Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt čvn 01 @08:00 - 05:00PM
Pochod Postoloprty Žatec
so čvn 10 @08:00 - 08:00PM
Dejvice: CH stánek na Festivalu ambasád
po čvn 12 @14:30 -
OS Praha 2: dr. Bartsch

Nejnovější komentáře

 • 29.05.2023 16:39
  Rozhodnuto. Český lékař půjde za údajné plácnutí po zadku ...

  Read more...

   
 • 29.05.2023 16:33
  Michael Žantovský už nepovede Knihovnu Václava Havla. Ředitelem ...

  Read more...

   
 • 25.05.2023 12:30
  Tak ještě jedna perlička od soudu. Napsala jsem klientovi ...

  Read more...

   
 • 20.05.2023 16:15
  Nic proti tomu, pokud president jezdí na motorce v okolí Lán ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 12:38
  Vakcíny, obě založené na technologii messengerové RNA (mRNA) ...

  Read more...

   
 • 17.05.2023 07:45
  Jsme ve válce, paní Anežko. Některé bitvy se prohrávají, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.
Číst dál...

Robin Hood, Juraj Jánošík, Jiří Paroubek. Každý kulturní Čech ihned pozná, co tito tři hrdinové mají společného, ačkoliv žili na staletí od sebe v rozličných společenských systémech. Bylo to odvěké, utopistické, a proto nesmyslné řešení rozdělení hmotného bohatství.

Číst dál...

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Login Form

MS Praha Babis senat a media 12.9.2022MS Praha Babis senat SZ obhajci obzalovani 12.9.2022

Aktualizováno 10.1.2023: Soudce Jan Šott zrušil zákaz účasti Janu Šináglovi na veřejném soudním jednání v kauze Čapí hnízdo. Kdy kauza skutečně „vybuchne“?! - Po 15ti letech od udělení dotace na Čapí hnízdo Babiš a Nagyová zproštěni obžaloby

Aktualizováno 17.9.2022: MS Praha 16.9.2022: Opět nevpuštěn do soudní síně při výslechu svědka Andreje Babiše ml.

***

Vyjádření Andreje Babiše - před zahájením novodobého politického procesu, ze dne 12.9.2022.

***

Na základě mých osobních zkušeností a informací, považuji tento soudní proces čistě za politický. Nekonal by se, kdyby Andrej Babiš nevstoupil do politiky. Skutečné podvody s dotacemi se děly a dějí masově v řádech stovek miliard, které nikdo neřeší. Mezi příjemci nemohou nebýt i ti, kteří mají tomuto masovému rozkrádání zabraňovat.

***

Jan Šinágl po potlesku za úvodní řeč obhájce Andreje Babiše Michaela Bartončíka (1:04:40 hod.): „Omlouvám se pane soudce, hlas občanské poroty“. Jan Šott: „Pan Šinágl se vykazuje ze soudní síně, opusťte prosím jednací síň“. Jan Šinágl: „Ať žije Yustitia, nemá to snadné.“ Záleží jen na soudci jak se zapíše do dějin české justice. Novodobí, poslušní  Urválkové, ještě zdaleka nevymizeli z českých soudů, ani ti, co určují kdo a jak bude souzen…

Až z médií jsem se dozvěděl, že jsem byl soudcem Šottem vyloučen ze všech jednání? Běžné je, že soudce, po prvním narušení upozorní, že při dalším bude následovat vykázání. Oceňuji, že mne soudce znal a neudělil mi pořádkovou pokutu (sazba do 50.000 Kč).

Cituji z médií (doporučuji odpovědi obžalovaného Babiše na videu): Babišův advokát Bartončík po hodině dokončil svůj projev. Po jeho konci jeden přihlížející v části pro veřejnost začal tleskat, soudce ho proto vykázal ze soudní síně. „Nejen na dnešek, ale i na další dny,“ uvedl soudce. „Berte to jako příklad toho, jak se veřejnost nemá chovat,“ doplnil Šott.

 ***

Celebrita v taláru, rozhodoval i o Vítu Bártovi. Kdo je soudce, jenž vynese verdikt nad Babišem?

***

Pouze Novinky.cz uvedly mé jméno, ostatní média je zamlčela, včetně „aktivistického“ soudního zpravodaje ČT Jiřího Hynka v Událostech ČT (známe se roky). Po vykázání, mne čekající „novináři“ před soudní síní o rozhovor nepožádali – na rozdíl MS Praha 68 12.9.2022od Neue Zürcher Zeitung – jiná země jiný mrav. Nedivím se jim, nežijeme v nezávislosti, svobodě a demokracii – pouze si na tyto hodnoty potěmkinovsky hrajeme.

Soud avizoval zvýšená bezpečnostní opatření – justiční stráž nůž a spray v mé tašce neobjevila. Vstupenku jsem obdržel až při vstupu do soudní síně. Několik míst zůstalo volných. Mimochodem má vstupenka měla č. 68, symbolizuje, po otočení, i rok 1989. Stejně tak iniciály mého jména shodné se jménem soudce mají určitou symboliku. Život někdy přináší podivné náhody…

***

Mafie I. MAFIE Z CENTRA PRAHY

Mafie II. KDO VLÁDNE MOCNÝM?

MAFIE III. Z CENTRA PRAHY - Mgr. Kateřina Rybáková – soudkyně

***

Zdeněk Jemelík popsal první den jednání výstižně (také mne nejmenoval, ačkoliv jsem seděl za ním a známe se, mé vystoupení nepopsal zcela pravdivě).

Bude jako svědek předolán bývalý policista Jiří Neftípil, zvaný „Nafťa“, muž na „špinavou práci“, který měl kauzu Čapí hnízdo vymyslet na objednávku politických protivníků Hnutí ANO?

Budou přečteny protokoly o schválení dotace na Čapí hnízdo, kdy mělo být schváleno několik dotací najednou (za vlády ODS). Veřejnost by jistě zajímalo, kdo, kolik a na co dotace obdržel a zda realizované projekty slouží veřejnosti tak dobře, jako Čapí hnízdo? Mně tyto dokumenty, na žádost o informace před několika lety, ředitel ROP Střední Čechy ing. Kamil Munia, odmít zaslat. Bude i on předvolán jako svědek?

Výbušná výpověď: Čtveřice vyšetřovatelů promluvila. Kauza Čapí hnízdo vznikla na příkaz Chovance, tvrdí.

Náš kandidát na presidenta, nositel hodnot TGM, které prokazuje svým životem a svými činy.

Matrix opět v akci, začíná druhý pokus o likvidaci Babiše?!

  

Jan Šinágl, 13.9.2022

Mezinárodně uznávaný nezávislý novinář, publicista, politolog, t.č.  postihován v zemi EU (za svobodu slova a právo veřejnosti na informace) na majetku i zdraví. Angažovaný občan, dvacet let hájící pravdu, spravedlnost a zachování demokratických hodnot. Občan České republiky a Švýcarské konfederace, respektovaný demokratickými občany Evropy. 30 let života v totalitě, 20  let v demokracii, 20 let v postotalitě.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.11 (9 Votes)
Share

Komentáře   

-8 #1 Jan Šinagl 2022-09-13 15:58
Mimochodem, víte, že pan premiér Fiala si na své "výzkumy" nechal přidělit dvojnásobnou částku, než o jakou šlo v Čapím hnízdě? Vzpomeňte si na to, až vám bude nějaký pokrytec vyprávět o principu "padni, komu padni."

Vědecká činnost je nákladná a buďme rádi, že se jí někdo věnuje. Akorát nějak nechápu to vaše poměřování - výzkum versus šméčko.

Jo, je velice nákladná. Když jsou v těch nákladech odměny pro Petra Fialu a jeho kámoše.

twitter.com/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)