů. Neočekávejme, že politici vyřeší vše za nás, rychle a bezbolestně. Volby budou o tom, zda jsme ochotni dát svůj hlas novým, skutečně schopným lidem, kteří mají reálný potenciál začít skutečně řešit problémy naší země.

Úspěch není nikdy jistý, ale bez důvěry a naděje nemožný. Požadavek jistoty je jistota nejhoršího a nedůstojná člověka toužícího po skutečné svobodě a spravedlnosti. Tyto hodnoty nebyly nikdy zadarmo. Výsledek voleb bude výsledkem i o nás. Národ byl nutně totalitou deformován a jeho polistopadová politická scéna jen jeho logickým obrazem. Věřím, že předčasné volby jsou určitým signálem pozitivního, očistného posunu ve společnosti.

Proto věřím, že se projeví i ve volbách, kdy zvítězí kvalita a naděje před nekvalitou a beznadějí!

 

Jan Šinágl, 6.9.2013

 

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.45 (11 Votes)
Share

Komentáře   

+1 #6 Jan Herna,Th.Dipl. 2013-09-14 11:14
Letošní rok bych nazval nejenom volebním rokem, ale hlavně rokem velkých pomluv. Ono platí, když nejsou argumenty nastupují pomluvy.
Pokud se týká zákonů v naší zemi, měli bychom se vrátit k zákonům, které v naší zemi platily za I. republiky. A to co tenkrát v zákonech být nemohlo převzít ze zákonů vyspělé země s níž jsme měli kompaktibilní zákony. Mnohé by se pak snáze řešilo. Nejspíš bych převzal část zákonů z Rakouska. Nejhorší je přejímání zákonů ze zemí, které vycházejí z anglického právního systému, tedy Velká Británie a USA.Z USA bychom snad mohli převzít částečně institut nutné obrany a vztah k osobnímu vlastnictví.
+3 #5 magtech 2013-09-11 17:20
Z dovolením bych doporučil všem diskutujícím a Šináglovi si přečíst :
nr1a.com/tunely.htm
a nezapomenout na druhé pokračování,odk az je uveden dole :
pravyblog.blog.cz/.../...
když chce volit pana Babiše.Tím samozřejmě nechci nikoho ovlivňovat, každý si musí udělat úsudek sám.
mt
+2 #4 JOE 2013-09-07 15:51
Cituji Vitezslav Haramule:
www.youtube.com/.../
Neverim komunistum, a toto video je odpoved na vase proc?

Je důležité spojit všechny síly, které objevily spojitost mezi dnešním katastrofálním hospodářským, politickým a morálním stavem naší společnosti a tím, že díky Klausovi a spol. zůstaly zachovány staré pořádky - vč. zákonů (aby se staré struktury mohly dál obohacovat), komunistů na soudech a policii (aby staré mafiánské struktury nemohly být potrestány)!!!! Proto Klaus nechce jednotnou Evropu - jeho mafiáni by ztratili moc!
Dle Komunistů, Ale Proti Nim: Za Opravdovou Revoluci, Nové Znárodnění A Pak Privatizaci, Ale Bez Nich.
Budoucí příznivci strany RAS protikomunistic kého zaměření! Skončete se starými zkorumpovanými strukturami, které zbohatly na chudobě ostatních. Podepište, prosím, petici nutnou k založení této strany: RAS - Revoluční Antikomunistick á Strana na jednej.cz/petition.php?id=1805
0 #3 JOE 2013-09-07 15:45
Cituji Fanda:
Soudruhu Šinágle, a Vás platí soudruh StBabiš za to, kolikrát ve Vašich zmatených textech zveřejníte link na jeho hnutí ?

Dobrý den. Vypadá to, že máme hodně společných názorů :-)
Dle Komunistů, Ale Proti Nim: Za Opravdovou Revoluci, Nové Znárodnění A Pak Privatizaci, Ale Bez Nich.
Budoucí příznivci strany RAS (sice nás předběhl otec Davida Ratha, který dostal krycí jméno RAS v StB, ale to nás nezastaví při sjednocování antikomunistů!) protikomunistic kého zaměření! Skončete se starými zkorumpovanými strukturami, které zbohatly na chudobě ostatních. Podepište, prosím, petici nutnou k založení této strany: RAS - Revoluční Antikomunistick á Strana na jednej.cz/petition.php?id=1805
0 #2 Vitezslav Haramule 2013-09-06 16:32
www.youtube.com/.../

Neverim komunistum, a toto video je odpoved na vase proc?
+5 #1 JOE 2013-09-06 16:14
Pan Šinágl mne velmi zklamal se svojí podporou Babiše! Jeden z mála lidí, o kterých jsem byl přesvědčený, že je opravdu proti komunistům. Vzhledem k tomu, že se nechá od Babiše také podporovat, ztratil moji veškerou důvěru! Stejně jako třeba Cibulka se svými zmanipulovanými estébáckými seznamy!

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)