Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Nejnovější komentáře

 • 21.05.2018 16:14
  POSTRÁDÁM MINUSY HODNOCENÍ NAPŘ. -4 při ZMÍNCE O VLASOVCÍCH ...

  Read more...

   
 • 18.05.2018 16:15
  Další poznatek je, že muži vychovaní v rodinách podpapučových ...

  Read more...

   
 • 18.05.2018 16:04
  Za více než 40 let práce v oblasti rodinné politiky v ...

  Read more...

   
 • 17.05.2018 19:03
  Samozřejmě i Rudá armáda byla již 17.dubna 1945 v Brně. Na ...

  Read more...

   
 • 17.05.2018 18:55
  Dodá KOSMAS.cz Velkoobchod s knihami. tel. 226 519 800 ...

  Read more...

   
 • 17.05.2018 16:04
  Prosím o sdělení, kde je možné zakoupit knihu Práce je čest aneb ...

  Read more...

Strojový překlad


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Kohoutova verejnost 180117AKTUALIZOVÁNO 4.2.2017: Skvělý ROZHOVOR dr. Ivanky Kohoutové s Lubošem Xaverem Veselým  4.2.2017 v 17:00 hod. na F 1! - Kdy se omluví odpovědní za šikanování ředitelky a poděkují jí za příkladné chování? Kdy se omluví ombudsmanka Anna Šabatová za své jednání a poděkuje za to, že v tomto případě hájila práva všech dr. Ivanka Kohoutová?     

AKTULIZOVÁNO 22.1.2017: Muslimku nenechali učit v šátku, její žalobu německý soud smetl Soud v německém Osnabrücku tento týden odmítnul žalobu muslimské učitelky, která chtěla odškodnění za to, že jí bylo znemožněno učit na základní škole v šátku STÍŽNOST k rukám předsedkyně OS Praha 10 JUDr. Jaroslavy Pokorné ze dne 22.1.2017.

Petice na podporu ředitelky SZŠ v Praze dr. Ivanky Kohoutové

Článek bude doplněn po zpracování mnoha závažných informací. Budou zveřejněny i ty, které všechna média zamlčela. Po mémKohoutova prg 180117 vystoupení, slovním střetu se soudkyní a dobrovolném opuštění soudní síně, mne následoval Václav Klaus ml., poté ještě několik zástupců veřejnosti. Po zpěvu státní hymny odešli všichni zástupci veřejnosti – ti už nedobrovolně, kdy ji vykázala soudkyně. Podám na ni stížnost k rukám předsedy MS Praha pro nezajištění řádného veřejného jednání. Dnes ČT 1 21:25 hod. „Máte slovo“ na téma „Islám a extrémismus“. ČT tvrdí, že dr. Kohoutovou s jejím advokátem pozvala. Žádný e-mail, telefon, zprávu do datové schránky neobdrželi. Rozsudek bude vynesen 27.1.2017 v 10:00 hod. Zvláštní je mediální mlčení ministryně školství Valachové v tak závažné kauze, kdy často zaujímá stanoviska k věcem daleko méně významným, pokud vůbec…

 

 

 

* * *

Dnes jsem podal stížnost k rukám předsedy MS Praha JUDr. Libora Vávry. Po obdržení zveřejním protokol ze soudního jednání. Soudkyně ohrozila nezávislost české justice. Nelze vylučovat v demokratické zemi hromadně veřejnost a uplatňovat princip kolektivní viny, jak bylo vlastní komunistům a jejich poslušné justici. Po odpovědi pana předsedy soudu zvážím případné právní kroky proti soudkyni. Nedivím se, že o mém vystoupení média mlčí.

Pasáž, kdy svědkyně potvrzuje, že její odpovědi formulovala ombudsmana Annna Šabatová a ona je jen autorizovala bude jistě zajímavá. Na vyhlášení rozsudku mají přijet i studenti z Německa. Helma byla typicky „švejkovská“, ale nepatřila do soudní síně. Dnešní Máte slovo bude jistě zajímavé. Kdyby proti sobě nastoupily dr. Kohoutová a ombudsmana Šabatová, bylo by to mnohem zajímavější. Bohužel tak nezávislou ČT ještě nemáme. První pozvána nebyla, zúčastnila by se ráda, druhá by jistě odmítla, upřednostňuje nepřímého, zákulisní, podlé chování. Škoda, že se jediný poslanec Marek Černoch, už jen z principu, nepokusil zúčastnit neveřejného jednání.

* * *

Z Facebooku:

John Diesel: Taky kvůli Stropnickému dala soudkyně vyklidit soudní síň. On se tam začal hádat o místo k sezení "ale já tam musím být, já to potřebuju kvůli televizi ....!" A byl dost neodbytný, zdržoval zahájení líčení, až se soudkyně naštvala! A protože Šabatová a soudci z celého procesu udělali sami šaškárnu a komedii mimo logiku, není divu, že se někteří jedinci do té komedie zapojili. Helma, provokace ošátkované UHLO-BRIKETY I ZPĚV HYMNY -:) TO DO TÉ CELÉ KOMEDIE PŘESNĚ ZAPADÁ ! Společnost není houpá a vycítí, když se s ní hraje falešnými kartami !!!

* * *

Zvláštní, že syn ministra obrany potřebuje jít na soud „kvůli televizi“, když si může celou kauzu nastudovat lépe jinde? Věřme, že zastupitel a předseda školského odboru MHMP Patrik Nachher obstojí jako „zástupce“ dr. Kohoutové.

Ahmednuur Ayan Jamaal pochází ze Střední Afriky, absolvovala rekvalifikační kurs, momentálně nepracuje (druhá je už v Anglii), pobírá sociální dávky a ještě se soudí? 150 jiných cizinců z jiných zemí studuje na této  „inklusivní“ škole. Od roku 2012 studenti a učitelé podporují jednu muslimskou dívku v Africe – adopce na dálku (paní ombudsmanka jistě také). Nyní je obviňována ředitelka, která musela rozhodnout během pár minut o postupu, zatímco jiní mají poradce, vládní organizace a žádnou osobní odpovědnost. Ty jsou z toho říčný a ještě podají žalobu! Další ukázka salámové metody postupného ukrajování naší svobody a demokracie bývalými soudruhy, kterým je demokracie trnem v oku a kterým se stýská po „hodnotách“ východu.

Tak závažná kauza ukazuje, komu slouží média. Včera po zadání na Gogole pouze Události ČT, Lidovky, iDNES a ChrisNet zprávy, které článek okopírovaly. ČTK ani slovo na hlavní stránce?! Všechna samozřejmě mlčí o mých dvou vystoupeních, to potěší. Můžete si poslechnout mé první a druhé po přestávce.

Polsko se aktivně vyzbrojuje, česká média mlčí! Dobře ví, že Rusko uznává jen sílu. My opět jen čekáme?! Islám není žádné aktuální nebezpečí, ale Rusko, které islám využívá k šíření strachu, aby narušilo jednotu EU, mohlo  manipulovat a ovládat koho chce a potřebuje. V České republice to má Rusko dosud snadné. To se nedokážeme nikdy poučit z minulosti?!

 

Jan Šinágl, 19.7.2017

* * *

Zajímavý rozhovor dr. Kohoutové s poslancem Markem Černochem – od cca 7:10 min.

7:10

* * *

P.S.

Stropnicky mistoPořad „Máte slovo“ k tématu „Islám a extrémismus“ se hlavnímu tématu, kvůli kterému byl vysílán, vyhýbal  podstatě kauzy jak jen to šlo. Není vůbec o „šátkách“, ale respektování a dodržování pravidel, závazných pro všechny, bez rozdílnosti kultury, náboženství a národnosti. Obě studentky nerespektovaly pravidla platná a dodržovaná všemi. V podstatě svým jednáním diskriminovala ty, kteří daná pravidla se samozřejmostí dodržují a respektují. Poprvé jsem mohl poznat názory předsedy Strany Zelených Matěje Stropnického. Moc velkou reklamu své straně neudělal – neovládal se, bral si slovo bez udělení, skákal do řeči netrpělivě ostatním nejčastěji. V závěru se vyjádřil např., že když nedovolíme muslimům jejich zvyky, povede to k jejich ghettizaci. A když je povolíme, nepovede to ke ghettizaci Čechů, resp. oboustranné ghettizaci, která pro společnost nemůže být nikdy přínosná. Romové nám mohou být příkladem „úspěšné“ ghettizace. Připomínám rozsudek ESLP ve věci, kde se mj. říká, že náboženská pravidla a zvyky nemohou být upřednostňovány, pokud by zabraňovaly asimilaci do společnosti. Ta je v jejím zájmu vždy prioritní. Předseda Strany zelených též řekl, že by i na Novém Zélandě bojoval za svá práva i žalobou jako tato muslimka. Kdyby emigroval do Arabských emirátů, také by ji podal – např., že si nemůže objednat alkohol v restauraci jako doma?!

Mimochodem drtivá většina muslimů žijících po celém světě žije v pokoji. To je jen dalším důkazem, že je zde uměle vyvolán problém jak už naznačeno výše. Předseda Strany zelených svoji naivnosti až hloupostí svoji stranu u normálních lidí odvolil. Měla by se jmenovat Strana červených a červenat se hanbou za svého předsedu, který udělal ostudu i všem jejím členům, při vší úctě k jejím aktivitám na ochranu přírody a životního prostředí. Čím jsou mladší,  nezkušenější, tím jsou použitelnější. Nepochybují, neznají, nemají pokoru, o to více jsou přesvědčeni o svém „svatém přesvědčení“ a jediné „pravdě“. Jsou sami sobě nebezpeční, svému okolí a prostředí. 

Neštěstí, když hlupáci dostávají veřejný prostor a jsou v politice, resp. hloupé názory. Hlupáci jak známo nikdy nepochybují. Mnohdy jsou nevědomými nástroji mocných, v tom lepším případě…

Do příštího pořadu Máte slovo, jsem se přihlásil okamžitě po skončení posledního vysílání e-mailem - i telefonicky. Paní Jílková v médiích prohlásila, že rozhoduje pořadí, ve věci kritiky na účast poněkud pomatené ženy, v předposledním vysílání, z řad veřejnosti. Už jednou mně byla účast potvrzena a na poslední chvíli zrušena s omluvou, že špatně spočítali židle. Tenkrát bylo téma Majdan. Tak doufejme, že tentokrát bude správně počítáno a jedna židle na mne zbude. Téma jsou zbraně.

Nebezpečí z agresivního Východu ohrožuje Evropu daleko více než problém uprchlíků – ti jsou používáni jako součást geopolitických zájmů Ruska. Rusko jiné nebude, nemůže být. Hranice mezi Ruskem a Evropou musí být, rozdíly jsou nepřekročitelné, bohužel. Evropa a Rusko se musí domluvit na rozumné spolupráci, vzájemně se respektovat a neohrožovat, nemáme-li riskovat další konflikt, na který bychom doplatili všichni. Evropa se musí vyzbrojit, ne k útoku, ale k obraně! Ví to dobře Švýcarsko a pochopilo to i Polsko a bývalé státy SSSR, které se z područí Ruska dostaly. Rusko vždy respektovalo a uznávalo jen sílu, slabost vždy využilo. Dobře, že NATO výrazně posiluje obranu Evropy proti Rusku i v Polsku. Poláci na zkušenosti s Ruskem ve své minulosti nezapomněli, my se chováme, jako bychom je zapomněli… Mimochodem proč Rusko dosud nevydalo trosky polského vládního letadla, které se s polskou vojenskou a politickou elitou zřítilo u Smolenska? Mluví se o třech výbuších na palubě? Letadlo bylo krátce před zřícením v generální opravě u firmy, jejíž majitel měl úzké vazby na ruské tajné služby? Neznám velkou zemi, kde by bezpečností služby připustily, aby elita země cestovala v jednom letadle. Stalin kdysi řekl: „Nět čelavěka, nět problema“… J.Š.  

* * *

Politický proces, zatím v sametu – děkuji panu Petru Hannigovi, že se o mém vystoupení na Míčánkách zmínil jako první a dosud jediný v médiích.

* * *

Ministryně Valachová mlčí, když má mluvit a mluví, když by měla raději mlčet…

* * *

Vítězství dr. Kohoutové a pravdy nad lží a intrikami ombudsmanky Šabatové a spol.

* * *

Neškodí připomenout korespondenci s Českým Helsinským výborem z roku 2012 - Z korespondence s ČHV –   kde byla v letech 2008 – 2013 předsedkyní Anna Šabatová. Dne 4.7.2014 jsem zaslal nové ředitelce Lucii Rybové dva dokumenty o porušování lidských práv ve věznicích ČR – odpověď AI ČR ze dne 25.6.2014 a dopis ministrovi pro lidská práva Jiřímu Dienstbierovi ze dne 3.7.2014. Týkalo se ing. Arch. Marka Říčáře.

* * *

Dne 30.5.2014 17:19, Rybová Lucie napsal(a):

Vážený pane Šinágl,

Děkujeme za Vaši důvěru a uděláme co bude v našich silách. Dne 5. Června 2014 bude Rada vlády pro lidská práva projednávat podnět ke změnám ve vězeňství a tak určitě  deník pana Říčáře a Vaše články budu na jednání citovat.

S pozdravem

  

Mgr. Lucie Rybová

ředitelka/director

Český helsinský výbor/Czech Helsinki Committee 

Telefon:  +420 777 220 503  |+420 257 221 142

E-mail :  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.helcom.cz

* * *

Bohužel to byla poslední reakce. Při poslední návštěvě ČHV jsem zastihl už jen prázdné kanceláře a ustaranou ředitelku, která už byla jedinou zaměstnankyní ČHV a sháněla peníze na zaplacení bývalým zaměstnancům a dluhů na sociálním pojištění…


#1
 Pavel K. 2012-04-15 15:04

Jestliže se Český helsinský výbor zabývá tak důležitými věcmi,jako kdo smrdí a kdo nesmrdí, není divu, že pak nemá čas na takové nepodstatné věci,jako například zda jsou či nejsou u nás političtí vězni a podobně.
Děkujeme za Vaši záslužnou aktivitu.

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (2 Votes)
Share
Přidat komentář