Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 10.08.2020 14:20
  Zato až půjdou lesby a gayové budou "svobody" plná média i ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 09:34
  Podkarpatská Rus je hříčkou totalitních států, kterým jsme ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 07:27
  Koho to může zajímat Je mi velkým potěšením napsat tento dopis ...

  Read more...

   
 • 10.08.2020 07:24
  Koho to může zajímat Je mi velkým potěšením napsat tento dopis ...

  Read more...

   
 • 09.08.2020 17:37
  Koho to může zajímat Je mi velkým potěšením napsat tento dopis ...

  Read more...

   
 • 09.08.2020 17:28
  To Whom It May Concern It is my great pleasure to write this ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Multithumb found errors on this page:

There was a problem loading image 'images/stories/2014/Jourová_1.jpg'
There was a problem loading image 'images/stories/2014/Jourová_1.jpg'

Jourová 1Otázky, na které nechtějí adresáti – policisté, novináři, odpovídat - Přečtěte si svědectví ing. arch. Marka ŘičářeRicar Marek SVĚDEK A TREST a rozhodněte se sami na čí straně je právo a spravedlnost…?!

Toto prohlásila. Nicméně ji to nebránilo veřejně prohlásit, že bude podporovat české europoslance „po práci“? Poněkud divná představa o „nezávislosti a týmovosti“ o důvěryhodnosti nemluvě? Aktuálně jsem jeden z mála, kdo nesouhlasí s navržením ministryně Věry Jourové na europoslankyni a s odsouzením ing. arch. Marka Řičáře v kauze BONO PUBLICO. Obávám se, že by to mělo být spíše obráceně. Všichni od toho dávají ruce pryč, novináři, politici, známé osobnosti veřejného života, dokonce i bulvár? Příliš mnoho je v sázce a příliš mnoho lidí je v ohrožení, nejen z řad politiků, ale i justice a policie. Pan Řičář má pravdu, korupci nelze porazit v přímém střetu, musí se zničit sama.

Připomínám, jeho děda byl poslanec Parlamentu první republiky, dostal od komunistů 10 let. Z babičiny strany její dva bratři byli slovinští vlastenci, jednoho nechal Tito zavraždit, kdy hrozilo, že zaujme jeho místo, druhý se zachránil útěkem do Jižní Ameriky. Ve vězení jsem pana Řičáře ve Všehrdech, přes zákaz ředitele věznice, navštívil. O jeho nevině jsem přesvědčen. Udělám vše co je v mých silách a možnostech, aby mu bylo zaručeno právo na spravedlivý soud. Bylo mu upřeno jak v ČR, tak v Rakousku. Hovoří česky, německy, anglicky, slovinsky, rusky a latinsky. Pokud by měla česká justice postupovat takto proti všem příjemcům dotací EU, tak by kapacita českých věznic nestačila a dotace by nedostal téměř nikdo. Nejen svými jazykovými znalostmi by jistě pan Řičář byl lepším zástupcem České republiky v EK než Věra Jourová. Za své rodiče nikdo nemůže, ale o charakteru člověka mnohé napoví. Nevím, zda rodiče a prarodiče Věry Jourové byli také tak perzekuováni jako tomu bylo u rodiny pana Říčaře? Její podrobný neprofesní životopis není k nalezení, stejně jako není k dispozici životopis poradce prezidenta Zemana, Nejedlého? Může někdo zůstat vůbec „svatý“, kdo se v tak korupčním prostředí pohybuje prakticky neustále po roku 1989? Na zázraky nevěřím – v tomto případě!

* * *

Jourová? Junckerovi zatápějí kvůli jiným jménům

…„Je velmi vysoká šance, že europarlament celou komisi smete ze stolu," citoval na svém blogu Aline Sierpovou z Maastrichtské univerzity reportér slovenského listu Pravda Andrej Matišák. … Hlavní Junckerovou slabinou se však nyní stali konkrétní kandidáti. Zmiňováno bylo jméno Věry Jourové (ANO).

„Mohu ujistit Evropský parlament, že jsem pečlivě zajistila, že se vyhnu jakýmkoli vazbám na ekonomickou činnost, které by vedly ke střetu zájmů," napsala včera Jourová europoslancům v písemné odpovědi na několik dotazů před „grilováním". Podle portálu Euobserver by Jourové mohlo uškodit i dřívější obvinění z korupce, přestože se později ukázalo jako nepravdivé. I tuto věc včera Jourová zmínila. „Když si projdete touto zkušeností, začnete chápat, co to znamená být konfrontován s jasnou nespravedlností. I to je důvod, proč tak odhodlaně zdůrazňuji svobodu jednotlivce, kterou považuji za nejvyšší hodnotu," napsala politička....

… O tom, že jeden výrok může být pro kandidáta osudný, se přesvědčil v roce 2004 Ital Rocco Buttiglione, který se nestal komisařem kvůli tvrzení, že homosexualita je hřích. … Velký odpor, paradoxně především u europoslanců ze své země, vyvolává slovinská kandidátka do čela resortu pro energetickou unii Alenka Bratušeková. Dosavadní premiérka se totiž zjevně na post eurokomisařky nominovala sama poté, co její strana prohrála parlamentní volby. Nejnáročnější chvíle čekají Junckera ve středu, kdy přijde na řadu hned trojice sporných kandidátů (Cañete, Navrascics, Moscovici). Tentýž den podstoupí „grilování" i Věra Jourová.

* * *

Připomínám - MS Praha 20.10.2010: Protokol o hlavním líčení ve věci obžalovaného ing. arch. Marka Řičáře!!! – dost otřesné čtení! Prosím přečtěte si alespoň červeně označené pasáže! Na tento dopis - Dopis GŘ ČT Petru Dvořákovi ve věci kauzy ing. arch. Marka Řičáře – mi ještě odpovězeno nebylo a nemyslím, že bude, přestože jsem ho osobně předal adresátovi. Jiří Paroubek také odmítá kontakt, přestože mi to jeho asistentka slíbila? Jakoby média v tomto případě byla „hlídacími psy“, nikoliv demokracie, ale politiků a jejich korupčně-mocenských her…?!

Otázky, na které nechtějí adresáti – policisté, novináři,... odpovídat (str. 30 až 34, celkem 45 stran!):

… poté co Jourová pochopila, že má dobré možnosti v povolební situaci 2006 z kauzy nejen uniknout, ale ještě na ní vydělat, stvořila jiný příběh – ona jako oběť, čistá obránkyně čistého systému, MŘ jako zločinec, lhář, nedůvěryhodný svědek – a to dokonce za součinnosti některých policistů … emocionální účinnost její falzifikace celé kauzy jde ruku v ruce s nepravdami, výmysly a pokleslou tvorbou, na které nikdo nereaguje, nikdo se neobtěžuje je konfrontovat se skutečností. … důvodem nebyly mocenské spory nebo ambice ale kumulace indicií o nekalém jednání Jourové, kterých se i špičky socdem před volbami bály, opakované lži nadřízeným a neschopnost – tak vypovídají její kolegové a nadřízení.. … s Jourovou byl projekt průběžně konzultován již od roku 2002, změny na její doporučení – proč dnes najednou tvrdí, že je vše čisté, podruhé zase nečisté? Jourová stále sedí na některých penězovodech, její lidé zůstali, ona se hodí a vyplatí, dnes milenka šéfporadce MMR Nováčka, milenka irského poradce EU v ČR, milenka náměstka MMR Formana, milenka šéfporadce MMR Nováčka … Jourová ministryní – připravováno ještě na podzim 2009 …

Přečtěte si svědectví ing. arch. Marka Řičáře SVĚDEK A TREST a rozhodněte se sami na čí straně je právo a spravedlnost…?! Je to svědectví doby, o nás, naší zemi a našich charakterech. Každý kdo mlčí a nekoná, si nese svůj podíl viny. Česká republika tak riskuje další mezinárodní ostudu. Přerušení schvalování Jourové eurokomisařkou do doby, než skončí projednávání stížnosti Marka Řičáře k EU soudu, by bylo rozumné. Minimálně by se ukázala špína české justice. EK nepochybně je dobře informována. Bude to její další zkouškou jak dalece je ochotna respektovat právo, spravedlnost a dobré mravy. První signál, že je respektuje už vyslala tím, jaké resorty udělila Rumunsku, Slovensku a ČR. Tzv. „velké grilování“ v EP nebude zřejmě pro Věru Jourovou nic příjemného, jsou-li po volbách do EP opět přítomni odvážní europoslanci ze Západu jako tomu bylo dříve. Těžko se ozvou čeští europoslanci. Informoval jsem je, samozřejmě vyjma europoslanců KSČM a Petra Macha. Některé osobně, jiné elektronickou poštou. Dosud žádná reakce, dokonce ani potvrzení e-mailu, které jinak běžně následuje. Jiné jednání od českého charakteru těžko očekávat, bohužel. Nechme se překvapit?!

“TAHLE VLÁDA PATŘÍ VÁM, .... DÍKY!”

„... není absolutního dobra nebo zla, vše záleží na okolnostech … Lidé přivyknou určitým poměrům, neradi se od nich odchylují a když nemají příčiny zla přímo na očích, jeví se jim jako domněnka.“

Niccoló Machiavelli

 

Jan Šinágl, 30.9.2014

Petice na podporu Josefa Marka
dříve Ing. Arch. Marka Řičáře!


PETICE

* * *

P.S.

Eurokomisařka Věra Jourová byla obviněná v kauze Budišov. Zproštěna pro nedostatek důkazů, ne proto, že se skutek nestal! Vyšetřující policisté, kterým se přiznala, jak vypovídali před soudem pod přísahou, byli odvoláni, důkazy zničeny.

* * *

#126

2016-01-14 15:11

Velice dobře jsem znal hlavního aktéra Peťu, byla to nejhorší zrůda, jakou jsem poznal. Posílat Ukrajince na podnikatele bylo jeho hobby. A o té eurokurvě je lépe ani nemluvit.

#127

2016-01-15 14:27

Nesmíte zapomenout, že jsme (zřejmě) stále? totalitním státem, kriminálním státem, kde stále mají hlavní slovo komunisté. Ano, komunisté, kteří se rozutíkali do různých politických stran a všude možně občanům škodí. Je to obrovské zlo, které nebylo do dnešních dnů potrestáno za zvěrstva proti lidskosti, které do dnešních dnů jimi bylo spáchané. Pak se nesmíme divit tomu, že zde žádná spravedlnost není a asi ani nebude! 

* * *

Bratranec ing. arch. Marka Řičáře jmenován Papežem novým plzeňským biskupem

Tomáš Holub byl Papežem jmenován novým plzeňským biskupem - http://tisk.cirkev.cz/z-domova/tomas-holub-novym-plzenskym-biskupem/ - je bratrancem ing. arch. Marka Řičáře. Boží Mlýny melou někdy hodně pomalu, ale zato jistě.

J.Š.23.2.2016

* * *

Čeští úředníci podřízení Věře Jourové šidí Evropskou unii a nechali se chytit

Komisařka Jourová zase hájila Brauna, kterému europoslanci zazlívají, že porušil evropské předpisy, když před třemi lety v roli náměstka ministra pro místní rozvoj spolurozhodoval o zřejmě zmanipulované zakázce na monitorovací systém pro eurodotace na léta 2014-2020 … http://echo24.cz/a/isz2v/cesti-urednici-sidi-evropskou-unii-a-nechali-se-chytit ... Třem vysokým českým úředníkům z Bruselu hrozí neslavný návrat do Prahy. Během sporů o dostavbu českých dálnic se zřejmě dostali do střetu zájmů, který může donutit k rezignaci dokonce dvě eurokomisařky, Češku Věru Jourovou a Rumunku Corinu Cretuovou. Na nebezpečí upozornil jeden z e-mailů, které našli hackeři z White Media v korespondenci premiéra Bohuslava Sobotky. … Odeslal ho druhého prosince zastupující šéf kabinetu komisařky Jourové Daniel Braun náměstkovi ministra životního prostředí a bývalému manažerovi Lovochemie Vladislavu Smržovi. … Na závěr zprávy doporučuje, že je třeba s Evropskou komisí jednat zvlášť o každém projektu, v první řadě o těch, které nevyvolávají vážnější spory. Potom je Evropská komise „schválí s dalším přimhouřením očí“. Řád zaměstnance Evropské unie 11.čl. nařizuje: „Úředník plní své služební povinnosti a řídí se výhradně zájmy Unie. Nežádá ani nepřijímá pokyny žádné vlády, orgánu, organizace nebo osoby mimo jeho orgán.“ Braunův e-mail je dokladem, že Nejdl, Miko i sám Braun služební řád porušili. … Očekávaný skandál úředníků Nejdla a Brauna může ohrozit i jejich komisařky. Na oba české byrokraty se už dotazoval dopis kontrolního výboru europarlamentu odeslaný komisařce Cretuové loni v prosinci.

Tolik citace ze článku. Skutečná, nezávislá eurokomisařka, hájící zájmy EU, by musela okamžitě těmto třem svým českým podřízeným euroúředníkům dát výpověď a sama iniciovat vyšetřování a jejich potrestání. Věra Jourová se tak pokouší opět zakrývat svoji minulost. Takto neomluvitelně jedná jen člověk se špatným svědomím. Článek byl zveřejněn 4.2.2016. Dodnes veřejnoprávní média České republiky, včetně bulvárních, mlčí?!

J.Š.25.2.2015

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (8 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)