Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.07.2024 08:14
  Ve volbách do europarlamentu ale v poměru 12:9 uspěli ...

  Read more...

   
 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Stredula JosefJosef Středula: "Být v odborech je víc sexy, než být v politické straně."

***

V jedné televizní reportáži prohlásil odborář a potenciální kandidát na presidenta ČR Josef Středula, že "Pro Čecha je sbírání jahod nedůstojné…".

Reagoval na nedostatek zahraničních dělníků, v tomto případě Ukrajinců, kteří pracovali kvalitně a odvedli 3x větší výkon než Češi. Ti někdy na druhý den do práce už nepřišli. Majitelka to vystihla, že v jejich případě by je neměla platit na hodinu, ale na košílk… Odborář by měl ctít poctivou práci každého a ne se dopouštět skryté diskriminace na kvalitních dělnících. Kolik asi exestuje nezaměstnaných a příjemců sociálných dávek, kteří by mohli pracovat…?

Jeden řidič autobusu mi vyprávěl, jak hlavně polští řidiči kamionů jezdí značně přetíženi a až u hranic se SRN „rozkládají“ náklad z obav před pokutami německé policie, která nepřipustí ničení německých silnic a dálnic.

Jedna paní na trhu mi vyprávěla, že ví o případu, kdy na MV pracuje 80.letý člověk při plném platu a penzi? Kolik takových uměle zaměstnaných pracuje ve státní správě? Jsou výjimky, také jsem znal jednoho na MV, který za ministra Chovance hodně přesluhoval, ale skutečný odborník, kterého nechtěli pustit, aby tam byl pro patřičnou agendu alespoň jeden schopný. Říkal mi, že už bude končit, že už mu to za ty peníze nestojí. Vyprávěl mi i o pitkách a nohách na stole v kanceláři ministra vnitra…

Nedávno při toulkách brdskými lesy jsem potkal jednoho turistu. Jak je mým zvykem jsem jej oslovil. Pracuje ve zbrojním průmyslu. Mé pochybnosti, zda české zbraně končí i z zemích, kde končit nemají, nevyvrátil. Nedivme se potom, že na místech ministrů obrany neobstojí silné osobnosti jako byla Vlasta Parkanová, Karolina Peake či Karla Šlechtová. Obstojí jen neosobnosti, které dlouholeté struktury na ministerstvu obrany ničím neohrožují. Nedivme se, že Přísaha neuspěla...

A pak chtějte digitalizovat státní správu. Nová vláda se bude muset pokusit o zázrak, nechce-li riskovat předčasné volby a novodobou defenestraci…

 

Jan Šinágl, 26.10.2021

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.00 (4 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)