Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.07.2024 08:14
  Ve volbách do europarlamentu ale v poměru 12:9 uspěli ...

  Read more...

   
 • 16.07.2024 05:37
  Co jsou konspirace? Referáty soudců, usnesení, které vyloží věc ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 17:09
  Karma vzkazuje poškozeným: Není třeba se mstít. Jen se posaďte ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:31
  Honzo, k Tvému článku "Všesokolské slety......" nesouhlasím s ...

  Read more...

   
 • 14.07.2024 09:26
  Bravo Barboře - presentovala naši zemi lépe, než všichni ...

  Read more...

   
 • 01.07.2024 10:19
  Chirurgický nůž na Sudety Na našem severu, v Sudetech, ale ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

MS Praha Babis Nagyova prg 4.1.2023MS Praha Babis cekajici media 4.1.2023

Aktualizováno 21.1.2023: Připomeňme si celé otřesné svědectví Beaty Babišové, matky Babišova syna, z 18.11. 2018

Aktualizováno 9.1.2023: Po 15ti letech od udělení dotace na Čapí hnízdo Babiš a Nagyová zproštěni obžaloby

***

15.11.2018: Výbušná výpověď: Čtveřice vyšetřovatelů promluvila. Kauza Čapí hnízdo vznikla na příkaz Chovance, tvrdí - „Plk. Ing. Luděk Švamberk obdržel zadání od genmjr. Mgr. Bc. Tomáše Tuhého, Ph.D. na pokyn Bc. Milana Chovance, tehdejšího ministra vnitra. Pokyn byl zadán z důvodu zájmu ČSSD snížit nebo odstranit politickou konkurenci, což se nepodařilo. Ale minimálně uvedená trestná činnost zločinného spolčení blokovala sestavování vlády.“ - „Tak jako v kauze Čapí hnízdo, kdy vůbec nejde o trestnost činu, ale o načasování projednání skutku.“ 

Premiér napadán jako hlavní viník všeho, aneb Babiš versus zkorumpovaný policista Nevtípil - Ukázky z knihy Robert Šlachta „Třicet let pod přísahou“: Figuroval tam i bývalý vyšetřovatel Babišovy kauzy Čapí hnízdo Nevtípil. Když byla řeč o konkrétních kauzách, říkali: „Nafťa to zařídí.“ To byla kauza Neograph, na tisk jízdenek pro pražskou MHD. (str. 184). Nevtípil už PČR opustil, jistě s nemalou výslužkou... JŠ

Proč asi nebyli pozvání jako svědci Chovanec, Tuhý, Nevtípil a další? Návštěvnost „Výbušné odpovědi“ tehdy dosáhla v krátké době 36 580  - článek by si měl přečíst státní zástupce Šaroch i soudce Šott – i občané, abychom nezapomínali v čem jsme žili a stále žijeme! Ke skutečně demokratickému státu nemáme ani dnes o moc blíže, než tomu bylo za totality.

***

Dne 12.9.2022 jsem byl za krátký potlesk soudcem Šottem vykázán ze soudní síně. Dne 16.9.2022 při dalším jednání, mne justiční stráž nevpustila se sdělením, že soudcův příkaz platí na všechna další jednání. Dne 4.1.2023 jsem už vpuštěn byl. Podělím se s vámi o několik postřehů, které v médiích nezazněly a mají být připomínány.

Přísedící Kateřina Rendlová chtěla vznést dotaz na soudního znalce, soudce se k ní přiklonil, už ho nevznesla, jen se omluvil… Pořídil jsem zvukový záznam první části jednání – doporučuji poslech od 71 minuty do konce! Místy jsem si připadal jako v Bohnicích, kdy zdravý rozum zcela opustil soudní síň. Lékařské posudky švýcarských lékařů potvrdily, že Andrej Babiš ml. je duševně nemocný člověk, přesto státní zástupce Šaroch tvrdí: „Není důvod svědkovi Andreji Babišovi ml. nevěřit.“, tedy upřednostňuje „víru“ před důkazy! Při výpovědi Andreje Babiše st. si listoval v papírech. Připomínám, že zdravotní stav je zákonným důvodem pro neveřejné jednání (další jsou: obchodní tajemství, tajné služby, děti a mladiství).   

MS Praha Babis soudni sin media 4.1.2023Soudce citoval ze soudního spisu, nejvyšší číslo uváděné stránky bylo 36 206! Moc by mne zajímalo, kdo ze soudců vše přečetl, včetně státního zástupce? Pohled na množství fotografů a kameramanů připomínal „mediální smečku na lovu“, která se podle toho i chovala. Vzpomeňme i „investigativce“ Sabinu Slonkovou a Jiřího Kubíka, kteří nemocného Babiše ml. s matkou navštívili v jejich bytě ve Švýcarsku a tajně natáčeli. Za to by měli „chodit kanálama“...

Podruhé (poprvé odmítnuto), jsem požádal ROP Střední Čechy o zaslání protokolu o schválení dotace na Čapí hnízdo. I veřejnost by jistě zajímalo, kdo vše dotaci podepsal, případně i další, a zda slouží ostatní projekty tak dobře veřejnosti jako Čapí hnízdo? Platíme si snad úředníky proto, aby jejich odpovědnost za schválení dotace byla přeměněna na její zneužití příjemcem? Před soudem by měli stát také oni!  

Nejsem soudcem, ale o právo na spravedlivý proces, zaručené Ústavou ČR, je v této kauze roky, flagrantně porušováno. Nepochybně je to především politická kauza. Její načasování na prezidentské volby nemůže být náhoda. Na osvobozující rozsudek bych věřil, jen kdybych věřil v zázrak. Soudce Šott by prokázal velkou osobní odvahu a skutečnou nezávislost, kdyby Babiše a Nagyovou neodsoudil. Tlak na něho musí být obrovský. Zřejmě odsoudí a splní přání mocenských struktur v pozadí. Kauza bude pokračovat, ale hlavní cíl, oslabit kandidáta na presidenta ČR, bude splněn.

Jak vysoké číslo bude mít poslední stránka soudního spisu, až kauza definitivně skončí? Možná budou celkové náklady na soudní proces vyšší, než samotná dotace. Česká justice je toho nepochybně schopna!

 

Jan Šinágl, 5.1.2023    

***

Matrix opět v akci, začíná druhý pokus o likvidaci Babiše?!

MS Praha 12.9.2022 „Den První“: Kauza „Čapí hnízdo: Jako jediný jsem byl soudcem vykázán ze soudní síně

MS Praha 16.9.2022: Opět nevpuštěn do soudní síně při výslechu svědka Andreje Babiše ml.

Po 15ti letech od udělení dotace na Čapí hnízdo Babiš a Nagyová zproštěni obžaloby

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 1.75 (4 Votes)
Share

Komentáře   

-1 #1 Jan Šinagl 2023-01-07 17:33
Babiš poslal svého syna k moři, kde je po celý rok pěkně. Chlapec si tam našel dívku, jezdil na výlety a chodil po nočních podnicích. To vše platil otcovou zlatou kreditkou s neomezeným kreditem. Možná už by bylo načase opustit tu dobroserskou historku o únosu, ne? Jsem zděšena!

twitter.com/.../...

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)