Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

po pro 11 @09:30 -
KS Ostrava: Dominik Floder - děs!
út pro 12 @19:00 -
Praha: Vymazat ukrajinský národ

Nejnovější komentáře

 • 06.12.2023 12:02
  Kdyby komunisté nedali Rusku uran zadarmo, tak tady je blahobyt.

  Read more...

   
 • 04.12.2023 16:30
  Jsou to zbraně drahé a ještě více předražené tím, jak na ...

  Read more...

   
 • 03.12.2023 09:21
  NBS ! Obyvatelé města Frýdku s Místkem jsou odjakživa vždycky ...

  Read more...

   
 • 01.12.2023 19:08
  Venezuela is under the enormous influence of Russia, Iran and ...

  Read more...

   
 • 01.12.2023 19:07
  Venezuela je pod obrovským vlivem Ruska, Íránu a Číny. Potvrzují ...

  Read more...

   
 • 01.12.2023 17:21
  Dědictví bolševického hnusu Ad LN27.11.: Disidenti vyhráli a ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Obávám se, že Věra Jourová patří do vězení, ne do Bruselu - a nejen ona!

***

Jourova v klouboukuCituji z článku: Média nejsou jen ekonomický sektor, je to důležitý pilíř demokracie a vlády práva. Poslední dobou se plíživě ničí a zhoršuje mediální svoboda ve výše uvedených zemích. Vadí jí slovinský premiér Janeze Janšu, obdivovatel Donalda Trumpa, který se pustil do ostré kritiky slovinských médií. Slovinskou tiskovou agenturu označil za „národní ostudu“ a o Slovinské televizi a rozhlasu řekl, že „šíří lži“. Eurokomisařka chce navrhnout cesty, jak svobodu médií podpořit. Jde například o financování nezávislých titulů, lepší ochranu novinářů…  

Poslouchá se to hezky, ale nevím kdo tu více bojuje za evropské hodnoty? Kupodivu svoji rodnou zemi nekritizuje a že by bylo co kritizovat, kdy „nezávislá“ média hromadně zamlčují před veřejností závažné informace. Např. vítězství „vraha“ Roberta Templa u ESLP ve Štrasburku, který prohlásil, že česká justice porušuje vnitrostátní právo na „ostří nože“ a je disfunkční. Ústavní soud si ve věci musel „nasypat popel na hlavu“. MsP na rozsudek ESLP reagovalo a zbytečně utrácí další miliony za právníky. Mělo by přiznat fatální selhání české justice, obratem zbavit funkce soudce VS Praha JUDr. Jiřího Lněničku, vězni výstižně zvaného „pankrácký kat“ a podat na něho žalobu s požadavkem náhrady všech způsobených škod, které vědomě způsobil. Škody v řádech desítek milionů korun tak opět zaplatí daňový poplatník za toho, koho si platí, aby jim zabránil! Média samozřejmě poslušně mlčí – včetně eurokomisařky Jourové. I ona je na svobodě díky „nezávislosti“ české justice…

Předseda KS v Ostravě Mgr. Petr Novák, zcela porušuje základní práva chráněná Ústavou a LPS, kdy tvrdí: „že účast veřejnosti nepatří mezi výjimky z omezení volného pohybu osob dle platného usnesení vlády ze dne 26.2.2021.“ (účast médií dovolí jen do určitého počtu, kdy by se případně losovalo). Soudy v Praze po 26.únoru navštěvuji jako veřejnost i novinář bez problémů. V Ostravě má justice zřejmě své vlastní zákony. Předseda KS Ostrava tak omezuje ústavní právo kontroly soudních jednání veřejností a médii (běžně se v případě očekávaného zájmu reservuje větší jednací místnost).

Ostravská „soudní mafie“ má samozřejmě eminentní zájem tento hrozící skandál v kauze Petra Kramného co nejvíce utajit před veřejností, kdy se porušuje Ústava ČR a  předseda soudu flagrantně překračuje své pravomoci. Nedivme se, nové znalecké závěry vylučují skutkový děj, za který je Petr Kramný odsouzen.

Za každou cenu je třeba vyloučit veřejnost a „neposlušná“ média, aby se veřejnost nedozvěděla příliš a nezákonné jednání a manipulace mohly beztrestně pokračovat. 

O mé kauze je eurokomisařka také informována, pochopitelně mlčí, jako všechna česká média. Vše je jen „JAKO“. Budou-li česká média, česká justice i EP nadále také jen „JAKO“, doplatíme na to všichni a nejen ztrátou svobody tisku!

 

Jan Šinágl, 13.3.2021

***

"Vůbec nechápu, proč se lidé dopouštějí zločinů, když existuje tolik možností, jak se chovat nečestně."

Al Capone

***

Soudce Nejvyššího soudu Spojených států Oliver Wendell Holmes, jr., projevil v mnoha soudních rozhodnutích svůj názor na svobodu projevu. Když popisoval, jak vypadá zkouška svobody projevu, řekl:

„Pokud existuje nějaká ústavní zásada, jež si žádá dodržování mnohem naléhavěji než všechny ostatní, pak je to zásada svobody názorů — svoboda názorů ne pro ty, kdo s námi souhlasí,

ale svoboda názorů pro ty, s nimiž nesouhlasíme.“ (Spojené státy v. Schwimmer, 1928)

***

Můj letitý boj proti zločinné exekuci za svobodu slova a právo veřejnosti na informace se blíží ke konci, nebo začátku

***

Aktualizováno 16.3.2021

Nesmíme nechat novináře padnout, říká Evropská komise. Chystá granty i půjčky pro média

„Zdraví mediálního sektoru je přímo spojené se zdravím našich demokracií, říká česká eurokomisařka Věra Jourová a avizuje, že Komise chystá pomoc pro média, včetné té finanční.

Tlak na nezávislost

„Zdraví mediálního sektoru je přímo spojené se zdravím našich demokracií,“ řekla Jourová a upozornila i na otázku bezpečnosti novinářů: „Evropská unie financovala projekt mapující evropská média, ze kterého vyplynulo, že v roce 2020 bylo 873 lidí pracujících v médiích v 22 členských státech napadeno.“

V Evropě také v posledních letech rostou politické tlaky na svobodu a nezávislost médií. „Napříč střední a východní Evropou sílí útoky vlád na ediční nezávislost veřejnoprávního vysílání,“ uvádí organizace Reportéři bez hranic v indexu svobody tisku za loňský rok. Negativní trendy lze podle výsledků šetření sledovat i v západní Evropě.

Už v březnu chce Komise zahájit tzv. Evropské fórum zpravodajských médií pro zástupce z řad novinářů, regulačních orgánů pro sdělovací prostředky, mediálních a tiskových rad, občanské společnosti a mezinárodních organizací, kde by se mělo řešit, co sektor aktuálně potřebuje. Samotná finanční podpora však nestačí, do budoucna by podle předsedy Evropské federace novinářů Mogense Bjerregårda pomohla také změna pravidel ve prospěch novinářů bez stálé pracovní smlouvy. „Dobře placeni musí být nejen zaměstnanci v médiích, ale také osoby na volné noze, kterých v evropských médiích pracuje čím dál více. K překonání této bariéry bude potřeba změnit pravidla hospodářské soutěže,“ vysvětlil.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)