Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá srp 26 @15:00 -
Lošany: Otevření Památníku rodiny Mašínů

Nejnovější komentáře

 • 09.08.2022 12:44
  Díky, díky, díky. Když mi bylo 17 až 19 let, tak můj parťák byl ...

  Read more...

   
 • 06.08.2022 14:37
  Jak jste se právě od sudetoněmeckého pisálka dozvěděli, vzal ...

  Read more...

   
 • 05.08.2022 13:06
  Na Ukrajině padla plukovnice, která se chlubila zabíjením.

  Read more...

   
 • 05.08.2022 11:12
  Exekutor zabavil dům investora Krúpy. Ve prospěch firmy, s ...

  Read more...

   
 • 04.08.2022 13:45
  Rusko nyní spaluje zemní plyn tak intenzivně, že je plamen ...

  Read more...

   
 • 03.08.2022 18:59
  Díky za zprávu. Stručné, silné, výstižné. Ari Lieberman

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

LN TB Cinani 020920Po zlomenině ruky přicházely optimistické zprávy. Při návratu z nemocnice nebylo možné pořídit fotografii, která by toto tvrzení podpořila? Stává se skutečný zdravotní stav prezidenta země státním tajemstvím? Začne se kritickou situací zabývat parlament?

V zájmu svého zdraví i země by měl prezident odstoupit. Možná už ani této racionální úvahy není schopen. Jeho okolí ho k tomu jistě nutit nebude. Ze sociálních sítí:

Příliš sdílný nebyl ani hradní mluvčí Jiří Ovčáček: „Pan prezident večer sledoval televizní zpravodajství a po ukončení nevyužil opory v podobě hůlky nebo pomoci ochranky, zakopl a zlomil si pravou paži.“

My i z těchto kusých informací chtě nechtě docházíme k závěru, že zdravotní stav panu prezidentovi neumožňuje naplnit jeho základní právo přemístit se z gauče do postele. Přejeme mu brzké uzdravení, aby jednání parlamentu o nezpůsobilosti vykonávat mandát čelil již v ucházející duševní a tělesné pohodě.

* * *

Reálný je též předpoklad, že čínští představitelé budou využívat silné postavení, které nabyli během první vlny koronaviru (i díky postavám, které dlouhodobě podporují čínské zájmy v České republice, jako je Jaroslav Tvrdík a Jan Hamáček), k tomu, aby své postavení ve střední Evropě ještě posílili.

* * *

Nezapomínejme na externího poradce prezidenta Martina Nejedlého, hájícího zájmy Kremlu, nebo podvody kancléře  Vratislava Minářekrádeže vody, stavby načerno, podvody s dotacemi, vypouštění odpadních vod do potoka, neochota vrátit nezákonné dotace, zabíjačka za nouzového stavu apod. Doby, kdy na Pražském hradu sídlila elita jsou dávno pryč. Obsadila ho mravní lůza a odpad, který může produkovat zase jen odpad.

Cesta předsedy senátu Miloše Vystrčila na Tchajwan, podpora jeho nezávislosti a vyjádření solidarity, je pozitivním posunem se státnickým prvkem, kterého Hrad nemůže být nikdy schopen. Nicméně nezapomínejme, že naše suverenita a nezávislost je v současnosti ohrožena mnohem více ze strany Číny a Ruska! Působí to proto poněkud schizofrenně. Věřme, že předseda senátu bude v nastoupené cestě pokračovat ve vlastní zemi a dokáže, že nastoupil cestu skutečného, nezávislého státníka.   

 

Jan Šinágl, 2.9.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.71 (14 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2020-09-02 17:36
Tajnůskářství o zdravotním stavu českého presidenta Zemana začíná připomínat tajnůskářství zdravotního stavu
severokorejskéh o Kim Una.

K.Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)