Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

út říj 19 @14:00 -
ÚS ČR: Robert Tempel
pá říj 22 @09:00 -
OS Praha 1: JUDr. Zdeněk Altner

Nejnovější komentáře

 • 19.10.2021 18:00
  Senátor: Nechali by prezidenta umřít „Myslím si, že pan premiér ...

  Read more...

   
 • 19.10.2021 17:47
  Vážená paní Miklíková, děkuji Vám. V den 100.výročí narození ...

  Read more...

   
 • 19.10.2021 17:47
  Vážený pane Šinágle, Česká televize ve svém programu pravidelně ...

  Read more...

   
 • 17.10.2021 14:05
  Dne 14.10.2021 jsem poslal ČT dotaz po telefonickém rozhovoru ...

  Read more...

   
 • 17.10.2021 10:44
  EB: Andrej Babiš vyhodil 18 ruských špionů a rozbil dvě ...

  Read more...

   
 • 17.10.2021 10:44
  Kdyby mohli Piráti do nové koaliční smlouvy prosadit tento ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

Koronavirus II

ZOI ministru zdravotnictví ČR (21.3.2020) a odpověd MZ (1.4.2020) J.Š.

* * *

 

 

Vladimír Kalina, Lausanne, Švýcarsko

Vít Mareček, Ostrava, Bohemia

 

 1. Maximalizace účinku aplikace konvalescentní plasmy (KP)

Můžeme důvodně předpokládat, že většina jedinců při normálním zdravotním stavu (tj. bez symptomů jakékoliv infekční nemoci), přechovává v potlačené latentní formě různé kmeny virů chřipky, proti kterým existuje určitá odolnost, jako například u každoroční sezonní chřipky. Koncentrace těchto kmenů virů chřipky odpovídá rovnovážnému stavu, kdy možnost jejich šíření v těle je vyvážena přiměřenou inhibicí imunitním systémem. Totální likvidace všech latentních virů je pro imunitní systém natolik náročná, že při nezbytné mobilizaci by nezbývala již kapacita na ochranu proti konstantnímu exogennímu ohrožení jinými, i velmi patogenními, mikroby. Imunitní systém člověka funguje tak, že se vždy mobilizuje proti momentálně největší hrozbě  a stále upravuje hierarchii priorit při zákroku proti všem mikroorganismům, které již pronikly primární ochrannou bariérou a představují vážnější hrozbu pro lidský organismus.

Masivnější infekce, například virem SARS-CoV-2, tak zaměstnává imunitní systém natolik, že potlačené latentní infekce (dosud bez symptomů) se mohou aktivovat, a to v různé míře podle klinické kondice daného jedince (chronická onemocnění, předchozí očkování, stav imunity, atd.). Vzniká tak možnost komplexní infekce, která nemusí být ihned pozorovatelná, avšak významně snižuje schopnost imunitního systému čelit silné dominantní infekci.  V takové situaci můžeme očekávat velké rozdíly v inkubační době, stejně jako velké rozdíly v celkové reakci organismu.

V krizových podmínkách je lékařská intervence fokalizovaná na hlavní infekční agens. Přitom ostatní kritické faktory, protože často nebyla provedena širší a důkladnější diagnostika, mohou být přehlíženy. Rovněž mohou chybět účinné léčebné postupy.

V nouzových situacích, například na frontě při vážnějších zraněních, se proto preventivně aplikuje kombinace několika funkčně různých antibiotik, i když v normální klinické praxi se nejdříve testuje citlivost infikujícího mikroorganismu na použitelné potentní léky.

Komplikující faktory u Covid-19 se začínají projevovat s postupným oslabováním  imunitních funkcí při selhání dýchací schopnosti. Je proto na místě aplikovat antibiotika v kombinaci s antivirálními léky, které sice jen zpomalují množení bakterií a virů, avšak bezpečně víme, že konečnou jejich likvidaci může dokonat jen plně fungující imunitní systém. Ten je třeba nepřímo posílit zpomalením šíření infekce aplikací kombinované komplementární léčby, a to ihned v počáteční fázi onemocnění i při absenci určující indikace - a tak předejít jeho selhání.

Proto při aplikaci konvalescentní plasmy (KP) může být účinná kombinovaná terapie s použitím dostupných kompatibilních léků i v relativně menších bezpečných dávkách. To je dáno okolností, že citlivost druhotných infikujících komponent na jednotlivé léky bude velmi variabilní s ohledem      na různé rezistence k mechanismu jejich účinku.                            

 1. Poznámka k odběru krve u potenciálních dárců KP

Specifický titr protilátek proti SARS-CoV-2 u  pacientů, kteří tuto nákazu překonali, bude z merita věci velmi variabilní. Problémem tak bude určit minimální hodnoty pro odběr krve, kdy lze ještě předpokládat určitou efektivitu podání konvalescentní plasmy (KP), například v kombinaci s komplementární léčbou. To nezjistíme jinak než opakovaným terapeutickým zkoušením a analýzou. S přibývajícím počtem suspektních dárců KP budeme mít více a více informací...

 

Poslední úprava textu: 2. dubna 2020

Verse 1.0

Předmět:

Jak účinně aktivovat obranu organismu proti mikrobům?

Datum:

Fri, 3 Apr 2020 10:10:52 +0200

Od:

Vít Mareček <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;

Komu:

prof. MUDr. Michal Holub, Ph.D. <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;, plk.MUDr. Bohoněk Miloš Ph.D. <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;, Pastera Jiri <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;, Krejsek Jan <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>';document.getElementById('cloak8aa0bf80d04589ca09fa7d70263d5019').innerHTML += ''+addy_text8aa0bf80d04589ca09fa7d70263d5019+'<\/a>'; ;, Milan Brázdil <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>';document.getElementById('cloak5ce5322d6209592931d02a61f639461e').innerHTML += ''+addy_text5ce5322d6209592931d02a61f639461e+'<\/a>'; ;, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kopie:

Raska Milan <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;, Procházka Václav <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;, Vladimir Kalina <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;, Honzátko Roman <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;, Jan Šinágl <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Bek Jiří MUDr. (VZP ČR Ústředí) <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.>';document.getElementById('cloak4373e15aba816bfd795c7a87a55dd0d1').innerHTML += ''+addy_text4373e15aba816bfd795c7a87a55dd0d1+'<\/a>'; ;, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Milan Grundmann <Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.;, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vážení kolegové, vojáci, vlastenci! 

V příloze si Vám dovoluji zaslat další povzbuzující text, který by měl napomoci k účinné léčbě našich pacientů s Covid-19. Že se jedná o správnou cestu nás informují množící se zprávy z Čïny, z USA a z Itálie. 

Tož zapřahat! 

Zdraví Vás VM

* * *

Proč se nevyzkouší i klasická metoda na léčbu koronaviru - už z První republiky?!

J.Š.3.4.2020

* * * 

K léčbě COVID-19 by se mohla využít plazma, schválil to SÚKL

Lékaři v Česku by mohli k léčbě nemoci COVID-19 brzy začít používat krevní plazmu od uzdravených. Schválil to Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). Nyní se pracuje na přípravě přesného postupu. Na tiskové konferenci pražské Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) to řekl vedoucí lékař intenzivní péče Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny (KARIM) a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy Martin Balík. Podotkl, že o léčení plazmou lékaři VFN debatovali ve čtvrtek s kolegy z pražské Ústřední vojenské nemocnice. "Během týdne budeme mít na stole něco, podle čeho budeme postupovat," řekl lékař. VFN dává pacientům také léky s hydrochlorochinem, který účinkuje proti malárii. I tato látka brání šíření viru v těle. Lékaři také podporují imunitu pacientů a zkoušejí i některá antibiotika. ČRo 3.4.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.00 (5 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)