Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 22.05.2024 18:58
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 12:37
  Ruce pryč od Xavera Veselého! Je kvalitním a legitimním ...

  Read more...

   
 • 22.05.2024 11:28
  Protokol o hlavním líčení z 1.10.2020 u OS Ostrava... Vyhlášeno ...

  Read more...

   
 • 17.05.2024 16:43
  Vážení přátelé zahrádkáři, vážení sympatizanti Zelené brány do ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 11:01
  Větší tragikomedii jsem fakticky nezažila co předvádí tento soud ...

  Read more...

   
 • 15.05.2024 10:58
  Státní zástupce Mgr. Petr Valíček 25.4.2024: K ohledání, u ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

MZV CR logo EAktualizováno 8.8.2023:  

***

MZV ČR potřebuje totální reformu a čistku! Kariérní diplomaté patří typově mezi lidi, kteří si kvůli prospěchu především kryjí svá záda a zájmy země jsou až na druhém místě. Čím vyšší je pozice odpovědného, tím méně má svobody řešit problém či výzvu. Potřebuje desetkrát více vědění a znalostí, než je ve skutečnosti třeba. Čest výjimkám! JŠ

***

Jan Čapek vypracoval audit, jehož obsah byl pro Ministerstvo zahraničních věcí nepříjemný. Zjistil, že úřad netransparentně vybírá lidi na velmi žádaná místa na ambasádách. Následoval rychlý vyhazov.

Hybášková (personální šéfka) měla podle bezprostředního vyprávění Čapkova šéfa (jak zní na nahrávce) sdělit, že jestli se novináři dozvědí, že jsou výběrová řízení netransparentní, „bude to takovejhle titulek“. A také že by auditní zpráva měla být zařazena do utajovaného režimu, aby se k ní novináři nedostali přes informační zákon. Celý článek>

***

Mezinárodní ostuda české diplomacie – opilí diplomaté…

***

Z první stránky Seznam.cz zmizel článek nezvykle rychle? Jeden z prvních příspěvků diplomatky o jejích zkušenostech, jsem už v diskusi ke článku nenalezl. Doplňuji o další závažné informace:

Advokát MZV ČR David Syka vypracovával i rozhodnutí o výpovědi dr. Jany Chaloupkové (30 let služby v diplomacii, znalost 12ti řečí). Od roku 2020 ji záměrně likviduje: 4x zařazena mimo službu, 2x vyhozena od návratu z Maroka v prosinci 2019. Zúčastnila se stovky výběrových řízení, nebyla vybrána ani jednou. To dokazuje manipulaci výběrových řízení v duchu článku. Místa se raději dala k dispozici lidem mimo MZV, přitom ministr Lipavský sliboval „zlepšení personální práce“. V březnu 2021 jí bylo telefonicky vyhrožováno, že nikdy práci nedostane, rozhodl to státní tajemník (Miroslav Stašek dnes velvyslanec ČR v USA) s vedením a může být ještě ráda, že je naživu.

Víza, které v Maroku nevydala, někomu vysoko sáhla na byznys. Měla víza vydávat bez ohledu na předpisy. Na to vše platí občané daně? Právní stát informoval o varováních s vyhrůžkami, které se opakovaly, personální ředitelku ministerstva vnitra, bylo jí to jedno. Policejní presidium příjem stížnosti potvrdilo, také nereagovalo. MZV potřebuje totální reformu a čistku!

Pane ministře Lipavský urychleně konejte, naplňte Váš slib, nebo padnete - buďte hoden Volodymira Zelenskijho, kterého tak obdivujete!

Eurokomisařka Věra Jourová chce chránit novináře? U člověka s její minulostí o tom dost pochybuji.

Konečně se po třech letech mého informování o tomto skandálu, přidal nepřímo i Karel Barták na ČRoPlus: Quatargate od 12:52:35 hod. (Názory a argumenty od 12:34 hod.) Veřejnoprávní ČT nemá  odvahu, stále poslušně mlčí.  

ČR se na tomto obřím korupčním skandálu v nejvyšších patrech vedení EU také podílí

Budou před vyšetřovací komisi EP pozváni i Miloš Zeman, Viktor Lorenc a Miroslav Stašek? Důkazy jsou jednoznačné. Budou postupně zveřejňovány. Odpoví i na otázku, kdo má takovou moc umlčet média i politiky?! Jak dlouho budou ještě mlčet ke skandálu, ohrožujícím bezpečnost Evropy i s dopadem na bezpečnostní situaci ve světě? Kdy začnou konat i české vyšetřující orgány? JŠ

***

Diplomat - opilec Moravec skončil, diplomatka Hybášková - za opilost povýšena, skvělá diplomatka Chaloupková - za čestnost vyhozena…

Korupce na nejvyšší úrovni EU: Tajná schůzka v Apartmá č. 412

Pomalý postup vyšetřování skandálu Qatargate v Evropském parlamentu

Největší korupční skandál v historii EU - Chrání EU občany před spywarem Pegasus?

Kauza PEGASUS: Bezpečnostní konferenci v Praze sponzoruje tvůrce špehovacího softwaru

Firma se čtyřmi zaměstnanci útočí na miliardový tendr. Založil ji zbrojař Strnad

***

Bývalý velvyslanec Slovinska v ČR pan Damjan Prelovšek, mi poskytl rozhovor!

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)