Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 13.10.2019 16:59
  O kom se u nás nemluví. „První povinností vlády je chránit ...

  Read more...

   
 • 13.10.2019 16:57
  I za normalizace jsme to dokázali. 200.000 tisíc. Tolik se ...

  Read more...

   
 • 11.10.2019 14:46
  Někdy mě ty emoce, v tomto případě pláče, připomínají průvod ...

  Read more...

   
 • 10.10.2019 18:20
  Budování bez morálních základů buduje vždy jen zkázu.

  Read more...

   
 • 10.10.2019 18:17
  Dnes se dá říci, že hodně věcí komunisté "vybudovali" verbálně.

  Read more...

   
 • 08.10.2019 16:45
  Náš národ je bez paměti a bez zájmu. Hlavně, že je co ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Hrad Barton Zebrak 270519Prezident České republiky omylem poslal pozvánku na moji adresu, resp. na adresu našeho Krajanského spolku českých Němců v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. Nás těší, že je tak naše sídlo známější, než sídlo sudetoněmecké kanceláře v Praze. Pražský hrad jsem obratem telefonicky informoval o zřejmém omylu s tím, že se i zástupce našeho spolku se rád dostaví, bude-li pozván. Bohužel nebyl… Pana Bartona jsem se pokusil osobně v jeho kanceláři v Praze v dobré víře informovat. Přes okno jsem viděl, že je přítomen. Jedna paní mi otevřela a tvrdila, že není přítomen. Po vysvětlení s čím přicházím mne pozvala do kanceláře. Jakmile mne pan Barton uviděl, doslova vylítl od stolu a s nepublikovatelnými výrazy bouchnul dveřmi, málem vylítly z pantů…

Cena sv. Vojtěcha byla Prof. Dr. Peteru Zajacovi udělena „ve spolupráci s Nadací svatého Vojěcha“ jak stojí na pozvánce. Ta po zadání do google neexistuje. Pro neinformované to vyvolává mylný dojem, že se jedná o cenu české nadace. Není to pravda. Jedná se o cenu Nadace Adalberta Stiftera, cituji z Wikipedie:

Sdružení Adalberta Stiftera, německy Adalbert Stifter Verein e.V., je kulturní institut institucionálně podporovaný zmocněncem Spolkové vlády pro kulturu a média. Jeho činností je podpora kulturní výměny mezi Německem a Českem. Sídlo sdružení se nachází v Sudetoněmeckém domě v Mnichově.

Název sdružení nebyl zvolen proto, že by se cíleně zabývalo životem a dílem Adalberta Stiftera, nýbrž proto, že tento básník je exemplárním příkladem kulturního spojení mezi Českem, Německem a Rakouskem.

Zde je životopis Adalberta (Vojtěcha) Stiftera. Povšimněte si, jak se Hrad i česká média i vyhýbají uvedení tohoto jména a pokud ano, hovoří se jen o německé nadaci. Můžete si přečíst projev prezidenta Miloše Zemana ze dne 13.6.2019 na Pražském Hradu a Události ČT ze stejného dne k tématu(53 s). Opět si vyřizuje „osobní účty“, ale jméno Nadace a život Adalberta Stifterra nezmiňuje…

Je to další pozitivní posun v obnovení vztahů s našimi dřívějšími spoluobčany či jejich potomky, ale i důkazem, jak těžko se stále vypořádáváme s vlastní minulostí.

Je na čase, abychom v roce 30.výročí Listopadu 89 začali s nemenší intenzitou připomínat vlastní, většině obyvatelstva neznámou minulost, a komunistické zločiny připomínat stejně jako nacistické.

 

Jan Šinágl, 14.6.2019

* * *

Karel Schwarzenberg: Nemohli bychom být ke svým bývalým krajanům trochu velkorysí?

Sjezd sudetských Němců v Česku by nejvíc vadil těm, co vítají Putinovy Noční vlky

Zádušní mše za Jiřího Stránského 10.6.2019: Veřejnoprávní ČT opět „nezklamala“ - zamlčela podstatné…?!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.33 (3 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)