Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 09.04.2024 07:03
  A businessman from the USA wrote to me I don't know anyone ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 06:59
  Napsal mi podnikatel u USA: Neznám nikoho dalšího, kdo by ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 18:19
  Zdravim, pane Šinágl Ještě si někdo myslí, že ČR je právní ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 11:05
  Politici jako pokusné osoby Psychologie ovlivňuje chování ...

  Read more...

   
 • 07.04.2024 07:50
  Jenom mi stále chybí GENERÁLSKÁ policejní odpověď na triviální ...

  Read more...

   
 • 06.04.2024 13:54
  V roce 2050 bude bílých Evropanů v Západní Evropě, vzhledem k ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

OPUS BONUM sal 141017Program vypadal zajímavě – viz POZVÁNKA. Osobně mne zaujaly příspěvky Jana Školníka, Martina Rozumka a Romana Jocha. Bohužel už není dáváno tolikOPUS BONUM panel 141017 prostoru k diskusním příspěvkům jako tomu bylo dříve. Veřejnost je vyzývána jen k dotazům. Na druhé straně se ztrácí příliš mnoho času neefektivností některých přednášejících – viz paní Selma Munic-Dizdarevič – která v podstatě jen četla dlouhou úvodní presentaci o slovním projevu nemluvě. Byla jediná, kde nebyl vysloven žádný dotaz. Oceňoval jsem vždy věcné projevy ředitele Člověka v tísni Šimona Pánka. Tentokrát, ale hovořil zbytečně dlouho, spíše jako politik. Neubránil se ani převzetí role moderátora od Petrušky Šustrové, kdy mne imperativně vyzýval, abych odešel. V jeho pozici to chápu. Ocenil jsem, že mi zpětně a veřejně „udělil“ autorská práva na dokument Člověka v tísni Odvrácená strana světa o zločinech Ruské armády v Čečensku. Více ve zvukových záznamech níže, kdy jsem třikrát vystoupil v diskusi se svým příspěvkem.

Moje reakce po vystoupení Šimona Pánka a jeho odpovědi. Je špatné, když není čas a je nutné hovořit pod časovým tlakem. Pouze doplním, že na dokumentu Odvrácená strana světa (na mém YouTube kanálu dokument shlédlo 116 784 diváků!) se podílela i ČT. V jejím archivu najdete poznámku, že autorské práva vysílání nedovolují. Což není pravda. Pravda je to, že po premiéře zavolala do ČT ruská ambasáda v Praze, které se dokument nelíbil, jak mi sdělil europoslanec a jeden z autorů otřesného dokumentu, Jaromír Štětina. Po několika měsíční korespondenci s ČT, kdy mi nebyla schopna odpovědět, kdo je majitelem autorských práv, který si údajně nepřeje vysílání dokumentu se ČT odmlčela. Nato jsem dokument umístil na svůj YouTube kanál.

Havel Sinagl KVH US vlajka 171108Mimochodem jsem zajistil uspořádání výstav „Čečna konečné řešení“ v ČR poté, co byla v budově EP den po otevření zrušena. Zájem médií a veřejnosti nevzbudila Havel Sinagl KVH kravata 171108s výjimkou Knihovny Václava Havla a Karlových varů, kde ji navštívilo hodně lidí, v KV zejména Rusů. Ještě jednou děkuji tehdejšímu senátorovi Jaromíru Štětinovi, že zaplatil překlad textu z angličtiny do češtiny pro návštěvníky výstavy. Stojí za připomenutí tento článek – Otázky nad výstavou „Čečna - konečné řešení.

Diskusní příspěvek pana Jana Školníka z Agentury pro rozvoj Broumovska, byl skvělou ukázkou občanské angažovanosti a čeho se dá dosáhnout, když má člověk cíl, vytrvalost a nikdy se nevzdává.

Příspěvek JUDr. Martina Rozumka z Organizace pro pomoc uprchlíkům byl velmi přínosný a vzbudil samozřejmě i kritické reakce, včetně poslance Daniela Korteho. Vystoupil jsem od 25:30 min. a dle postesku jsem zřejmě „udeřil hřebík na hlavičku“ ve věci problematiky uprchlíků, kdy mne podpořila i paní Jiřina Šiklová. V podstatě jsem řekl, že jde o nepřiznaný strach ze ztráty blahobytu, který je i na úkor chudých zemí a kdy je pro nás dnešní stav výzvou k obnovení morálních hodnot.

Ředitel Občanského institutu Roman Joch nezklamal a na jeho přípěvek jsem zareagoval svým závěrečným diskusním vystoupením i s hodnocením současné situace v zemi – od 16:08 min. Vážím si, že i tento můj příspěvek byl oceněn potleskem a byl určitou tečkou za letošním OPUS BONUM.

Přítomen byl i poslanec Karel Schwarzenberg, nevystoupil a předčasně odešel.   

Je škoda, že neumíme podobné akce skutečně využít a projevovat se na nich jako občanská společnost. Tou má být především živá diskuse, patřičně moderovaná, kdy jsou panelisté nuceni k vyjádření svých postojů a názorů a ne, aby občané diskutovali jen v kuloárech „mezi čtyřma očima“. V tom se máme od západu stále co učit, kde tvrdá, ale věcná diskuse s respektem k druhým je samozřejmostí. To, že při mém prvním vystoupení několik „demokratů“ záměrně dlouho tleskalo, abych nemohl mluvit, bylo ukázkou totalitních praktik a stále zasetých v myslích mnoha aniž tuší. Ocenil jsem jednoho občana, který vykřikl: „Nechte pana Šinágla mluvit.“ I demokracii je třeba se učit, když tu tak dlouho nebyla. Stále se u nás nachází ve fázi zrodu.

 

Jan Šinágl, 16.10.2017

* * *

Ze zákulisí politické a korupční české politické scény

Toto je můj český národ?

Andrej Babiš provází Čapím hnízdem

Je v našem zájmu, aby Němci český národ vnímali jako civilizovaný a přátelský

Není rozsudek jako rozsudek, aneb nepotvrzený fízl Vojtěch Filip, první místopředseda Sněmovny!

Senát ČR 2.10.2017: Seminář o ÚSTR – jeho současná „práce“ je urážkou všech obětí komunistického režimu

Jde o vše! Svědectví insidera české politické scény - BABIŠOVA VOLBA - občané čtěte a šiřte ve vlastním zájmu!

Pomlouvačná kampaň a umlčování - WWW.SINAGL.CZ - nabývá na intenzitě a primitivnosti

Termíny soudů a snah o umlčení Voice of Freedom

DOBROU VOLBU občané České republiky – volte BUDOUCNOST, ne minulost!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)