Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 25.03.2019 14:07
  Někdy se chováme jako Rusové. Co už jsme jednou zabavili ...

  Read more...

   
 • 25.03.2019 08:17
  Kníže a soudruh. Schwarzenberg je potomkem české šlechty ...

  Read more...

   
 • 25.03.2019 08:16
  To co jste napsal o Sajidu Javidovi angl. ministru ukazuje, že ...

  Read more...

   
 • 25.03.2019 08:12
  Dobrý den, potkal jsem se s Milanem i jeho otcem. S generálem/H.Pík ...

  Read more...

   
 • 24.03.2019 22:22
  Při své cestě hledání pravdy, jsem objevil pár základních ...

  Read more...

   
 • 24.03.2019 21:17
  Zdravím, pane.. není mi jasné oč vám jde.. Budu tedy ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Istanbulska umluva v praxiStoupá počet rozvodů, klesá počet sňatků, rodí se méně dětí, selhává vzdělání, výchova, nejsou pozitivní vzory takřka ve všem. Přestává fungovat rodina jak fungovala po generace, mizí rozdíly mezi muži a ženami, alarmující znaky nemocné společnosti. Na nenormální chování reagujeme nenormálními zákony, tedy nutně i jejich autoři nemohou být normální.

Je naivní si myslet, že to vše napraví nějaká úmluva, či stále nové zákony a represe. „Les už dávno hoří“ a my se snažíme „globálně“ řešit úmluvami jen zlomek následků tohoto „požáru“. Žádné zákony a peníze nemohou vyřešit základní problém – postupující rozklad společenské funkce rodiny, lidských vztahů, které jsou základem všeho.

Politici ztratili smysl pro realitu a kontakt s ní, v marné a marnivé víře, že penězi, zákony a nařízeními jde vyřešit vše. Je to čirý alibismus. Je-li narušena duše a podstata člověka, nelze ji napravit penězi a zákony, ale jen kvalitní rodinou,  výchovou, vzděláním, příklady a vzory. Jsou-li kvalitní, nese si člověk potřebné „zákony a zásady“ v sobě a není třeba tisíců zbytečných zákonů, které podstatu neřeší a problém jen zvětšují.

Nefunguje-li rodina a nevychovává děti k tomu, aby nedělaly co se nemá, nemohou ani fungovat peníze a zákony, aby to napravily. Je to nepřirozené, tedy nutně nefunkční. Bude to zase jen z velké části nemravný byznys, který nic neřeší a nevyřeší. Před pár lety se do neziskového sektoru dávalo ročně 14 miliard z toho 10 miliard na platy? Kolik je to asi dnes?

Investice do rodin, výchovy a vzdělání jsou tou nejlepší investicí, kterou může stát udělat – bohatě se mu vrátí. Jinak bude stát „investovat“ do ztracených investicí jakou je bezpochyby Istanbulská dohoda, v rozporu se zdravým rozumem, dobrými mravy a zákony přírody. Před 100 lety potkat na ulici manželský pár tvořený stejným pohlavím, by byl nepředstavitelný. Dnes je to „normální“. Bude-li nastavený vývoj pokračovat, za dalších 100 let se budou dít věci, které bychom dnes považovali také za nepředstavitelné – to je princip Istanbulské dohody, popírající lidskou přirozenost. Tu lze, jak dnes vidíme, ovlivňovat a měnit. Potom to, ale nemůže skončit jinak než další tragédií na kterou doplatí všichni.

Politici by měli chodit trvale mezi lidi, aby viděli skutečné problémy, skutečný život a nalézali potřebná efektivní řešení. Životem v „kancelářích a na recepcích“, bez existenčních starostí, je nenaleznou, nemohou.

Dnešní svět platí daň za bezbřehý, nemorální konzum, který přeprogramovává společnost k víře, že konzum je ten „pravý“ život. Stále více lidí si uvědomuje, že je to falešná cesta, která vede do mravní a následné hospodářské bídy.

V bídě se těžko tvoří skutečné hodnoty. Konzum nemá být cílem života, ale základnou, která umožňuje vytvářet a udržovat potřebné hodnoty – aby člověk nezblbnul a lidstvo přežilo.

 

Jan Šinágl, 7.11.2018      

* * *

Mons. Petr Piťha: „…Počátek modlitby je touha poučit se. Mám na mysli poučení z dějin. Čím je kdo mladší, tím víc ho to nezajímá. Jsme nepoučitelní a podle toho dopadneme. Svoboda není sumou dílčích svobod a svobodiček, protože svoboda je celistvá, jediná a nedělitelná. Má povahu moře, které není součtem kapek, stejně jako déšť. Svoboda buďto je a pak z ní všechny ostatní přirozeně vyplývají, nebo není a je nesvoboda. …“

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.60 (5 Votes)
Share

Komentáře   

-3 #2 Jan Šinagl 2018-11-08 15:03
Omlouvám se autorovi komentáře níže, omylem jsem smazal jeho přihlašovací údaje. V případě dalších komentářů je třeba se opět zaregistrovat.
-2 #1 senil 2018-11-08 08:58
Tuhle smlouvu nepotřebujeme, jde o to propašovat LGBT agendu oknem, když neprošla dveřmi.
epshark.cz/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)