Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 09.04.2024 07:03
  A businessman from the USA wrote to me I don't know anyone ...

  Read more...

   
 • 09.04.2024 06:59
  Napsal mi podnikatel u USA: Neznám nikoho dalšího, kdo by ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 18:19
  Zdravim, pane Šinágl Ještě si někdo myslí, že ČR je právní ...

  Read more...

   
 • 08.04.2024 11:05
  Politici jako pokusné osoby Psychologie ovlivňuje chování ...

  Read more...

   
 • 07.04.2024 07:50
  Jenom mi stále chybí GENERÁLSKÁ policejní odpověď na triviální ...

  Read more...

   
 • 06.04.2024 13:54
  V roce 2050 bude bílých Evropanů v Západní Evropě, vzhledem k ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Petr Pavel kariera

Ghandi jednotlivecAktualizováno 22.12.2022: StB spis Petra Pavla (15.5.1987) - Konečně důstojný kandidát a pokračovatel Václava Havla – Karel Diviš!

***

Vybíráme presidenta nejméně nekvalitního. Osobně bych volil nezpochybnitelného, bývalého senátora Libora Michálka. Je vypovídající o mravní úrovni Senátu, že podporu - 10 senátorů z 81 - svých bývalých kolegů, neobdržel. 50 000 podpisů nestihl získat – i díky mlčení médií. Věřím, že ve skutečně nezávislých volbách a rovnosti podmínek všech kandidátů, by zvítězil už v prvním kole! Politické party a na ně navázané mocenské skupiny opět ukazují svoji moc, a komu ve skutečnosti slouží - zemi a občanům až na posledním místě, pokud vůbec. Aby poslanec či senátor mohl navrhovat několik kandidátů je už čirá arogance moci, zhovadilost, urážkou občana, připomínající jednání hokynáře, či handlíře. S následky ztrát elit, které jsme si sami zlikvidovali, se budeme potýkat po generace - s nejistým výsledkem - dokud se občanská společnost, účelově rozdělovaná, nedokáže spojit a vytvořit potřebný tlak na zločinecké struktury, které plně ovládly zemi. Pouhému "cinkání klíčky" se každé zlo vysměje. 

Gen. Petr Pavel „zatlouká jako malý kluk“, místo aby přiznal své morální selhání. Kdysi jsme spolu hovořili soukromě v Lošanech, při vzpomínkovém aktu na gen. Josefa Mašína a skupinu Tří Králů. Sdělil jsem mu otřesné informace o dění na Ministerstvu obrany ČR. Odpověděl stroze: „O tom je lepší nic nevědět.“ Obávám se, že je schopen přizpůsobit se každé době a situaci. Takové „osobnosti“ dnešní doba nevyžaduje. Potřebuje silné, nezávislé, nové, sebevědomé Churchilly, Reagany a Bati - i v čele země, jako vrchního velitele armády! Víme kam zemi dovedl Edvard Beneš a jeho zločinné, zbabělé politikaření. Mimochodem Mašíni museli zabíjet, aby nebyli sami zabiti. Zabití byli členy KSČ a svoji přísahu sloužit straně "na život a na smrt", splnili. KSČ vyhlásila válku vlastním občanům. Gen. Petr Pavel by musel, podle stejného principu, litovat i padlých vojáků Wehrmachtu, kteří také jen "sloužili a poslouchali". Ti ale museli, zatímco členství v KSČ bylo dobrovolné a bylo zkouškou skutečného charakteru člověka! 

Načasování soudu s Andrejem Babišem, během prezidentských voleb, není náhoda. Jeho syn trpí paranoidní schizofrenií. Výslech nemocného člověka na veřejném soudním jednání, byl porušením zákona (jednání je neveřejné, pokud se týká zdravotního stavu, mladistvých, obchodního tajemství, či tajných služeb).

Čeká nás české „presidentské jarmarčení“ ve švejkovském stylu, kdy skutečné hodnoty jsou až na posledním místě. Opět se nám připomene české plebejství, provincionalismus a maloměšťáctví. Varovali před ním už K. H. Borovský, F. Palacký, TGM, A. Švehla a další. Kolik bychom měli asi kandidátů, kdyby každý sám musel sehnat poctivě 50 000 podpisů? Občané zákonodárci tak ubírají a zneužívají hlasy občanů. Nemají k tomu mravní mandát, ani souhlas svých voličů, vyslat do presidentských veleb kandidáta, kterého by jejich voliči nepodpořili. Jeden občan jeden hlas, jinak je to pouhé kupčení s hlasy, na úkor občanů a zájmů země.

LN Sinagl Caslavska Kubisova 2012Také jsem kandidoval na presidenta ČR, bohužel jsem nestihl získat potřebný počet podpisů. Vážil jsem si podpory Věry Čáslavské a Marty Kubišové.

***

„StB ji nikdy nenechala normálně žít.“ Vzpomeňme si na osud Marie, až půjdeme volit

... Četla jsem mnoho výmluv, proč lidé vstupovali do zločinecké organizace zvané KSČ, odvolávali se na mladické ideály, na touhu vybudovat lepší svět po válce. Jistě, je to možné, ovšem po vraždě doktorky Horákové muselo být každému jasné, oč jde. Komu ne, byl buď zabedněný, nebo sledoval svůj prospěch. Vstup do KSČ měl po celých čtyřicet let vlády jedné strany stejnou validitu. Výjimkou snad byl naivní idealismus mladých v šedesátých letech, kteří věřili v nápravu zevnitř. Vzpomeňme si na osud Marie a stovek dalších, až zase půjdeme volit.

 

Jan Šinágl, 14.12.2022

***

Kandidáti a jejich rudé skvrny. Snad si každý nějak vybereme…

Diplomat - opilec Moravec skončil, diplomatka Hybášková - za opilost povýšena, skvělá diplomatka Chaloupková - za čestnost vyhozena…

Toto video vám vypoví o Rusku vše - země a lidé utopeni ve vlastní minulosti…

Sociální sítě a manipulace – stali jsme se těžební surovinou

***

V srpnu 1902 napsal novinář a spisovatel František Sokol Tůma v oblastním tisku o přípravě stavby kostela v Mariánských Horách mimo jiné následující text:

 „Záleží arci na oněch málo mužích v Mariánských Horách, by se v pevný kruh semkli a svorně na zdaru a blahu obce… pokrokově a účelně pracovali a od rozličných těch lidiček navedených na štvaní… se nenechali naváděti. Myslíme, že časy zpátečnické na Mariánských Horách našich už minuly, a že je tam dosti rozhodných mužů, by dovedli se vymaniti z područí různých chlebařů, hubařů, nohsledů a kývalů, že je tam dosti lidí pokroku dbalých, by dovedli se vzepříti podrývačným snahám různých nerozumů a ubíječů rozkvětu obce, ať už z jakéhokoliv důvodu a snahy…“ Nepřipomínám vám to něco?

***

„Vláda nesmí spěchat, aby honem splnila všechny požadavky proměnlivého lidového hlasování, jen aby byla zvolena znovu. Jejím úkolem je jednat tak, jak by jednala rozumná většina občanů, kdyby věděla vše do detailů, což je však vyloučeno…“

 Alexandr Solženicin

***

„Demokracie dosáhla svého nejvyššího stupně v Americe, následujíc nezměnitelných přírodních zákonů. Překročí-li demokracie svůj zenit, změní se tato přirozeně v diktaturu proletariátu. Tohoto bodu dosáhla Amerika 3. listopadu 2020. Pán Bůh s námi! Nyní nemají Češi (Evropané) nikoho, kdo je zachrání před sebou samými.“

Josef Mašín

***

„Příčinou krize je morální bída. Přelom hospodářské krize? Nevěřím v žádné přelomy samy od sebe. To, čemu jsme zvykli říkat hospodářská krize, je jiné jméno pro mravní bídu. Mravní bída je příčina, hospodářský úpadek je následek. V naší zemi je mnoho lidí, kteří se domnívají, že hospodářský úpadek lze sanovat penězi. Hrozím se důsledku tohoto omylu. V postavení, v němž se nacházíme, nepotřebujeme žádných geniálních obratů a kombinací. Potřebujeme mravní stanoviska k lidem, k práci a veřejnému majetku. Nepodporovat bankrotáře, nedělat dluhy, nevyhazovat hodnoty za nic, nevydírat pracující, dělat to, co nás pozvedlo z poválečné bídy, pracovat a šetřit a učinit práci a šetření výnosnější, žádoucnější a čestnější než lenošení a mrhání. Máte pravdu, je třeba překonat krizi důvěry, technickými zásahy, finančními a úvěrovými ji však překonat nelze, důvěra je věc osobní a důvěru lze obnovit jen mravním hlediskem a osobním příkladem.“

Tomáš Baťa st.

***

„Neexistuje nemožné, vždycky je jedna cesta – musíte myslet a vymyslet!“

Tomáš Baťa

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2022-12-27 10:51
V archivu leží osobní spis vojáka Petra Pavla. Generál k němu klíč nedá...

seznamzpravy.cz/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)