Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá čvc 29 @18:00 - 10:00PM
Praha Velvyslanectví Švýcarska: Oslava státního svátku

Nejnovější komentáře

 • 06.07.2022 19:01
  Pane Šinágle, mně připravil soud o majetek za asi 60.000.000,-Kč ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 13:24
  Česká televize, je jediná televizní stanice u nás, která ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 11:04
  Předseda vlády Petr Fiala po půl roce oslovil projevem ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 10:58
  Byť je Hybášková prozatím řízením odboru pověřena jen dočasně ...

  Read more...

   
 • 06.07.2022 10:53
  Opoziční smlouva 2.0 Ministr Blažek staví s pomocí Hradu v ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 18:04
  Z Ukrajiny odvlekli rusáci 300 000 dětí. Tolik dětí se u nás ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Studie Univerzity v Oxfordu: "... studie poskytuje vzrušující možnost pomoci s celosvětovým tlakem na zdravotnické systémy...“ - Guvernér Floridy Ron DeSantis: "Lež striktních opatření spočívá v tom, že pokud je zavedete, tak tím můžete porazit ten virus. Proč se tedy tato opatření zaváděla dvakrát až třikrát?"

Příběhy vyléčených pacientů s COVIDem pomocí budesonidu: 

"Je mi 62 let a kromě mírné nadváhy jsem v dobrém zdravotním stavu; i když mám v anamnéze bronchitidu ... V sobotu jsem si myslel, že se topím a nemohl jsem dýchat... V neděli mi lékař naléhavé péče odmítl předepsat budesonid... Nedostal jsem žádné vysvětlení, jen: 'to nepředepisuji' ... V pondělí, poté, co jsem téměř (a jen napůl žertem) vyhrožoval žalobou pro zanedbání péče kdybych zemřel (můj hlavní lékař ví, že jsem právník), jsem ho přesvědčil, aby mi předepsal budesonid... V úterý 14. července v 13:00 byla moje hladina kyslíku 81% a začal jsem brát budesonid (lékárna si jej musela objednat a jeho získání trvalo den) jako dvojitou dávku každou hodinu po dobu 4 hodin. Po 4 hodinách jsem byl schopen dýchat, aniž bych kašlal při každém dechu. Zázrak v mých zdravotních záznamech. Moje úroveň kyslíku vyskočila na 91%. Můj stav se zlepšoval a 27. července jsem byl v testu negativní a znovu ještě 30. července."

Lékař Richard Bartlett"Fauci, WHO - minulý rok jsme získali jejich pozornost a tedy byli obeznámeni s tím, že budesonid proti COVIDu byl jednou z možností... bylo to cenzurováno a odebráno z platforem... zpráva, která se stala populární a která byla zcenzurována, zpražena a pohřbena a poté se stala terčem útoků od WHO, od Fauciho v rozhovoru s McConaugheym, namísto propagace a zachraňování životů... Nikdo nechtěl včasnou a nenákladnou léčbu, která by zabránila hospitalizaci pacientů. Nikdo by na tom nevydělal žádné peníze. My máme ale nejnovější zprávy. Existuje z toho cesta ven. Čísla klesají a to díky imunitě stáda a za část této imunity stáda je odpovědná strategie založená na včasné a účinné léčbě pomocí léků jako je budesonid... podle Univerzity v Oxfordu je možné se vyhnout 90% ze všech hospitalizací při včasné léčbě pomocí léku, jenž stojí 3 dolary a je k dispozici v každé lékarně ve státech... museli tu studii zkrátit, jelikož je neetické nechat lidi zemřít, když je k dispozici účinná léčba... Toto léčivo bylo schváleno FDA před 25 lety. Je velice dobře zdokumentováno, že se jedná o účinnou a bezpečnou strategii pro snížení zánětu v plicích. A o tom je COVID. Před rokem jsme napsali odbornou publikaci, která obsahovala 50 citací a teď se z toho stala znovu zlomová zpráva... Guvernér Texasu má za sebou vědu a lidé, kteří jsou proti tomu, aby se náš stát otevřel a vrátila se svoboda, zkrátka nesledují vědu."

Florida

V Jižní Dakotě je nižší hustota zalidnění a je pravda, že urbanizace je tam o 17% nižší oproti ČR, nicméně na Floridě je urbanizace o 17% vyšší než v ČR. Celoplošná povinnost nošení masek na Floridě nikdy nebyla zavedena, to jen v určitých okresech. Na konci července 2020 asi třetina okresů Floridy požadovala masky. Povinnost nošení masek se mnohdy vztahovala jen na některá města v okrese nebo místa v daném městě. Na konci září vydal guvernér Floridy výkonné nařízení, ve kterém zakázal pokutovat jednotlivce bez roušek a podnikům bylo umožněno opět otevřít. Vyjímkou bylo pouze to, že místní úřady na Floridě mohly omezit kapacitu provozu zařízení poskytujících stravovací služby až na 50% a pokud by místní úřady uvalily takové omezení, muselo to být konkrétně odůvodněno.
Nejvyšší úmrtnost na Floridě dosáhla na 27.6 na 100 000 obyvatel (x ČR 39.3 na 100 000).
Celkový počet zemřelých na (s) COVID(em) na 100 000 obyvatel k dnešnímu dni:

Florida - 145.5 (31620 * 100000 / 21733312)


ČR - 202.8 (21717 * 100000 / 10707839) - https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19

Guvernér Floridy Ron DeSantis"Lež striktních opatření spočívá v tom, že pokud je zavedete, tak tím můžete porazit ten virus. Proč se tedy tato opatření zaváděla dvakrát až třikrát?"

https://www.petice.com/a/278951

***

Lidé nahrazují nedostatek přirozené komunikace skupováním psů z útulků, ceny rekordně stoupají… Stále více důchodců myslí na sebevraždu…. „Odsuzujeme“ je k životu, ze kterého jim děláme peklo. Peníze nemohou nikdy nahradit morálku a lidskost. Brání řešení problémů zdravým rozumem.

 

Jan Šinágl, 8.3.2021

***

Nebyl prokázán statisticky významný rozdíl mezi chirurgickou rouškou a respirátorem

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.60 (5 Votes)
Share

Komentáře   

0 #1 Jan Šinagl 2021-03-09 10:38
Vážený pane Šinágle,

látku budesonid běžně v léčbě našich pacientů dlouhodobě užíváme, je u nás dlouhodobě registrovaná. Vzhledem k tomu, že glukokortikoidy patří mezi několik málo léčivých látek, které mohou být při léčbě pacientů s novou nemocí Covid-19 účinné, tak je samozřejmě užíváme. Avšak nikoliv "na přání" pacientů, nýbrž podle potřeby a nutnosti...

Kromě (1) kyslíku a (2) léků na ředění krve (LMWH = nízkomolekulárn í hepariny) jsou to právě (3) glukokortikoidy (inhalační, perorální, intravenosní), kam patří i Vámi zmiňovaný budesonid, které mají prokázaný efekt na léčbu akutních respiračních infekcí včetně Covid-19. Bohužel, ještě jednou bohužel, mají glukokortikoidy nejen onen kýžený léčebný efekt, ale docela i silný negativní účinek - v dávkách, které potřebujeme použít, významně snižuje buněčnou imunitu. Takže to je vlastně vyhánění Čerta Ďáblem. Avšak v situaci, kdy nemáme žádný přímý lék (antivirotikum) , který by skutečně zabíral (Remdesivir nefunguje, ostatní látky zatím taky ne), musíme léčit tím co máme reálně k dispozici. Ještě jako pomocné léky podáváme vitamíny C a D, isoprinosine. Ivermectine zatím nepodáváme.

S úctou

MUDr. Vít Mareček

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)