Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 20.07.2019 07:25
  Každá totalita se projevuje tak, že nesnáší jiný názor, jiný ...

  Read more...

   
 • 17.07.2019 23:40
  Tehdy za nácků se také obchodovalo s hnědou totalitou. Zvláště ...

  Read more...

   
 • 17.07.2019 18:32
  Vzpomeňme na zpěvačku a slavnou filmovou herečku MARLEN ...

  Read more...

   
 • 16.07.2019 08:38
  Mnozí ohnuli páteř, ale mnozí ji také dokázali narovnat.

  Read more...

   
 • 15.07.2019 09:18
  Tomáš Pecina: Karel Gott byl po celá 70. léta symbolem ...

  Read more...

   
 • 08.07.2019 10:58
  V jednotě proti Babišovi jako za komunistů! Ten člověk musí být ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Batove Tomas a JanInformace na internetu Seznam hovoří o knize zakoupené v Kanadě, kde  se píše o nacisty připravovaném vyhlazování Židů v Kanadě a Spojených státech za druhé světové války. Je to zcela a skutečně otřesné, jako vše co nacistická sebranka dělala a plánovala. Je proto spravedlivě nenáviděna a neustále připomínána.

Připomeneme-li si však opravdové a skutečné vyvraždění 50ti milionů čínských občanů, Mao tse Tungem pro jejich „zastaralé“ názory, aby idea revoluce byla urychlena, jsou informace, co by se mohlo v Kanadě a USA stát, pouhé úvahy.

Je znám výrok čínského vůdce Mao tse Tunga: „50 milionů mrtvých Číňanů? Národ to ani nepozná“. Proti Maovi je Hitler učedníček, protože Mao vraždil „levně“. Pomocí rudých knížek a zfanatizované mládeže. Bez drahých koncentráků nechal povraždit na padesát milionů vlastních občanů.

Tohoto hromadného komunistického vraha, jehož obrazy, sochy a památku dnes chrání  Komunistická strana Číny. Dotyčný v zemi požívá úctu, ochranu, nedotknutelnost a Česko, které o něm mlčí s touto komunistickou zemí čile uzavírá smlouvy a neustále a spravedlivě odsuzuje nacismus.

Domnívám se, že trpaslíci ve Sněhurce by si na hlavu vylili kbelíky s vodou.

 

K.Mrzílek, 25.1.2019

***

Zachránci tisíců Židů před nacisty: Raoul Wallenberg, sir Nicholas Winton a Jan A. Baťa ...  Švédský diplomat Raoul Wallenberg zachránil 100.000 maďarských Židů, sir Nicholas Winton 669 českých židovských dětí, Jan Antonín Baťa 1400 českých židovských rodin, tedy tisíce českých Židů. Dodnes není vůle tyto Baťovy obdivuhodné aktivity,  jeho firmy a spolupracovníků, historicky zpracovat…

Zůstává naší ostudou a hanbou, že záchrana tisíců Židů největším čs. vlastencem Janem A. Baťou je dodnes zamlčována. Stejně tak, že jeho potomkům nebyl dodnes navrácen protiprávně zkonfiskovaný majetek, či vyplacena náhrada. Za to ho neprávem obdržel syn zakladatele firmy Tomáš Baťa ml., ačkoliv dobře věděl, že jeho otec převedl firmu Baťa svému nevlastnímu bratrovi Janu A. Baťovi. Podruhé „zkonfiskovala“ komunisty ukradený majetek Jana A. Bati Pithartova demokratická vláda po roce 1989, která ho, v rozporu s právem a dobrými mravy, dala nezákonné právnické osobě Tomáši Baťovi ml. Když jsem to veřejně Petru Pithartovi připomněl na jednom z diskusních večerů v Knihovně Václava Havla, mlčen on, panelisté, moderátor – i veřejnost. Odešel jsem.  

„Myslím, že moderní historie nám nabízí dost důkazů toho, že svoboda není dar, za který bojují a který pak rozdávají mocní tohoto světa, ale že ji může získat či ubránit jen ten, kdo sám pro její získání či obranu něco udělá.“ Václav Havel 

Teprve až se tímto výrokem bude řídit většina, bude naděje na získání skutečné svobody, spravedlnosti, vlády zákona a udržení těchto hodnot. Ty jediné umožňují trvalou prosperitu a rozkvět země.

 

Jan Šinágl, 27.1.2019

* * *

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)