Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt říj 01 @08:30 -
OS Ostrava. ing. Marek Gába
čt říj 01 @15:00 -
Brno: Rytíři nebes 311.čs. peruť

Nejnovější komentáře

 • 18.09.2020 14:45
  Uživatel Andrej Babiš retweetnul Tweet uživatele Blesk Zprávy ...

  Read more...

   
 • 18.09.2020 09:10
  Poslouchá-li v totalitě většina, může být černé bílým a ...

  Read more...

   
 • 18.09.2020 09:01
  „V Česku přibylo přes 3000 nakažených. Za den tolik, co za ...

  Read more...

   
 • 17.09.2020 12:23
  Pan Vrbík měl rakovinu jazyka. V Liběchově měli podobný případ ...

  Read more...

   
 • 17.09.2020 10:28
  Maročané tvoří spolu s Pákistánci polovinu ilegálních migrantů ...

  Read more...

   
 • 14.09.2020 13:25
  Těžko se nepřipouští myšlenka, že současné dění ve světě může ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Vlada_bez_zen_010910Neskutečné, co se v naší zemi děje, média většinou mlčí, informují o nepodstatném, odpovědné orgány neřeší do očí bijící nespravedlnosti a porušování zákonů! Na základě podnětu pana Milana Bajcára, bylo MsP zahájeno z moci úřední řízení proti Exekutorské komoře ČR. Týká se to zkoušek exekutorských kandidátů a prokáže-li se, že tito kandidáti vykonali zkoušku nezákonným, resp. podvodným způsobem, znamená to, že i jimi prováděné úkony jsou logicky neplatné. Může jít o řády stovek exekucí a stamilionové hodnoty! Aktuálně tak hrozí katastrofický scénář. Zpětně se mohou zneplatnit veškeré právní úkony, které tito jmenovaní exekutorští kandidáti pro exekutory vykonávali a vykonávají na základě zmocnění.

ZDE naleznete link na zprávy TV PRIMA z 1.9.2010, kde je tato událost zprávou na prvním místě. Samozřejmě předsedkyně Exekutorské komory už preventivně prohlašuje, že výsledky zkoušek nelze zpochybňovat o nových zkouškách nemluvě. Správné by bylo prohlásit zkoušky za neplatné. Tím by byly logicky neplatné i všechny úkony, pod kterými jsou podepsáni absolventi těchto „zkoušek“!!! Uvidíme, jak daleko sahá odvaha MsP. Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil má ovšem dobré kontakty na exekutory, zvláště v Plzni, tak nelze očekávat zázraky. Ministr obrany A. Vondra v kauze náměstka Kopřivy odvahu zatím prokazuje, ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil ji zatím moc neukázal? Nyní má příležitost – uvidíme?

Na ČTK jsem si přečetl  zprávu o tom, že zkorumpovaného Kopřivu by měl nahradit Pavel Severa. Poté následoval pokyn ministra Vondry, že Kopřivu má nahradit Jan Fulík, kamarád bývalého ministra obrany Martina Bartáka?! Obávám se, že by se zde stali „kozlové zahradníky“!

Z textu ČTK: Pavel Severa je expertem TOP 09 na obranu a bývalým dlouholetým členem KDU-ČSL. Podle toho, co říkal Kopřiva, se měl Severa stát náměstkem ministra za TOP 09. V případě, že by se Severa skutečně stal náměstkem, bylo podle Kopřivy domluveno, že on sám zůstane na ministerstvu. Pavel Severa jakékoliv spojení se zmanipulovanou zakázkou popírá. "Naprosto odmítám, že bych o něčem podobném vůbec slyšel, natož o tom jednal. Byl jsem hodně překvapený, když jsem si to přečetl. Mohu vás ubezpečit, že jsme spolu o tom nikdy nemluvili, že mi pan Kopřiva neřekl nic o tom, že vyjednává o této záležitosti," reagoval pro MfD Severa.

Umíte si představit, že by někdo dobrovolně do médií přiznal, že věděl o korupci či jednal sám korupčně?! Nepochybně stejně by odpověděl i sám vyhozený náměstek Kopřiva, kdyby se ho novináři zeptali na stejné v roce 2003, kdy nastoupil do funkce! Obávám se, že zmizely od té doby nemalé miliardy a pod Severou (či Fulíkem) se jen zpomalí – ať už jsou důvody v nedostatku peněz na MO, opatrnosti Severy či jeho neschopnosti rázně a nekompromisně jednat. Jako by ministr Kalousek opět začal budovat nové penězovody na MO, nebo si snad pojistil zakrývání starých, které stále hrozí jako pověstný „kostlivec ve skříni“…?! Obávám se, že nejvyšší velitel České armády, prezident Václav Klaus, velí pěknému chlívku, který ke skutečné armádě má opravdu, ale opravdu velmi daleko, nebo že by platilo „jaký pán takový krám“…?! Rozhodně jako její nejvyšší velitel zatím vůbec nekoná, ačkoliv musí velmi dobře znát skandální poměry v ČA, která vůbec neplní funkci kterou by plnit měla a u které fungují spolehlivě snad jen ty obrovské penězovody do soukromých kapes, při vší úctě k poctivým vojákům, kteří ČA stále více opouštějí…?!

Úterní jednání PK na MÚ v Hořovicích, předvedlo názorný příklad naprosto nedostatečné úrovně právního vědomí PK. Na první jednání, ve věci policií odloženého TO podané na moji osobu zpěvačkou H.Vondráčkovou, jejím manželem M.Michalem a dalšími, se můj právní zástupce nedostavil, věc je jasná (i když možná stále ne pro PK?). Na druhé, ve věci mnou odstraněného volebního plakátu premiéra Petra Nečase, už ano. ZDE si můžete přečíst žádost o veřejné jednání, ZDE její neskutečné zamítnutí, a ZDE protokol o jednání, kde doporučuji k přečtení zejména vyjádření mého právního zástupce pana Tomáše Peciny!

Bude velmi zajímavé přečíst si obsah smluv mezi Média Master s.r.o. a Českou poštou a zejména kolik Kč zaplatila firma Média Master s.r.o. České poště…?! Smlouvu mezi ODS a Média Master s.r.o., bude asi obtížné získat. ZDE máte vyčíslení vyniklé škody firmou Média Master s.r.o. ZDE si přečtěte vzdání se firmy na náhradu škody…?! Na jednání PK se žádný zástupce firmy Média Master s.r.o. nedostavil…? Nejprve je uplatňována škoda a její náhrada, po zahájení řízení se firma dobrovolně vzdává náhrady vzniklé škody? Škoda, že si to nerozmyslela dříve - přestupkové řízení nemuselo být vůbec zahájeno…?! ZDE článek z iDNES ve věci nezákonné reklamy ve státním úřadě.

Takže pokud PK v Hořovicích rozhodne o zaplacení vzniklé škody kterou nikdo nepožaduje, navíc v řízení, které mělo být okamžitě zrušeno poté, co „poškozený“ dodatečně oznámil, že nepožaduje náhradu škody, bude muset PK v případě, že k přestupku došlo, ještě určit komu vnutit peníze…?! Myslím, že se o ně potom přihlásí pan Martin Michal, který je zadlužen „až po uši“. Určitě si to pohlídá, když má podle rozhodnutí PK i on spolu s manželkou H. Vondráčkovou a dalšími možnost nahlížet do přestupkového spisu, který se ho vůbec netýká?! A to prosím má být v zájmu mých práv na ochranu osobnosti i na ochranu mravnosti, cituji: Dle § 49 odst. 3 „…při určování veřejného ústního jednání dbá správní orgán na ochranu utajovaných skutečností a na ochranu práv účastníků, zejména práva na ochranu osobnosti, jakož i na ochranu mravnosti…“ Opravdu nevím, čí práva měla PK na mysli? Mé poškodila a oslabila, zato pravomoci neúčastníků řízení posílila…?!

Když jsem v mezích slušnosti, upozornil PK na naprosto flagrantní porušování zákona, zdravého rozumu a dobrých mravů jí samou a jak by měla situaci dle zákona řešit – místo poděkování následovalo mlčení a vydání rozhodnutí v naprostém rozporu se zákonem. PH si toho byla viditelně vědoma, ale vědomí neomylného úředníka bylo zřejmě silnější. Připustit chybu, poděkovat a omluvit se bylo viditelně nad intelektuální možnosti PK. ZDE naleznete stížnost! Věřím, že nejenom čtenáři těchto řádek, ale i PK v Hořovicích ocení tuto potřebnou právní osvětu, kterou už po léta provádí na úřadech a soudech pan Tomáš Pecina.

Přítomné obhájkyni Martina Michala paní Gavlasové jsem samozřejmě v rámci férovosti předal článek „JAK SE JAN KRAUS STAL HLÁSNOU TROUBOU BULVÁRU“, který jsem šířil a který nevypovídá nic hezkého o minulosti i současnosti manžela zpěvačky H. Vondráčkové.  Se zájmem si jej převzala – viz fotografie – pokud pan Michal hodnověrně doloží a vyvrátí, že všechny informace jsou nepravdivé, rád se mu samozřejmě omluvím a zveřejním jeho stanovisko.

Dne 9.září, bude ve Valdštejnském sále Senátu, v 10:00 hodin, slavnostně zahájeno už 4.Krajanský mezinárodní festival. Přijedou naši krajané z celého světa. V tištěném programu Senátu č. 34/2010 není ani zmínky – pouze dvě informace: 9:00 jednání o emisích v Jičínském salonku a ve 14:00 vernisáž výstavy o TGM v Rytířské síni…?! Doufejme, že bude v č.35/2010 napraveno – stovky krajanů, které v krojích zaplaví Prahu a rozdají radost tisícovkám Pražanů a návštěvníkům Prahy snad stojí za zmínku i ctihodnému Senátu. Slíbeno mi to bylo. V jiných zemích, které si krajanů skutečně váží a jsou si vědomy nemalého přínosu zahraničních krajanů pro rodné země, jsou tyto akce přenášeny přímým televizním přenosem a účast vysokých státních představitelů včetně presidenta je samozřejmostí…? Jsou nositelem něčeho co postupně ztrácíme a co znovuobjevujeme když se s nimi setkáme a necháme okouzlit naše duše nádhernými vystoupeními. Přijďte se podívat na zahájení v Senátu, jejich dvě vystoupení a na závěrečné rozloučení u sochy TGM v Praze na Hradčanském náměstí. Podrobné informace naleznete ZDE.

Kandidát na nového ombudsmana, předseda Židovské obce pražské František Bányai, byl  letos v červnu OS pro Prahu 1 nepravomocně odsouzen za nevybíravé počínání, tedy šikanu, vůči sekretářce. Jak je možné, že senátorka Daniela Filipiová, která jej navrhla, není schopna zjistit si takovou závažnou skutečnost? Pokud je schopna tvrdit, že by jej navrhla i kdyby to věděla, protože jej zná „jako korektního, slušného a tichého člověka“, tak zase její výběr tolik nepřekvapuje. Proč někoho kontrolovat na jeho minulost, když je tak „korektní, slušný a tichý“, že? Jako kdyby toto chování bylo vlastní jen slušným lidem a bylo vyloučeno u různých vejlupků a darebáků. Neuvěřitelně nezodpovědný a naivní postoj, který do Senátu nepatří. Obávám se, že nositelů podobných postojů v Senátu je více než dost…?!

Nusle_Kavalirova_020910Včerejší demonstrace před radnicí v Nuslích skončila úspěchem a vítězstvím Nusle_Mateju_Milan_020910politického vězně Milana Matějů – viz tisková zpráva. Političtí vězni nepřišli svého člena podpořit – zřejmě na pokyn své předsedkyně MUDr. Naděždy Kavalírové, čestné občanky Prahy 4, jejíž velká fotografie je vyvěšena ve 3.patře…?! Natočil jsem dva rozhovory s Milanem Matějůprvní o jeho kauze a druhý - o jeho názoru na odbojovou skupinu bratří Mašínů. Každý politik, který podává ruku a stýká se dr. Kavalírovou a ještě jí zatleská při jejích projevech, přebírá její morální špínu a ubohost i na sebe a odhaluje i svůj skutečný charakter, resp. zbabělost a českou předpřiposranost. Inu jsme stále země slouhů a strašpytlů i na nejvyšších místech…

Nusle_hlasovani_020910Hlasování na radnici v Nuslích bylo poněkud podivné? Moderní hlasovací zařízení se hned na začátku „porouchalo“ - na elektronické obrazovce někteří zastupitelé najednou změnili partaje proti své vůli. Hlasovalo se tedy, alespoň do mého odchodu „ručně“. Tím pádem veřejnost i zastupitelé neměli viditelnou kontrolu kdo jak hlasoval (údajně prý ani neměly všechny potřebné podklady o čem hlasují?). Věřme, že šlo o náhodu a nehlasovalo se zrovna o miliardách…?!

Předseda Rady ČT Jiří Baumruk potvrdil příjem mé stížnosti, Rada se jí zabývá a vyžádala si i vyjádření gen. ředitele ČT Jiřího Janečka.

Se článkem Martina Fendrycha „Neposlanecká kontrola agentů a policie“ bude každý slušný občan souhlasit – je to cesta z mravní krize a zabránění ekonomickému pádu! Obávám se, že není vůlí našich občanů zákonodárců ji prosadit?! Proč tomu tak je snad nemusím nikomu soudnému vysvětlovat.

(http://www.atllanka.net/index.php?clanek=95)   (Sovětský příběh) aneb Příběh rudého zla. Tento dokument by měl být součástí výchovy mladé generace na všech stupních škol – jde z něj mráz po zádech!

Milan Paumer nepřestal bojovat - Spor o Paumera se stal ve Slaném součástí volebního boje – zaplať Pán bůh, že stále více lidí začíná chápat a oceňovat hrdinský čin odbojové skupiny bratří Mašínů. Mašínové neměli jinou volbu a zajatce nemohli podle ženevské konvence komu předat. Jejich ponecháním na živu by se sami odsoudili k smrti. Maminka bratří Mašínů zemřela na Pankráci, bez lékařské pomoci, v zimě, na betonu, bez oblečení, při otevřeném okně, hodily ji do bezejmenného hrobu – díry, spolu s 34 novorozeňaty vězeňkyň. Toto zvěrstvo a tento zločinný systém podporovali a posluhovali i oběti Mašínů. Mašínové reagovali na vraždy, masové krádeže a loupení komunistů, likvidaci nejlepších synů země ve víře, že se ostatní občané přidají. Netušili, že nejsme zemi bojovníků, ale Švejků, kteří upřednostňují z velké části plné žaludky před hodnotami mravními. Je tomu tak i dnes. „Plné žaludky“ nikdy Mašíny nemohou pochopit.

Článek Petra Havlíka „Nahoře to prostě fouká“ je výstižný – připravme se přesto na horký podzim! Informace o chování premiéra Petra Nečase jsou také znepokojivé a jsou-li pravdivé, tak bylo skandální, že tento člověk mohl promluvit při rozloučení s Milanem Paumerem v Poděbradech…

Docela síla: USA: Svéráz národního soudnictví a tyto výměny názorů též – „Kde zmizely a kam mizí miliardy korun příspěvku na OZE za rok 2009 a další, které platí každý občan a podnik?“

Dnes před 62 lety zemřel president Edvard Beneš. Ve svém posledním článku před smrtí ho Vladimír Bystrov popsal naprosto přesně  “Ze sebraných zločinů Edvarda Beneše“. Cituji Vladimíra Bystrova: Je patrně velmi nepříjemné sly­šet, že Edvard Beneš byl ze všech provinilců na osudech třetí republi­ky zřejmě největší a že jeho role je ostudná. Žil ve svém svě­tě msty a využíval své funkce k drob­nému, nízkému vyřizování svých účtů. Jistě bychom našli mnoho ji­ných jeho činů, které bychom mohli označit za trestné.“

Toto 20 minutové video (i když můžeme o některých faktech pochybovat) ukazuje cestu, která souvisí s texty výše. Z dokumentu: 1/3 přírodních zdrojů je spotřebována, v 75% rybářských oblastech je loveno nad jejich kapacitu, 80% původních lesů zmizelo, v Amazonii mizí každou minutu 2000 stromů, bromový zpomalovač hoření produkuje supertoxické neurotoxiny, které působí na mozek a nervy, nejvyšší dávky toxických chemikálií dostávají děti při kojení, 200.000 liodí se stěhuje denně ze svých původních obydlí…

„Ano, tak pojďme vytvořit něco nového“ je výzva na konci dokumentu – dokud je čas a dokud ještě můžeme – není to jenom problém USA - týká se nás všech a více, než jsme si ochotni připustit! Cestou je kvalita, trvanlivost, návrat dobrých mravů, duchovních hodnot, odpovědnosti a respektu k přírodě, svému okolí a ke svému životu.

Příští zpravodajství bude věnováno paní Věře Čáslavské – přečtete si mj. dosud nezveřejněný projev, který pronesla v roce 1990 v Japonsku. Je obdivuhodný, nadčasový a stále aktuální. Úžasná žena, které si svět dokázal vážit a váží, více, než její rodná země…

 

Jan Šinágl, 3.9.2010

 

„Jsou dvě nerozumné věci: mlčet, když je třeba mluvit, a mluvit, když je třeba mlčet.“

Perské přísloví

* * *

„Hlavu vzhůru, ať slzy nepadají na zem.“

Japonské přísloví

* * *

„Lůza nás nemůže porazit ani ohrozit, protože ji nemůžeme vyzvat na souboj.“

Šlechtické přísloví

* * *

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)