Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.07.2024 08:14
  Ve volbách do europarlamentu ale v poměru 12:9 uspěli ...

  Read more...

   
 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

V hnutí Přísaha, které si v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny téměř sáhlo pro několik mandátů, to pěkně vře. Kvůli problémům se šéfem hnutí, bývalým velitelem Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Róbertem Šlachtou, odcházejí lidé, kteří mu pomáhali projekt budovat. Hlasitě zabouchnul dveře teď někdejší detektiv Karel Tichý, který v policii vyšetřoval případy mafiánů Františka Mrázka a Radovana Krejčíře. „Jediný, kdo jeho pravou tvář, zejména pak naprosto neukojitelnou ješitnost, včas odhalil a správně to uchopil jsou jeho PR lidé, kteří formovali celou následnou strategii ´hnutí´,“ sdělil o Šlachtovi Ekonomickému deníku Karel Tichý.

… Napsal, že Karel Tichý z policie odešel poté, co se ministrem vnitra za ODS stal Ivan Langer, údajně proto, že založil spis Krakatice, ve kterém se věnoval napojení kontroverzního podnikatele Františka Mrázka na některé politiky. Šlachta na sociální síti zdůraznil, že je hrdý na to, že může v Přísaze mít lidi jako je Karel Tichý. Karel Tichý ale z hnutí Přísaha minulý týden odešel a notně naštvaný. Důvodem odchodu Tichého byl podle neoficiálních informací Ekonomického deníku názorový nesoulad a těžkotonážní ješitnost bývalého šéfa ÚOOZ.

…  „Moje angažmá v projektu plukovníka Roberta Šlachty, byl největší omyl mého života. Chyba byla, že jsem Šlachtu neznal z té jeho ´pravé stránky´ a že jsem neposlechl lidi, kteří mě před ním varovali. A tak jsem se, bohužel, angažoval. Stálo mě to hodně času, sil, peněz, a patrně i dobré jméno. Ano i na stará kolena se člověk chybami učí a ani já, na rozdíl od Šlachty, nejsem neomylný. Rád bych se omluvil všem, kteří o to stojí,“ začal svoji reakci pro Ekonomický deník Karel Tichý.

„Teprve pak začal vznikat jeho hlavní projekt. A začal jsem Šlachtu poznávat, tak, jaký doopravdy je. Přesto jsem si ho pořád idealizoval. Měl bych asi odevzdat můj diplom ze studií sociální patologie. Já, ale i mnoho dalších slušných lidí, jsme uvěřili těm řečem o právu, spravedlnosti, četnosti, statečnosti, demokracii. Nic z toho v této sektě není myšleno vážně. Vše je postaveno na výlučné a nedílné velitelské pravomoci vůdce,“ vypráví Karel Tichý.

„Jediný, kdo jeho pravou tvář, zejména pak naprosto neukojitelnou ješitnost, včas odhalil a správně to uchopil jsou jeho PR lidé, kteří formovali celou následnou strategii ´hnutí´. Jsou to politolog Jan Kubáček a PR marketéři Zuzana Gedeonová a Martin Štěpanovský, kteří vybudovali tento projet šitý na míru ´jednoho muže´.

„A došlo i k tomu střetu. Šlachta po mně požadoval, abychom se po prohraných volbách zbavili stávajícího vedení pražské krajské organizace Přísahy, jejího předsedy Davida Červenky a místopředsedkyně Martiny Vrublové a nařídil převolbu vedení ve všech krajských organizacích. Na venek, zejména pak prostřednictvím jeho zástupce, místopředsedy Jaroslava Pelce, bylo prezentováno, že se má jednat o naprosto demokratické volby, bez vlivu vedení. A tak se stalo, že volby v Praze opravdu proběhly naprosto demokraticky a bylo zvoleno naprostou většinou vedení nové. Šok pro mne nastal v noci, když mi Šlachta zavolal a oznámil, během opravdu výživného hovoru, že takhle to také nechce a že nás všechny vyrazí. A to bylo naposledy, kdy jsme spolu mluvili a doufám, že to tak i zůstane,“ popisuje děj v Přísaze bývalý detektiv.

… Před tímto jednáním mi však ještě Šlachta vzkázal po pracovnici sekretariátu hnutí, ´jak si to s námi vyřídí, že ho neznáme, ale teprve teď, že ho poznáme, jaký ve skutečnosti je´. Na jednání rady mi pak Pelc, když viděl, že se jednání nevyvíjí tak, jak si vůdce přál, tlumočil, a to slovy, které zde není možno citovat, ´prosbu´, abych táhnul do… A jako jeden z argumentů použil, že je jim znám obsah mého údajného telefonátu s novinářkou Sabinou Slonkovou. "Vystoupení Pelce, bylo tak nechutné, že i takový zkušený a čestný člověk jako je předseda komise MUDr. Jiří Štětina, byl nucen konstatovat, že něco takového ještě neviděl,“ popisuje Karel Tichý eskalaci problémů.

„Následně jsem tedy napsal svou rezignaci na člena Rozhodčí a smírčí komise a druhý den ze spolku vystoupil. Zároveň potvrzuji, že své členství v hnutí ukončila také nově zvolená předsedkyně a jeden z místopředsedů a také několik dalších členů pražské organizace. A jak jsem již řekl, myslel jsem, že tímto tato nechvályhodná část mého života skončila. Ale následovalo ještě několik varování, že na mě Šlachta sbírá ´kompro´. Takže uvidíme, jaká na mě zase bude složka. Jako za starých časů,“ popisuje do detailu rozchod s Róbertem Šlachtou Karel Tichý. Celým projektem Róberta Šlachty se podle Karla Tichého jako červená nit táhne „pokrytecví, zbabělost, faleš a paranoia (viz akce ´červený leták´)“.

„Vše musí sloužit k ukájení jeho neukojitelné ješitnosti. Hnutí je, ale to je asi u všech podobných projektů stejné, bezedná černá díra. Šlachta, mimo jiné úžasnosti, začne ráno u toho, že ten malej pejsek je černej a večer končí tím, že to je velká bílá kočička. A běda tomu, kdo s tím nadšeně a hlasitě nesouhlasí. A pokud jde o jeho osobní statečnost, tak nejlépe to, zase mimo jiné, dokazuje to, jak výhružky vzkazuje přes jiné ale třeba i to, že celou dobu, volebního sjezdu pražské organizace, nebo jednání rady, kam poslal žvanila Pelce, sám vůdce zatím ležel ve svém apartmánu nad kancelářemi a v bezpečí vyčkával. A vrcholným důkazem jeho statečnosti určitě bude jeho obhajoba toho, jak celý rok tvrdí, že napsal knihu, ale nyní u soudu (s bývalým náměstkem vrchního státního zastupitelství v Praze Liborem Grygárkem – pozn. red.) s ní určitě nebude mít vůbec nic společného. Co na to asi řeknou všichni ti, co mu to uvěřili?“ klade řečnickou otázku Karel Tichý.

A dodává: „Ještě k té mé bláhové pohnutce se kterou sem do toho šel. Měl sem se Šlachtou dohodu, že se v případě volebního úspěchu, budu moci z pozice poradce, podílet na nastartování pokusu o přetváření vedení policie na opravdu odborný, nezávislý a nepolitický orgán. Bože já byl ale bláhový snílek.“

Ekonomický deník se vrací ještě k postavě politologa Jana Kubáčka. Ten podle Karla Tichého pracoval pro hnutí a přitom o něm vyprávěl jako nezávislý politolog například v Českém rozhlase.

„Přísaha oslovuje lidi napříč. Jako jednomu z mála se jim daří to, co se v minulosti dařilo například Pirátům: oslovovat nevoliče nebo velmi sváteční voliče. A fungují trochu jako kultivovaný protest,“ řekl v Českém rozhlase Jan Kubáček.

… Čím se Robertu Šlachtovi daří nejvíc oslovit? „Je to kombinace dvojího. Toho, že on i spousta jeho spolupracovníků v těch bezpečnostních složkách byl a na různých úrovních, že začínal v podstatě od píky. A vedle toho je tam jedna věc, kterou obrovsky podcenila konkurence. Jezdí zemí.“

„Vzal to fakt napříč. Nejezdí výhradně jen do velkých měst, ale jezdí i po těch spádových lokalitách. To je velký závdavek jeho úspěchu. Když to přeženu, tak naposledy tam byl Miloš Zeman a možná před ním Tomáš Garrigue Masaryk,“ uvedl dále Jan Kubáček.

… Ekonomický deník proto poslal Janu Kubáčkovi e-mailem několik otázek, které se týkají jeho angažmá ve prospěch hnutí Přísaha. Jan Kubáček ale na otázky Ekonomického deníku nijak nezareagoval. Robert Šlachta s Ekonomickým deníkem nekomunikuje.

Celý článek: https://www.ceska-justice.cz/2021/12/konec-s-prisahou-od-slachty-ve-zlem-odchazi-znamy-detektiv-tichy/

P.S.

Navštívil jsem kancelář Přísahy a nabídl svoji kandidaturu. Žádné reakce jsem se nedočkal. J.Š.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.89 (9 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)