Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.09.2020 15:54
  V Rusku komunisté nejsou u moci, ale jejich manýry jsou ...

  Read more...

   
 • 25.09.2020 15:50
  Kdo má na vlivných úřadech a soudech stále svoje lidi?

  Read more...

   
 • 25.09.2020 15:48
  Vláda ve středu opět vydala z minuty na minutu (pardon ze dne ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:23
  Kristine verlor ein Jahr ihres Lebens in der Hoffnung, in der ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:20
  Kristine a perdu un an de sa vie dans l'espoir de travailler ...

  Read more...

   
 • 23.09.2020 19:20
  Kristine lost a year of her life hoping to work at the embassy ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Poněkud zvláštní, anebo když se (ne)chce, či nemůže říci pravda, důvod se vždy najde?

Na moji ZOI ze dne 2.1.2015 předsedovi Rady ČT Mgr. Jaroslavu Dědičovi mi dne 21.1.2015 odpověděljejí místopředsedy PhDr. Jiří Závozda doporučením, abych se obrátil na útvar mediální legislativy ČT, připojil link jak podávat správně ZOI a link na sazebník úhrad ČT v případě, že odpověď na ZOI už vyžaduje nadstandardní finanční náklady ČT. Jsem proto nucen podat další ZOI na jiného adresáta. Je s podivem, že původní ZOI nebyla předsedou Rady ČT přeposlána obratem kompetentnímu orgánu, tzn. Útvaru mediální legislativy ČT, kterou musel kontaktovat, kdy zjistil, že odpověď bude vyžadovat finanční náhradu.

Porušení autorských práv je vážná věc a mne i nadále zajímá v čem byla konkrétně, údajně porušena. Jsem ten poslední, kdo by je vědomě porušoval. Čekal jsem dost dlouho na slíbenou odpověď právnického oddělení ČT, než jsem dokument „Odvrácená strana světa“ s klidným svědomým zveřejnil, vzhledem k jeho závažnému obsahu a aktuální dění na Ukrajině, kdy dokument se týká i ruského prezidenta Putina. Mé rozhodnutí bylo podpořeno stanovisky lidí z branže, kdy jsem se žádného porušení autorského práva na základě známých skutečností nemohl dopustit. Samozřejmě přijmu odpovědnost, pokud mi bude fakty prokázáno porušení autorských práv kohokoliv. Logicky budu očekávat obratem žalobu od ČT za porušení autorských práv.

Mohl bych sice napsat další ZOI ve smyslu kolik bude stát odpověď na ZOI, ale byla by zřejmě asi ve stylu „to nemůžeme vědět předem“. Mohu jen doufat, že to nebudou tisíce. Chtít po ČT před podáním ZOI přibližnou cenu je také variantou, ale s rizikem, že ji odmítnu kvůli výšce a dát tak možnost ČT se potenciálně opět vyhnout jasné odpovědi. Je znepokojující: dle webu ČT jsem porušil autorská práva, dokument na webu ČT je stále nepřístupný, po mém telefonickém dotazu upozornění „Tento pořad nelze na internetu přehrát z důvodu autorských práv“, rychle zmizelo?!

Věřím, že se v zájmu pravdy dočkám konečně odpovědi od Útvaru mediální legislativy ČT a její vedoucí paní Markéty Havlové. Její odpověď obratem zveřejním. Součástí ZOI je i odpověď na druhý dokument „Lidé mám vás rád“ z roku 1998 o Juliu Fučíkovi, taktéž na internetu nepřístupném. Jenom doufám, že nebudu nucen vyhlásit další finanční sbírku – tentokrát na podporu „přesčasové“ práce zaměstnanců veřejnoprávní ČT…?

Jinak děkuji touto cestou řediteli programu ČT Milanu Fridrichovi za optimistickou odpověďna můj dopis GŘ ČT Petru Dvořákovi ze dne 12.ledna 2015, ve věci zakoupení autorských práv na aktuální dokument o kriminální minulosti ruského prezidenta Vladimíra Putina - Putin’s Long Shadow. Doufejme, že bude brzy odvysílán v hlavním vysílacím čase, stejně jako už zakoupený dokument „Putin´s way.“ Nepochybuji, že bude výrazně jiný.

 

Jan Šinágl, 25.1.2015

* * *

Otřesný dokument „Odvrácená strana světa“ vysílán veřejnoprávní ČT jen jednou…?!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.50 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)