Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

po čvc 13 @08:30 -
OS Praha 6: kauza JUDr. Zdenka Altnera

Nejnovější komentáře

 • 08.07.2020 12:13
  Je to stále stejný nezpůsob jednání komunistů, vůči jinými ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 22:32
  Někteří naši poslanci nesnáší svobodu projevu. Skončí jako ...

  Read more...

   
 • 07.07.2020 21:57
  Kritik Kadyrova zastřelen ve Vídni. Tento stát všechno prohraje ...

  Read more...

   
 • 06.07.2020 09:03
  My stále na všechny chyby, podrazy a podvody jen upozorňujeme.

  Read more...

   
 • 05.07.2020 20:18
  V každém národě se najde několik neohrožených jedinců. O smrti ...

  Read more...

   
 • 04.07.2020 12:39
  Komunisté jsou nepotrestaní od Aše po Peking. KOMUNISTICKÉ ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Bohemia Moravia Slovakia„Národe na hlavu padlý, jež klesáš v největší bídě poražen, sám již hyneš - a bez krále zasloužíš zajít….“

Stále živé téma CZECHIA versus BOHEMIA připomněly LN dne 14.2.2020. Připomínám TK prezidenta Miloše Zemana ze dne 20.4.2016 v Jincích, kdy jsem na téma  vystoupil v živém přenosu na ČT 24 a věcně argumentoval proti použití názvu CZECHIA a s logickými argumenty pro název BOHEMIA. Prezident mne nenechal celou argumentaci dokončit. Jeho mluvčí urychleně TK ukončil. Podstatné jsem stačil říci.

Název CZECHIA se nelíbí nejen premiérovi Babišovi, ale nelíbil by se ani většině obyvatelstva naší země, kdyby bylo objektivně informováno médii. Nejnovější výzkumy potvrzují, že už jen 20% obyvatelstva České republiky má čistě slovanské geny. Na území naší země žily po staletí různá etnika, která tvořila národ Bohemianů. Proto se přirozeně považuji za Bohemiana českého etnického původu.

Můžeme už jen spekulovat, kde bychom byli dnes, nebýt porážky v bitvě na Moravském poli českého krále Přemysla Otakara II.? Stejně tak můžeme spekulovat o MORAVII a její Velkomoravské Říši. Rozdíl mezi Čechy a Moravany vidíme i dnes v rozdílnosti kultury, tradice, bohatosti textů, hudby a schopnosti Moravanů tyto hodnoty uchovat do dnešních dnů.

SDL CZ vyhnani 1945Nezapomínejme také na staleté dědictví českých Němců, kteří pomohli svoji tvrdou, poctivou prací a umem velkému rozvoji řemesel, hudby, vzdělání, kultury a vědy v našich zemích. Dodnes hrdě jejich potomci říkají: „Ich bin ein Böhme.“ (Jsem Bohemian.)

„Dějiny už máme, nyní zbývá napsat historii“, řekl Jaroslav Hašek. Historii píší vítězové. Nebudeme-li znát pravdu o našich dějinách, nepoznáme sebe, své chyby a budeme je stále opakovat. Původně znělo heslo „Pravda Boží vítězí“. TGM jej změnil na „Pravda vítězí“. Až přestane platit „Pravda vítězi“, začne být lépe.     

Autor Zbraslavské kroniky, se každopádně s Přemyslem Otakarem II. loučí dost pochmurnými slovy.

„Národe na hlavu padlý, jež klesáš v největší bídě poražen, sám již hyneš - a bez krále zasloužíš zajít. Více já tobě než sudbě, víc tobě než smrti já kladu za vinu královu zhoubu. Vždyť krutěji nechals ho zemřít, než by ho nepřítel nechal, neb od něho dovedls prchnout. Proto tak rychle král zhynul. Ó, přej mu svých radostí, Kriste, v nebesích po boku svém. Dej radost mu na věky věkův. Amen.“

   

Jan Šinágl, 16.2.2020    

* * *

TK hotel ERMI Jince 20.4.2016, živě na ČT 24: Zeman versus Šinágl

BOHEMIA symbol velikosti – CZECHIA symbol současnosti

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.57 (7 Votes)
Share

Komentáře   

-2 #1 Jan Šinagl 2020-02-16 13:12
Název BOHEMIA je vhodný. Zní mezinárodně a mimo to jde o starý historický název. Česko připomíná kmen Čechů, který vyvraždil Slavníkovce. Ostatní kmeny Zličané, Doudleby, Pšované a další se smísily, jiné podlehly.

K.Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)