Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

čt pro 15 @09:30 -
OS Beroun: Šinágl versus Agentura MM
pá pro 16 @09:30 -
OS Děčín: ing. Petr Vlček
so pro 17 @14:00 -
Mrtník: Adventní koncert u Slavíků

Nejnovější komentáře

 • 05.12.2022 11:26
  Neskutečná justiční zvěrstva se dějí v tomto státě, viz i ...

  Read more...

   
 • 04.12.2022 15:56
  Informaci o tom, že Václav Klaus se ve sporu přiklonil na ...

  Read more...

   
 • 03.12.2022 08:39
  Je to 280 dnů. Pořád jsou videa, která mě dostanou...

  Read more...

   
 • 02.12.2022 13:09
  Může mi ten, kdo mi dal ten MÍNUS na můj výše uvedený komentář ...

  Read more...

   
 • 02.12.2022 10:03
  Zpěvačka Vondráčková bývala dříve milá holka, která hezky ...

  Read more...

   
 • 01.12.2022 08:41
  Postrach Rusů. Superpřesná zbraň "Tři sekery“ jich najednou zasáhla ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

MV Veolia logo

Stát měl ve vodárnách bezpečnostní záklopku, zlatou akcii a s ní hlasovalo Mze

Ministerstvo zemědělství (asi 1998) mohlo jakýkoliv pokus o vyvedení zisků z vodného a stočného na koncerny zastavit! Stát před předáním vodáren do rukou obcí v letech 1992-1993, zřídil v nových okresních vodárnách, tzv. zlatou akcii a měl právo veta. Bez souhlasu Ministerstva zemědělství s uzavřením smluv s koncerny by nemohly být smlouvy mezi vodárnami a koncerny  uzavřeny. Mze místo zachování vody v rukou okresních vodáren, pomohlo.

Anti-politikům prosadit zájmy koncernů! (z internetu)

Dámy a pánové, vyhledejte si na internetu pořad ČT1 Reportéři z 18. 9. 2017, a poznáte, že zbytečně štěbetáme jako vrabci na stromě proti Veolii. Je řeba zneplatnit smlouvy, které má Veolia se zlínským VaKem či Moravskou vodárenskou. Nějaké usnesení soudu o nějaké Valné hromadě VaKu či co to bylo, když se rozhodli pro Veolii, můžete rušit soudem jak chcete, když na tom usnesení už byly postaveny smlouvy. Mezi Veolií a Moravskou vodárenskou. Platné do roku 2034.

Nejsem právník, ale zřejmě je to tak: Smluv se rozhodnutí soudu nedotklo. A chytří profesionální zloději z Moravské vodárenské stojí bokem, jako by se jich vřava kolem VaKu netýkala. A udržují nás v mylném důmnění, že tam je jádro pudla. Oni jsou přece podnikatelé a pracují na zisk. (a neříkají, že jej odvádějí Veolii!), "tak co se divíte?"

Tak nač tady jednáme, zřizujeme společnosti pro boj za Vodu pro Zlín? Když nezneplatníme ty smlouvy, neudělali jsme nic.Tento problém se netýká jenom Zlína, ale asi celé poloviny republiky, kde se nechali podplatit místní funkcionáři a teď zřejmě pobírají poplatky za obranu Veolie. (Můj soukromý názor.)

ANO by v celostátním měřítku mělo co nejdříve vyvolat hlasitý průšvih tehdejšího Ministerstva zemědělství i "zřizovatelů odsunu zisků" do Francie. V parlamentu a samo připravit zákon, kterým by se převod zisků na cizí ziskové firmy označil za akci proti zájmům republiky a zakázal taková jednání jako trestná i do budoucna. Státní rozpočet tím získá miliardy ročně. Jsou do toho zapleteni jak odpovědní lidé z tehdejšího MZe, tak odpovědní funkcionáři obcí, jež na to přistoupili. Ten zákon by měl označit tehdejší jednání jako zmanipulované a nařídit zrušení smluv, jako škodlivých, nepřípustných a anulovat tyto smlouvy. To je třeba předat i policii.
Tím by se vše vyřešilo, až na ten zákon.

Na internetu v těchto dnech najdete spoustu informací, dokládajících, že se jedná o trestný čin, protože VaKům jsou odcizeny prostředky na údržbu infrastruktury vodovodní sítě, atd. Ty cizí firmy (u nás Veolia) naprosto proti zájmům udržování vodovodní infrastruktury odvážejí si za hranice zisky, jež měly sloužit k údržbě a rekonstrukci, případně i budování nových zdrojů (studny, přehrady, atd.). Ty si berou, a ziskovým cizím organizacím předávají ziskové firmy, jako je Moravská vodárenská. To je normální tunel! Na internetu se šéf Moravské vodárenské Martin Bernard snaží tvrdit, že ty zisky jsou Moravské vodárenské, a zamlčuje, že kromě platů (možná francouzských), pro sebe a své kumpány posílá stovky milionů korun do Francie. Tak z nás dělají blbce.

Moravská vodárenská je naprosto zbytečnou, jen tunelování sloužící firmou! Stejně jako podobné firmy v jiných městech. I tady musí konat policie!

A tak radnice, místo aby pro účely údržby, rekonstrukce a rozšiřování vodovodní sítě používaly zisk (a dotace) z EU, nemají nic. A chtějí peníze od státu! Vinou propojení (korupčnímu?), na VaKy a Moravskou vodárenskou.

EU upozornila české úřady, že obce, které budou peníze odvádět ziskovým organizacím, nedostanou žádné dotace z EU, a taky je nedostávají! Jinde dostávají i miliardy! Z tohoto hlediska se ziskové firmy, (jako Moravská vodárenská) dopouštějí protispolečenského jednání - trestního!

Obce (spoluviníci) jsou nuceny hradit tyto částky ze svých rozpočtů. Čímž je vlastně vykrádají. Co na to Stan? To je trestný čin a už na tom je dostatečný důvod pro zrušení těchto pytláckých smluv.

 

8. 4. 2018    Vrbík, Zlín

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.00 (4 Votes)
Share

Komentáře   

+2 #1 Stanislav Vrbík 2018-04-09 13:26
Jsem autoem tohoto článku. Jsem z MO ANO 2011 ve Zlíně a dal jsem si práci s pochopeném tohoto stavu,jenž dosud asi nebyl nikomu jasný. Protože asi nikdo nepřišel na to, že soudní zrušení Valné hromady VaK, který se v tom plně angažoval, nepostihuje smlouvy, které má Veolia a jiné ziskové organizace s VaKem, a ty platí dál. To je jádro pudla.

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)