Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá srp 26 @15:00 -
Lošany: Otevření Památníku rodiny Mašínů

Nejnovější komentáře

 • 14.08.2022 15:44
  Das ist überhaupt keine Science-Fiction . Da ich seit 2 Jahren ...

  Read more...

   
 • 14.08.2022 15:34
  Tohle vůbec není sci-fi. Jelikož jsem byl izolován 2 roky ...

  Read more...

   
 • 14.08.2022 06:56
  Hořký návrat letců RAF: Z hrdinů udělali komunisté zrádce ...

  Read more...

   
 • 14.08.2022 06:48
  Přeji si drtivou porážku ruské armády. Dramatik odsoudil ...

  Read more...

   
 • 12.08.2022 12:59
  ... Podle vládního zdroje má nicméně horká kandidátka podporu ...

  Read more...

   
 • 09.08.2022 12:44
  Díky, díky, díky. Když mi bylo 17 až 19 let, tak můj parťák byl ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

MarocLeaks očekává, že Makhzen vytáhne svou šekovou knížku, a nabídne velké peníze, aby si koupil evropské úředníky odpovědné za vyšetřování, a odradil je od odhalení spodní strany této nebezpečné státní záležitosti.

* * *

Podzemi Makhzenu (v Maroku populární termín pro stát či vládu, jinak vládnoucí instituce soustředěné kolem krále, jejich členy jsou královští hodnostáři, vojenské, bezpečností a obchodní špičky atd.) začíná stoupat na povrch a vycházet na veřejnost. Web MarocLeaks právě odhalil nový skandál - objev marseillské policie na jihovýchodě Francie, odhalení  rozsáhlé sítě praní drog vyráběných v Maroku a prodávaných po celém světě.

A byla to právě banka Attijariwafa, známá jako banka krále Mohameda VI., která byla chycena při zatajování finančních prostředků získaných z obchodování s konopím. Podle MarocLeaks je skutečně jasně prokázáno „osobní“ zapojení monarchy do těchto „kriminálních aktivit“. Všechno to začalo, když v červnu 2015 francouzští celníci objevili ve vesnici ve Vaucluse uklizenou částku 300 000 eur v hotovosti uvnitř jednoho vozidla. Případem byli pověřeni vyšetřovatelé v Marseille, členové sekce specializující se na finanční trestnou činnost. Ve spolupráci se svými kolegy z několika evropských zemí pomohla pečlivá práce vystopovat síť, jejíž summit směřoval k na „vrcholu marockého státu“. Z úst Xaviera Tarabeuxa z úřadu státního zástupce, citovaného agenturou AFP - Francouzská tisková agentura Agence France-Presse, se dozvídáme, že za poslední čtyři roky (205–2019) byla vyprána ohromující částka 400 milionů eur, a že „část peněz prošla Francií“, kde má banka Attijariwafa několik poboček.

Ačkoli značná část francouzského tisku, hojně podporovaná Makhzenem, hovořila o potřebě financí na „Hawalu" (tradiční systém neformálních plateb v arabské kultuře), odborníci v této oblasti poukazují na marockou banku Attijariwafa Bank, která pokrývá důležité finanční toky zejména v západní Africe, kterou zaplavuje konopná pryskyřice. MarocLeaks dále upřesňuje, že protiteroristické brigády již od roku 2012 zaznamenaly „podvodné mechanismy financování teroristických skupin blízkých Makhzenu jako je Mujao, jejichž žoldáci se pokoušeli proniknout do uprchlických táborů Sahrawi (entnikum žijící na jihozápadě Alžírska, v Mauretánii a na Západní Sahaře) v Tindouf, Alžírsko a současně investovali na severu Mali, než zmizeli v nedohlednu." Je zřejmé, že odpovědnost Makhzenu za praní peněz z drog a co je horší, za financování teroristických ozbrojených skupin, aby fungovaly dle diplomatické agendy (agenda Západní Sahary), již není pouhým výplodem představivosti.

MarocLeaks očekává, že Makhzen vytáhne svou šekovou knížku, a nabídne velké peníze, aby si koupil evropské úředníky odpovědné za vyšetřování, a odradil je od odhalení spodní strany této nebezpečné státní záležitosti.

A to v době, kdy byla ve Francii, Belgii a Nizozemsku odhalena zločinecká síť a zatčeny desítky lidí spojených s obchodem s drogami. 

Maroc leaks révèle comment la banque « attijariwafa » blanchit l’argent de la drogue et finance le terrorisme

* * *

Zajímavá práce  v češtině o západosaharském konfliktu, která ukazuje o co se vlastně jedná. Podezření, že se této hry účastní i Česká republika se množí...

Výsledek žádosti o víza na velvyslanectví ČR v Maroku - šílenost!

Komentář k Vašemu článku o EU drogové strategii

Kontroverzní nová protidrogová agenda EU ohrožuje Evropu a Maroko

Další lidé popisují katastrofální poměry na velvyslanectví ČR v Maroku

Množství případů praní špinavých peněz a financování terorismu znepokojuje Maroko

 

J.Š. 22.9.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.75 (12 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)