Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Nejnovější komentáře

 • 16.07.2019 08:38
  Mnozí ohnuli páteř, ale mnozí ji také dokázali narovnat.

  Read more...

   
 • 15.07.2019 09:18
  Tomáš Pecina: Karel Gott byl po celá 70. léta symbolem ...

  Read more...

   
 • 08.07.2019 10:58
  V jednotě proti Babišovi jako za komunistů! Ten člověk musí být ...

  Read more...

   
 • 08.07.2019 09:06
  Na tom přece nemůže být nic až tak složitého, chce to udělat ...

  Read more...

   
 • 02.07.2019 18:24
  Vážený pane, děkuji Vám i za projev důvěry, s pochopením pro ...

  Read more...

   
 • 02.07.2019 18:17
  Vážený pane Šinágle, děkuji za Vaši obětavou práci a energii ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Masaryk Jan66 let od smrti Jana Masaryka – Konec pohodlného sousedství s Ruskem – Petice NE dostavběPutin v Liberci Temelína ruskou firmou - Petice proti plné registraci Ústředí muslimských obcí - Bezpečnost státu není jen záležitostí armády ale nás všech - Na liberecké radnici visí obří Putin s hitlerovským knírkem… „Historie se opakuje a my cítíme povinnost na to upozornit. Janukovyčovo pozvání si nezadá se zvacím dopisem Vasila Biľaka a jemu podobných darebáků, kteří v roce 1968 vyzvali vedení Sovětského svazu, aby u nás 'zabránilo kontrarevoluci'.“ - „Vyzýváme naši vládu a jejím prostřednictvím Evropskou unii a NATO, aby konečně začali jednat s Ruskem jako se státem představujícím vážnou hrozbu pro demokracii a svobodu." - Ukrajina je pro Rusko jen předkrm!

Včera uplynulo 66 let od smrti Jana Masaryka. Připomínám můj článek z 30.9.2012 Jan Masaryk byl zavražděn z něhož cituji: Vražda Jana Masaryka v roce 1948 proběhla v režii Moskvy. Přináším svědectví MUDr. Josefa Teplého, který ohledal a provedl pitvu. Oficiální zpráva o pitvě zněla poněkud jinak… Níže zveřejňuji, jak avizováno, po vyjasnění autorských práv, dokument ze dne 3.10.1951, který přesvědčivým způsobem popisuje okolnosti smrti ministra zahraničí Jana Masaryka, ze dne 10.března 1948 v Praze na Hradčanech, v sídle MZV, Černínském paláci. Ministr zahraničí Jan Masaryk byl zavražděn a nespáchal sebevraždu. Zřejmě se jedná o první zveřejnění tohoto svědectví na území Čech po 61 letech od jeho napsání, pokud jde o veřejnost. … MUDr. Josef Teplý: „Chudáci, asi něco viděli. Z nich už svědci nebudou, až bude tento hanebný zločin souzen národem. Nevěřím, že bych se toho dožil i já. Proto chci, abyste o tom věděli.“

Bezpečnost státu není jen záležitostí armády ale nás všech

...Nejvyšší ambicí nemůže být jen vyslání vojsk do operace v zahraničí, ale nejvyšší ambicí je zajistit suverenitu ČR a ochranu jejích obyvatel. A je jedno, zda tuto roli bude armáda plnit v dalekém zahraničí, nebo stíhacím letectvem nad územím ČR, nebo vojenskými rozvědčíky kdesi v nepřátelském prostředí. Nemalý úkol musí být i přímá obrana obyvatel ČR na jejím území nebo pomoc při živelních nebo průmyslových katastrofách, kdy ostatní složky integrovaného záchranného systému již nemají kapacity. 

… Zmrzačená armáda takovouto ambici může jen stěží naplnit. Důvodem je politický nezájem o problematiku bezpečnosti obecně. Vzdělání politických špiček v této oblasti ale bohužel i nezájem do ní proniknout se odráží v podceňování vládou přijímaných koncepčních a strategických dokumentů a jejich následné znehodnocování škrty v rozpočtu. Když nic jiného, každý přerušený projekt je zpravidla ztráta finančních prostředků vložených na počátku. Přičemž každý dobrý manažer ví, že nejdražší je lidská práce a úsilí vložené do nedokončených projektů. A to proto, že to co lidé dělali několik měsíců, přišlo zbytečně vniveč a nebyla vykonána práce, která při dobrém rozhodnutí mohla být užitečná. Už dávno armáda z uvedených důvodů ztratila „momentum“ svého reformního snažení a jak vedení ministerstva, tak armády jen „hasí následky dalšího úderu“. V takových podmínkách se nedá koncepčně pracovat.  Měli by si to uvědomit nejenom na ministerstvu obrany, ale i ostatní ministři. ...

… Je zřejmé, že republika ani zdaleka nebude v tak bezpečném prostředí, jak se nachází dnes a že nadchází doba mnohých bezpečnostních komplikací.

* * *

Na liberecké radnici visí obří Putin s hitlerovským knírkem

Obraz Vladimira Putina s hitlerovským knírkem se objevil v úterý brzy ráno na obří plachtě visící na průčelí historické budovy radnice v Liberci. Se souhlasem vedení města plachtu vyvěsilo občanské sdružení Dekomunizace.

… Plachtu aktivisté umístili záměrně nad pomník devíti libereckých obětí ruské okupace z roku 1968. Podle organizátorů akce jsou nároky Ruské federace na Krym z  hlediska mezinárodního práva nepřijatelné a chtěli tak varovat před postupem sílící ruské diktatury směrem do Evropy. „Historie se opakuje a my cítíme povinnost na to upozornit. Janukovyčovo pozvání si nezadá se zvacím dopisem Vasila Biľaka a jemu podobných darebáků, kteří v roce 1968 vyzvali vedení Sovětského svazu, aby u nás 'zabránilo kontrarevoluci',“ uvedl Ondřej Matyáš ze sdružení Dekomunizace. „Vyzýváme naši vládu a jejím prostřednictvím Evropskou unii a NATO, aby konečně začali jednat s Ruskem jako se státem představujícím vážnou hrozbu pro demokracii a svobodu," dodal.

* * *

LN Palata Konec pohodlneho sousedstvi s Ruskem 100314Přikládám též vynikající článek Luboše Palaty z LN, 10.3.2014 (bohužel jsem nenalezl link) - Konec pohodlného sousedství s Ruskem – cituji konec článku:

… Nebyla to politika uvolňování, snaha o dohodu a obchod se Sovět­ským svazem, ale uzbrojení, tvrdý postup Ronalda Reagana, který do­vedl Varšavskou smlouvu a poté i Sovětský svaz k rozpadu. Stude­nou válku jsme nevyhráli ustupováním zlu, ale tím, že se po invazi do Afghánistánu našel někdo, kdo se dokázal Rusku postavit. Bez této odvahy bychom my dnes nebyli svobodní, ale dál bychom hnili v totalitní diktatuře. Pokud nenajdeme podobnou odvahu, vyroste nám na našich východních hranicích nebezpečný, agresivní, militaristický režim. Režim, pro který je Ukrajina jen předkrm.

Srovnání zabrání Sudet Hitlerem v roce 1938 a Krymem není na místě. Jednalo se o nedodržení mezinárodní smlouvy:

- odmítnutí práva na sebeurčení sudetských Němců uzavřené v dohodě ze St. Germain 10.9.1919 

- následovalo 20 let počešťování a diskriminační politiky skrze úřady ČSR

- odmítnutí autonomie/samosprávy německých oblastí v rámci ČSR

Pokud by měl platit jako argument „Obsazení zbytku Čech“, bylo by porovnání s okupací Krymu v pořádku. Mimochodem ve věci autonomie byl porušena i podmínka presidenta USA W. Wilsona pro vznik Československa – viz 14. Wilsonových bodů.

 

Jan Šinágl, 11.3.2014

 

NE dostavbě Temelína ruskou firmou

Petice proti plné registraci Ústředí muslimských obcí

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.20 (5 Votes)
Share

Komentáře   

0 #3 facebook fans 2014-04-25 00:23
Hi, i think that i saw you visited my site so i came to
“return the favor”.I'm attempting to find things to enhance my website!I suppose its ok to use
a few of your ideas!!
0 #2 how to get likes 2014-04-11 22:17
I am genuinely grateful to the owner of this website who has shared this impressive article at at this time.
0 #1 click for more info 2014-04-11 22:10
I have read some just right stuff here. Definitely worth bookmarking for revisiting.
I surprise how much effort you set to make this sort of fantastic informative site.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)