Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 26.09.2022 09:44
  Potkal jsem nedávno náhodně jednoho osmnáctiletého studenta Gymnázia ...

  Read more...

   
 • 26.09.2022 08:38
  Nejvzácnější osobnost, ještě s panem Krylem, na které můžeme ...

  Read more...

   
 • 24.09.2022 12:07
  Byl to krásný, nezapomenutelný večer ve společnosti tak vzácné ...

  Read more...

   
 • 23.09.2022 14:33
  Rusové ty nacistické zločince vyměnili za saudskou podporu ...

  Read more...

   
 • 21.09.2022 14:36
  Předpokladem odpovědnosti státu za škodu je splnění tří ...

  Read more...

   
 • 21.09.2022 14:36
  Předpokladem odpovědnosti státu za škodu je splnění tří ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Babis Andrej mlMS Praha Justicni straz

Aktualizováno 20.9.2022:  Věštírna Václava Moravce - Udivuje mě ale záměr soudu zkoumat zdravotní stav svědkyně Adriany Bobekové. Jako laik si myslím, že žádné dítě by nemělo být nuceno, aby vypovídalo v procesu, v němž je obžalován jeho rodič. Projednání v přítomnosti veřejnosti bych považoval za překročení hranic obyčejné lidské slušnosti. Sám jsem přesvědčen, že trestní řízení bylo vyvoláno z politických důvodů, nikoli státním orgánem, ale dosud nezjištěným oznamovatelemNezávislost justice nezakládá právo na beztrestné poškozování občanů.

***

Z médií jsem se dozvěděl, že mi soudce Jan Šott zakázal vstup na všechna soudní jednání. Včera jsem se o tom na místě přesvědčil – viz zvukový záznam mého rozhovoru s Justiční stráží před vstupem do jednací síně.

Soudce ze mne dělá mnohonásobného narušitele „veřejného klidu“ v soudní síni na základě ojedinělého potlesku a konstatujícího výroku, bez jakékoliv urážky a agresivity. Postihuje mne preventivně za skutek, který se nestal, ale může nastat. Doufejme, že se touto zásadou nebude řídit při vynesení rozsudku.

Soudce Jan Šott má kolegyni u OS Ostrava, kde mne soudkyně JUDr. Jana Bochňáková také vyloučila ze všech soudních jednání v ostudné kauze ing. Marka Gáby, pouze proto, že jsem ji vyzval, aby soudní proces ukončila poté, co zazněl „corpus delicti“ ve prospěch obžalovaného, kdy mlčela, stejně jako státní zástupkyně Mgr. Andrea Roztomilá. V jedné části této kauzy, kde je právo pošlapáváno jako v 50 letech, už byla podána první Ústavní stížnost. Postaví se ÚS ČR justiční mafii, prokáže svoji nezávislost? Jinak hrozí další ostuda české justice u ESLP, kdy bude ČR platit další miliony odškodnění, jako v kauze Roberta Tempela. Kauza souvisí nepřímo s kauzou Petra Kramného. Občané nebudou věčně ochotni platit obrovské částky, za které nese odpovědnost zkorumpovaná část české justice.

Andrej Babiš ml. trpí schizofrenií - selháváním myšlenkových procesů, sníženou schopností vnímat emoce a reagovat na ně. Lze tedy jeho svědectví důvodně zpochybňovat. Považuji předvolání duševně nemocného svědka za nemorální a porušující ústavní právo na spravedlivý soudní proces, stejně jako ohrožení práv nemocného člověka na soudní ochranu. Připomínám, že zdravotní stav je jedním ze zákonných důvodů, prohlásit veřejné soudní jednání za neveřejné (další důvody: mladiství, obchodní tajemství, tajné služby).

***

MS Praha 12.9.2022 „Den První“: Kauza „Čapí hnízdo: Jako jediný jsem byl soudcem vykázán ze soudní síně

***

Bude také přečten protokol o schválení dotace pro Čapí hnízdo společně s mnoha dalšími dotacemi, schválenými za hejtmana Petra Bendla (ODS)? Veřejnost by se jistě ráda dozvěděla kdo, kolik a na co dotace obdržel a zda projekty slouží veřejnosti tak dobře, jako Čapí hnízdo?

Nezapomínejme také na skandální „přepad“ novinářů Jiřího Kubíka a Sabiny Slonkové Andreje Babiše ml. a jeho maminky v jejich bytě ve Švýcarsku, který byl natočen skrytě na video. Natočit tajný rozhovor s nemocným člověkem a zveřejnit bez jeho vědomí, je novinářská „prasárna“. Mimochodem zeptal se někdo svědka Babiše ml., z čeho hradí životní náklady s jeho maminkou v drahém Švýcarsku?

Jinak práce Justiční stráže se zlepšila. Zatímco 12.9.2022 jsem prošel kontrolou s nožem a pepřovým sprayem, tentokrát byl „zadržen“ alespoň nůž. Oceňuji, že mne členové Justiční stráže znají a moji práci oceňují, stejně jako členové Justiční stráže u OS Ostrava.

P.S.

Nebyly přítomny desítky novinářů, jak nám oznamují média, jen pár, ostatní byli fotografové a kameramani.

 

Jan Šinágl, 17.9.2022      

***

MS Praha 12.9.2022 „Den První“: Kauza „Čapí hnízdo: Jako jediný jsem byl soudcem vykázán ze soudní síně

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.00 (1 Vote)
Share

Komentáře   

-2 #3 Jan Šinagl 2022-09-19 08:42
Ovšem sama skutečnost, že se v r. 2022 soud zabývá skutkem z r.2008, je hrůzná. Jen část průtahů jde na konto opakovaného přerušování řízení nutností žádat Poslaneckou sněmovnu o vydání obž. Andreje Babiše k trestnímu stíhání.

Nevíme ovšem nic o tom, kdo zaplatil za protlačení Andreje Babiše ml. jako svědka. Různé výlety Sabiny Slonkové do Švýcarska nebyly levné.

Především považuji za vhodné vysvětlit čtenářům, že nepíši na objednávku. Případ mě zaujal hned v době vzniku. Popudilo mě zneužívání nástrojů trestního práva k zjevnému splnění politického cíle.

Po celý týden se projevovalo nepřátelství většiny redakcí vůči obžalovaným, především vůči obž. Andreji Babišovi. Obž. Jana Nagyová stojí stranou zájmu, ač jako jediná pachatelka trestného činu je v procesu v horším postavení než obž. Andrej Babiš, kterého žalobce zatím viní pouze z napomáhání. Novinářům neslouží ke cti, že uveřejnili nebo vystoupením na obrazovce sdělili veřejnosti pár nesmyslů, jako že Andreji Babišovi hrozí nová obžaloba. Je zajímavé, že všichni „hlídací psi demokracie“ štěkají stejným směrem, včetně těch, jejichž společnost je majetkem Agrofertu nebo pana obžalovaného osobně. Asi se nikdy nedovíme, kdo tu dehonestační kampaň zaplatil.

neviditelnypes.lidovky.cz/.../ ...
-2 #2 Jan Šinagl 2022-09-18 13:12
Malost premiéra Fialy:

...Debata na televizi Prima navíc neměla být duelem, měli se jí účastnit čtyři předsedové stran, doplnil Fiala. Omluvil se z ní kvůli účasti na pohřbu Alžběty II. „Součástí programu je v neděli večer akce v Buckinghamském paláci na pozvání nového krále Karla III. Chápu, že se Andrej Babiš cítí být důležitějším než král. Určitě by na mém místě ignoroval zájmy ČR a šel by raději diskutovat s Tomio Okamurou na Primu. A králi by asi poslal SMS nebo by mu rovnou brnknul,“ podotkl Fiala.

seznamzpravy.cz/.../...
-3 #1 Jan Šinagl 2022-09-18 13:02
... Ale Andrej Babiš není první obětí takových praktik od r.1989, jak se domnívá. Před ním čelil pokusu o politickou likvidaci trestním řízením Jiří Čunek, tehdy místopředseda vlády. KDU-ČSL tehdy pohrozila odchodem z vlády, pošle-li ho žalobce před soud. Došlo pak ke spornému zásahu Nejvyššího státního zastupitelství do řízení. Případ byl odebrán přerovskému žalobci a přikázán jeho jihlavskému kolegovi, který trestní stíhání zastavil. Jako laik, vybavený podrobnými informacemi, jsem přesvědčen, že Jiří Čunek by tehdy ustál obhajobu, takže pro zásah NSZ a jihlavského žalobce nenacházím omluvu. Jeho výsledkem byla „válka žalobců“, která otřásala státním zastupitelstvím zhruba dva roky a vedla k pádu nejvyšší státní zástupkyně Renaty Vesecké.

Daleko hůře než Jiří Čunek dopadl Vít Bárta, jehož proces byl součástí soustředěné snahy ODS a KDU-ČSL o vystrnadění vetřelecké strany Věci veřejné z politických struktur. Proces, vedený předsedou senátu Janem Šottem on-line a doprovázený nenávistnou pozorností médií, sice skončil zprošťujícím rozsudkem, ale jeho vliv na veřejnost byl pro Věci veřejné smrtící. Pro úplnost uvádím, že pan soudce se zapsal do dějin českého trestního řízení napadením vlastního zprošťujícího rozsudku podnětem ke stížnosti ministra pro porušení zákona.

Načasování zahájení hlavního líčení v kauze Čapí hnízdo dva týdny před komunálními a senátními volbami může, ale nemusí být náhodné. Pro předsedu senátu by určitě nebylo nemožné se zahájením počkat až po volbách. Pochybnosti o zanedbání možného politického ohlasu procesu oslabuje skutečnost, že samozřejmě naprosto náhodně případ připadl senátu předsedy Jana Šotta, jenž se „osvědčil“ v procesu proti Vítu Bártovi, tedy v akci, poškozující Věci veřejné. ...

neviditelnypes.lidovky.cz/.../ ...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)