Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

st kvě 31 @19:00 -
KVH: Hledání rovnováhy aneb Život soudce
čt čvn 01 @08:00 - 05:00PM
Pochod Postoloprty Žatec
so čvn 10 @08:00 - 08:00PM
Dejvice: CH stánek na Festivalu ambasád
po čvn 12 @14:30 -
OS Praha 2: dr. Bartsch

Nejnovější komentáře

 • 29.05.2023 16:39
  Rozhodnuto. Český lékař půjde za údajné plácnutí po zadku ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:33
  Michael Žantovský už nepovede Knihovnu Václava Havla. Ředitelem ...

  Read more...

   
 • 25.05.2023 12:30
  Tak ještě jedna perlička od soudu. Napsala jsem klientovi ...

  Read more...

   
 • 20.05.2023 16:15
  Nic proti tomu, pokud president jezdí na motorce v okolí Lán ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 12:38
  Vakcíny, obě založené na technologii messengerové RNA (mRNA) ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 07:45
  Jsme ve válce, paní Anežko. Některé bitvy se prohrávají, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

LN TB Cinani 020920Po zlomenině ruky přicházely optimistické zprávy. Při návratu z nemocnice nebylo možné pořídit fotografii, která by toto tvrzení podpořila? Stává se skutečný zdravotní stav prezidenta země státním tajemstvím? Začne se kritickou situací zabývat parlament?

V zájmu svého zdraví i země by měl prezident odstoupit. Možná už ani této racionální úvahy není schopen. Jeho okolí ho k tomu jistě nutit nebude. Ze sociálních sítí:

Příliš sdílný nebyl ani hradní mluvčí Jiří Ovčáček: „Pan prezident večer sledoval televizní zpravodajství a po ukončení nevyužil opory v podobě hůlky nebo pomoci ochranky, zakopl a zlomil si pravou paži.“

My i z těchto kusých informací chtě nechtě docházíme k závěru, že zdravotní stav panu prezidentovi neumožňuje naplnit jeho základní právo přemístit se z gauče do postele. Přejeme mu brzké uzdravení, aby jednání parlamentu o nezpůsobilosti vykonávat mandát čelil již v ucházející duševní a tělesné pohodě.

* * *

Reálný je též předpoklad, že čínští představitelé budou využívat silné postavení, které nabyli během první vlny koronaviru (i díky postavám, které dlouhodobě podporují čínské zájmy v České republice, jako je Jaroslav Tvrdík a Jan Hamáček), k tomu, aby své postavení ve střední Evropě ještě posílili.

* * *

Nezapomínejme na externího poradce prezidenta Martina Nejedlého, hájícího zájmy Kremlu, nebo podvody kancléře  Vratislava Minářekrádeže vody, stavby načerno, podvody s dotacemi, vypouštění odpadních vod do potoka, neochota vrátit nezákonné dotace, zabíjačka za nouzového stavu apod. Doby, kdy na Pražském hradu sídlila elita jsou dávno pryč. Obsadila ho mravní lůza a odpad, který může produkovat zase jen odpad.

Cesta předsedy senátu Miloše Vystrčila na Tchajwan, podpora jeho nezávislosti a vyjádření solidarity, je pozitivním posunem se státnickým prvkem, kterého Hrad nemůže být nikdy schopen. Nicméně nezapomínejme, že naše suverenita a nezávislost je v současnosti ohrožena mnohem více ze strany Číny a Ruska! Působí to proto poněkud schizofrenně. Věřme, že předseda senátu bude v nastoupené cestě pokračovat ve vlastní zemi a dokáže, že nastoupil cestu skutečného, nezávislého státníka.   

 

Jan Šinágl, 2.9.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.71 (14 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2020-09-02 17:36
Tajnůskářství o zdravotním stavu českého presidenta Zemana začíná připomínat tajnůskářství zdravotního stavu
severokorejskéh o Kim Una.

K.Mrzílek

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)