Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út zář 26 @08:30 -
KS Ostrava: Odvolání ing. Marka Gáby
so zář 30 @09:30 - 10:00PM
Volmanův Žebrák
so zář 30 @14:00 -
Berounka Čechův mlýn: setkání převozníků
út říj 10 @19:00 -
Praha Broadway: Petriněnko
čt říj 12 @09:30 -
OS Praha-západ: Janíček J. (The Plastic People of the Universe)
st říj 18 @19:00 -
Praha: předpremiéra BRATŘI pro sponzory

Nejnovější komentáře

 • 22.09.2023 18:10
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 18:09
  „Studentský žalobce při čistkách na bratislavských právech v ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 08:32
  Manželka zemřelého na ambasádě v Saudské Arábii nedostává ...

  Read more...

   
 • 22.09.2023 07:50
  Rusko své odpůrce pronásleduje vždy a všude. Car Petr I. dal ...

  Read more...

   
 • 17.09.2023 10:17
  Farma-průmysl z nás dělá "pokusné králíky" a ještě na tom ...

  Read more...

   
 • 13.09.2023 13:30
  Naši američtí příbuzní truchlí potichu něco jako národní ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

Karel Havlíček Borovský
26. června r. 1850

KOMUNISMUS znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž, aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.

 


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

ODVAHA_BTVeřejný dopis senátoru Jaroslavu Palasovi – Kdy zahájí oběti H-Systému ozbrojený odpor…?! – Rada Evropy kritizuje financování politických stran v ČR - Křesťanské hodnoty v proměnách Evropy!

V jednom textu spisovatele a psychiatra Maxe Kašparů byla i zajímavá pasáž, která výstižně charakterizovala naší současnost. „ Žijete v zemi, kde nic není hanba.“ Těmito slovy zhodnotil student z Asie svůj roční pobyt v České republice. Čím kratší, tím výstižnější bylo jeho hodnocení klimatu v naší zemi. Měl pravdu. Z české kotliny se kamsi vytratil stud. Pojem hanba je dnes už srozumitelný málokomu. Dítě se nestydí zesměšnit učitele, muž se nestydí opustit ženu a děti kvůli milence, potomci se nestydí zvednout ruku na své rodiče, není žádnou hanbou žít „obratně“ z veřejných zdrojů či jako černý pasažér anebo veřejně propagovat zlo. Proč by se tedy měli politici ve službách mafií stydět lhát, krást, vyhrožovat a podvádět? Excesy se staly normou.

Atmosféra houstne a zdaleka to není dáno jen pokračující hospodářskou recesí. Frustraci střídá deprese, zklamání střídá pocit bezmoci. A právě ona bezmoc spojená s pocitem bezvýchodnosti je velmi nebezpečná. Trvá-li dlouho, začne se měnit v agresi. Mravní relativismus destabilizuje samotné základy demokracie. Ta bývá oslabována hodnotovou krizí, nefunkčností institucí státu, korupcí vládnoucí garnitury, ekonomickou nestabilitou a sílícím pocitem většinové společnosti, že dochází k zásadní nespravedlivé sociální nerovnosti a také nevymahatelnosti práva, či dokonce jeho účelovému selektivnímu zneužívání.

Onen stud by měl být tou záklopkou, která brání jedincům páchat věci neslušné, nemravné a nepřijatelné. Jak pravil klasik – co ti nezakazuje zákon, to by ti měl zakazovat stud.

Všudypřítomnou mnohovrstevnou krizi společnosti si již uvědomují mnozí. Někteří se snaží hledat cesty k nápravě. A někteří z nich dokonce bláhově doufají v pokání dnešních vládců, kteří v byznysově-politické pospolitosti ovládají všechny klíčové procesy správy země a toky veřejných penězovodů. Doufají marně. Veteráni stranického klientelismu mají vše stále pod kontrolou a občasné ústupky, či obětování některých figurek, jsou pouhou součástí taktiky a strategie přežití. Přežití je tou hlavní motivací, jedině ono zaručuje udržení pozic, moci a vlivu, a v neposlední řadě i beztrestnosti.

Vládne nám zvláštní mix nekompetentnosti a nemravnosti, koktejl neschopných s těmi všehoschopnými. Doplňuje ji pasivita a lhostejnost jako spolehlivá forma spoluviny. A přidává se strach. Strach o holou existenci, strach z nejisté budoucnosti. V lepší orientaci nám nepomáhají ani média, která většinově jedou ve stejném mainstreamu. Dnešní mocní chtějí mít pod kontrolou i různé nezávislé aktivity, občanské iniciativy a vše co vybočuje z řady.

Ve vládě nesedí ani jeden ekonom. To přeci nevadí, vždyť máme náš NERV, což je vznešeně řečeno Národní ekonomická rada vlády. A za tu se to dá krásně schovat. Vláda jede v akordu s nezávislými odborníky. To má šmrnc. Co na tom, že část expertů z NERV sedí ne zadarmo v různých orgánech státních a polostátních firem, či jinak získává další zakázky státu. Toho nejupovídanějšího z nich (bývalého ekonomického novináře Mirka Zámečníka) šoupne do aktivity, která nese název - „Rekonstrukce státu“, tam alespoň otupíme ty bojovníky proti korupci. Vždyť i vláda chce přeci totéž, hlavně rozpočtově odpovědně a protikorupčně. Tiskovku této jistě bohulibé činnosti pak zaštítí poslanec z TOP09, protikorupční místopředsedkyně vlády Peake a výstupy pochválí Nečas s Kalouskem. A je to. Zase jsme to zmákli. Protest v mezích mírného pokroku, pro establishment přijatelných a stravitelných. Kývneme na pár zákonů, které už brzdíme dvacet let. Ostatně ten legislativní proces vůbec není jednoduchý a laik se v něm nevyzná. Stojí to spoustu času, a kdyby náhodou, tak se pak použije nějaký ten pozměňovák. Tak díky milí bojovníci proti korupci za vaši bumážku. A příště nashle.

Komu to nestačí, tak pro toho máme Schwarzenbergovo fórum s podporou TOP09. Přijďte mezi nás, budeme spolu páchat dobro, váš Mirek Kalousek. Hlavně se neptejte na takové blbosti jako je abolice v prezidentově (či spíše Nečasově) amnestii, na vyšetřování MUS, na hospodaření ČEZ a dalších státních firem, na armádní zakázky, na detaily církevních restitucí, na další mega veřejné zakázky, na čísla ve VZP, na fotovoltaiky, na kšefty IT na Drábkově ministerstvu,…A už vůbec nepátrejte po detailech slavné české cesty privatizace. Ano, všechno tak nějak nevyšlo. Bylo tam pár nevydařených investičních záměrů, ale ty přeci nemůžete kriminalizovat.

Korupcí se prý poztrácí 100 až 200 miliard Kč ročně. Ale jděte, to jsou jen odhady nepřejícníků. Další desítky miliard nás stojí nefunkční daňový systém, špatný výběr daní a pak to, že ti největší hráči nedaní u nás, ale v daňových rájích. To je prý ta daň za svobodný trh a demokracii. Aha. Tak teď už víme, proč jsou u nás silnice v takovém stavu. Anebo proč se krátí sociální výdaje a proč se snižuje životní úroveň nejen důchodcům.  Deficit státního dluhu mezitím roste neustále, se stejnou dynamikou jako deficit na důchodovém účtu. Přidejte k tomu vysoké ceny elektřiny, vody, topení, léků, potravin (často ne velmi kvalitních), ale i neúměrné zisky velkých bank atd., pak je nasnadě, že něco není v pořádku. Nejde o žádné jednotlivosti a nahodilosti, nýbrž o systém, o pravidla psaná i nepsaná.

Na vině není žádná EU, nýbrž země zvaná Česká republika, primárně současný způsob vládnutí – nevládnutí. A také my všichni, kteří na to jen pasivně koukáme a tiše to konzumujeme.

A zase jsme u toho absentujícího studu. Ten u lidí jako je Kalousek nebo Klaus opravdu, ale opravdu neočekávejte.

 

Petr Havlík, 3.4.2013, U Kalouska stud neočekávejte

* * *

Kapři si kontrolu nad svým bohatým, bahnitým rybníkem, dobrovolně nenechají vzít

Rada Evropy kritizuje kontrolu financování politických stran v ČR

* * *

Otevřený dopis soudruhu Jaroslavu Palasovi,

politickému turistovi (KSČ, KSČM, ČSSD a dnes SPOZ), bývalému pracovníkovi OV KSČ Bruntál, (jediné OV, které v Rudém právu veřejně podpořilo bití našich dětí na Národní třídě 17.Listopadu 1989.

Vyzývám tímto výše jmenovaného soudruha senátora k okamžitému odstoupení z funkce senátora. Do této funkce byl zvolen voliči ČSSD okresu Bruntál. S přestupem do SPOZ předpokládám ztratil mandát voličů. Současně žádám soudruha Palase k doložení původu finančních prostředků na výstavbu penzionu v Ludvíkově.

Josef Švéda, angažovaný občan z Rýmařova                4.4.2013

* * *

P.S.

Připomínám, že Jaroslav Palas je dlouholetý kamarád a přítel Miloše Zemana a patřil k prominentním hostům při presidentské inauguraci. Při setkání s panem Barrosem nám prezident Zeman ukázal jaké „způsoby“ ctí a jaké jsou mu vlastní. Určitě nabídl předsedovi EK i jitrnici, aby mu dokázal jak jsme „světoví“ stejně tak jako to dokázal nepozváním ministra zahraničí, předsedy Senátu a předsedkyně Sněmovny ke vztyčení vlajky EU na Pražském hradu. Skutečně hospodská úroveň kterou právem nazval ministr Schwarzenberg „srandou“. Další mezinárodní ostuda České republiky, kterou svět bere stále méně vážně a která je vděčným tématem vtipů mezi pražskými diplomaty. Bude k ní patřit i Zemanovo vyjádření ohledně "amatérismu" ministra zahraničí ve věci prezidentem navrhované Livie Klausové jako velvyslankyně na Slovensku. Prezident vyčítá ministru zahraničí veřejné projednávání věci přitom ministr Schwarzenberg jen reaguje na veřejná vyjádření prezidenta. Zemanova další poznámka na dnešní TK v Bratislavě ohledně účasti zahraničních firem v ČR byla také úsměvná. Slovensko investuje stejně jako USA 4% (o složení investic raději nemluvil) a Rusko jen 0.8%. Jaksi pozapomněl zmínit, kolik původně českých firem má už dnes zcela, nebo většinově, ruské vlastníky např. plzeňská Škodovka!  J.Š.


* * *

Křesťanské hodnoty v proměnách Evropy

… Už tou vlajkou patříme do křesťanské Evropy ... Záměrně natáčeli a natáčí mravně škodící filmy, ve kterých propagují pornografii, sexuální zvrhlosti, vraždy, drogy a vůbec vše, co bylo křesťanské civilizaci cizí. Tím postupně vytvořili (samozřejmě synchonizovaně s politickými kruhy, kde je jejich moc také dominantní) současnou vyhaslou konzumní společnost, která je vrcholem lidské degenerace! ... Dnešní zubožená veřejnost přijímá tyto klauny pouze proto, že jejich duchovní plytkost je jim blízká a nikdo jiný jim nesmí být představen. Všeobecné blbství je nejpříznivější půdou pro instalaci tak nechutných a jinak nepřijatelných režimů! …

… Kdykoliv křesťané zapomínali na některou z podstatných hodnot své víry a potlačovali je, obrátilo se to proti nim – nejčastěji v podobě destruktivních herezí. Vidím v tom cosi analogického k neurotickým stavům, o jejichž příčinách a léčeních nás mnoho poučila hlubinná psychologie. Když se člověk pokusí nějakou součást svého života vytěsnit ze svého vědomí a odklidit ze své životní scény, ono potlačené a odmítnuté nemizí, nýbrž žije „v podpalubí“ – v našem nevědomí – svým vlastním životem. Stává se z něj komplex, konkurenční já, které na sebe nabaluje naše životní síly, energii libida, ohrožuje harmonický a plodný průběh lidského života. Člověk už není schopen s plným nasazením „pracovat a milovat“. To vytěsněné dává o sobě občas vědět v podobě „chybných výkonů“ a neplodných rituálů a někdy agresivně vyráží na povrch formou psychického onemocnění. Neznáme něco podobného i z dějin církve a Evropy? Nejsou hereze – ony „zblázněné pravdy“, jak je nazýval Chesterton – prostě komplexy nahromaděných problémů, kterým jsme nedokázali včas čelit, není to destruktivně jednostranná podoba hodnot, které jsme zanedbali a neuměli je integrovat? Kolikrát jsme nevzali dost vážně ono varování církevních otců, že to, „co není přijato, nemůže být vykoupeno“! …

* * *

H-systém zkrachoval, tisíce lidí přišly o celoživotní úspory, vinící jsou amnestováni, nepotrestáni. Stát, který to zavinil milostivě nabízí odpuštění soudních poplatků těm obětem, které si myslí, že budou úspěšnější než stát s celým nevýkonným a drahým aparátem, který nedokázal ani za 8 let odsoudit pachatele. Pokud se takoví vůbec najdou, převezme stát i úhradu soudních nákladů za oběti v případě jejich soudní prohry? Oběti na rozdíl od pachatelů, si nemohou dovolit platit drahé právníky, podplácet soudce, policisty a média. Poprvé připravil H-Systém vlastníky o dům, podruhé si ho za své podruhé zaplatili a dostavěli, potřetí jim ho zabaví exekutor, počtvrté si ho budou moci koupit a potřetí zaplatit při veřejné dražbě!!! Doporučuji, aby se obrátili o radu na Institut Václava Klause alias prezidenta Zeměkoule a Všehomíra! Svět žasne, co vše si nechá český člověk bez odporu líbit, co vše vydrží. Jiné národy už by na tyto darebáky, které tak otřesně okrádají nevinné, vzaly dávno klacky, karabáče či zbraně jiného, ještě účinnějšího druhu…

Země bez studu jde svým životem, kde většina myslí jen na sebe, včetně většiny vysokých představitelů země. Co zde zanecháme následujícím generacím většinu nezajímá. Jak řekl v Hyde Parku Jan Sokol, strach, nuda a lenost nás ovládá, jsme raději diváci, než veslaři v loďce. Chybí nám ono biblické ODVAHA BÝT!

 

Jan Šinágl, 4.4.2013

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Share

Komentáře   

+5 #3 Zdeněk Linda 2013-04-05 00:23
Domnívám se, že otázka poškozených v H-systému je složitější. Do H-systému vložilo cca 1000 zájemců po 1 milionu, tedy cca 1 mld. Kč. Po vytunelování Smetkou a spol. si část poškozených dostavěla některé domy, aniž by se vyrovnala s ostatními poškozenými. Takže se nyní nemohou divit, když jim budou domy prodány v aukci. Že do ocenění nebyly započítány dodatečně vložené finanční prostředky je ovšem chybou.
+14 #2 Vitezslav Haramule 2013-04-04 15:54
Doufam ze se v Cechach najde vice nez deset spravedlivych ale o tech se moc nemluvi. Pravdepodobne nemaji cas a ani zaludek na krivarny. Opatrnost neni matka moudrosti a cesi jsou az moc opatrni a boji se pravdy a take toho, za pravdu bojovat. V Normandii by se spojenci nikdy nevylodili,kdyb y byli moc opatrni.Ti mladi kluci se nebali a bojovali a take umirali, zatim co se v cechach vesele hajlovalo.Cesi se trasli pred nemci a pozdeji pred komunisty.Kriva ctvi je v cechach hrozne zakoreneny a beda kdyz nekdo to tem hajizlikum rekne,vzdycky na Vas ten ksindl neco najde.
+14 #1 Pepa Nos 2013-04-04 11:31
Student z Česka má také právo zhodnotit současnou situaci v "České Republice":

KOMUNISTICKÝ FAŠIZMUS A FAŠISTICKÝ KOMUNIZMUS.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)