Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 17.07.2019 23:40
  Tehdy za nácků se také obchodovalo s hnědou totalitou. Zvláště ...

  Read more...

   
 • 17.07.2019 18:32
  Vzpomeňme na zpěvačku a slavnou filmovou herečku MARLEN ...

  Read more...

   
 • 16.07.2019 08:38
  Mnozí ohnuli páteř, ale mnozí ji také dokázali narovnat.

  Read more...

   
 • 15.07.2019 09:18
  Tomáš Pecina: Karel Gott byl po celá 70. léta symbolem ...

  Read more...

   
 • 08.07.2019 10:58
  V jednotě proti Babišovi jako za komunistů! Ten člověk musí být ...

  Read more...

   
 • 08.07.2019 09:06
  Na tom přece nemůže být nic až tak složitého, chce to udělat ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

LN Kohout Cina predator 290419Nedělejme si iluze, Čína se chová jako novodobý kolonizátor, který jde tvrdě za svým cílem. Pavel Kohout (článek vlevo) to ekonomicky popsal zcela přesně.

Jako ekonom nepíše o drastickém porušování lidských práv v Číně, o utlačování národnostních menšin, obchodu s lidskými orgány. Komunikovat je lepší než válčit, ale válka už je v plném proudu, bez jediného výstřelu – viz budování Hedvábné stezky. Nechť komunikují politici, kteří se Číně umí postavit, ne ti, kteří jsou jí používaní pro své cíle. Je smutné, že tak vynikající sportovci jako Jaromír Jágr a Pavel Nedvěd se nechají pro tuto strategii ohrožující svobodu a demokracii, použít. Nemají to zapotřebí, aby hráli roli tzv. „užitečných idiotů“. Rodina Jágrů si za komunistů užila své, i proto zvolil Jaromír Jágr číslo 68 na svém hokejovém dresu. Ten kůň řehtá práve v Číně!   

Jagr Nedved a prezident CinyZrovna včera odvysílala ČT1 vynikající film Je třeba zabít Sekala, podle námětu a scenáře Jiřího Křižana. Otřesným způsobem připomíná rozšířené rysy české povahy.Jagr a prezident Ciny Především strach a obava dominuje a určuje chování ohrožených, aby přežili za každou cenu. Z konce filmu a jeho poselství o mravním selhání a následném trestu po zvytek života mrazí.

Ve vztahu k Číně se chováme v principu podobně. Ovládne-li naši mysl opět strach, nemůžeme očekávat jiné následky než stejné či podobné jako v nedávné minulosti. Kdo nebojuje za skutečné hodnoty, dočká se jen zaslouženého otroctví vnějšího i vnitřního a svobodu ztratí. Kdo vymění peníze za svobodu, ztratí nakonec obojí.

Měli bychom si to připomenout při nadcházejícím 74. výročí konce II. světové války v Evropě a nezapomínat, že za velkých obětí skončila až 2.září 1945 v Jihovýchodní Asii.

 

Jan Šinágl, 1.5.2019  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.86 (7 Votes)
Share

Komentáře   

-6 #2 Jan Šinagl 2019-05-10 18:15
O co méně víme, o to rychleji soudíme. Zemi je třeba spojovat. To je základ úspěchu Babiše - u Zemana rozdělovat. Čech hledá vždy jen chyby na druhých. Pro samou kritiku nevidí, či už není schopen vidět ani to dobré. Na to, jak jsou neustále Babišovi házeny klacky pod nohy, odvádí neuvěřitelný kus práce. Voliči to oceňují. Chtějí volit práci, zdravý rozum, ne prázdné řeči zcela neschopných, které Babiš ohrožuje stále více.
+5 #1 Stupka 2019-05-05 18:36
Pane Šinágle, neprolévejte krokodýlí slzy. Číně se podbízí ústavní činitel, který byl zvolen jenom díky Vašemu favoritovi, panu Babišovi.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)