Jan Šinágl angažovaný občan, nezávislý publicista

   

Strojový překlad

Kalendář událostí

pá čvc 29 @18:00 - 10:00PM
Praha Velvyslanectví Švýcarska: Oslava státního svátku

Nejnovější komentáře

 • 04.07.2022 18:04
  Z Ukrajiny odvlekli rusáci 300 000 dětí. Tolik dětí se u nás ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 17:29
  Vážený pane JUDr. Petře Zemánku, jménem Žateckého vlastivědného ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 17:19
  Sehr geehrter Herr JuDr. Petr Zemanek, im Namen des Saazer ...

  Read more...

   
 • 04.07.2022 07:20
  Zemřel ruský vědec, kterého na Sibiři zadržela tajná služba.

  Read more...

   
 • 02.07.2022 12:37
  Dieses sechsjährige Mädchen wurde von den Russen getötet, als ...

  Read more...

   
 • 02.07.2022 12:33
  Tuto šestiletou holčičku Rusové zabili když spala ve své ...

  Read more...


Portál sinagl.cz byl vybrán do projektu WebArchiv

logo2
Ctění čtenáři, rádi bychom vám oznámili, že váš oblíbený portál byl vyhodnocen jako kvalitní zdroj informací a stránky byly zařazeny Národní knihovnou ČR do archivu webových stránek v rámci projektu WebArchiv.

Citát dne

„Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. – Bez všelijakých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího neb horšího, ale vždy něco jiného než je člověk.“

Karel Havlíček Borovský ve svém časopise „SLOVAN“ 26.7.1850


SVOBODA  NENÍ  ZADARMO

„Lepší je být zbytečně vyzbrojen než beze zbraní bezmocný.“

Díky za dosavadní finanční podporu mé činnosti.

Po založení SODALES SOLONIS o.s., uvítáme podporu na číslo konta:
Raiffeisen Bank - 68689/5500
IBAN CZ 6555 0000000000000 68689
SWIFT: RZBCCZPP
Jan Šinágl,
předseda SODALES SOLONIS o.s.

Login Form

… Nemusime chodit daleko i u nas - divka v Pakistanu, kdysi dva hosi v Thajsku, mladik na severu Brazilie. I Maroko v nasi historii nechybi a smutny pribeh ridice kamionu vezouciho kompoty, v nicht se nasly drogy, koncil jeho sebevrazdou v marockem vezeni. … Kazdopadne souhlasim s Vasi poznamkou o nasem velvyslanectvi. Podcenovani zavaznosti vizove agendy s sebou nese rizika podpory nejen ilegalni migrace, ale i dalsich nebezpecnych cinnosti typu pasovani drog, na coz prave nova strategie EU cili.

* * *

Srdecne pozdravy,

zaujal mne Vas clanek k nove strategii EU v oblasti drog. Ani jsem o ni nevedel, nikde se o ni moc nepsalo. Osobne si myslim, ze je treba kombinovat oba pristupy - propojit aktivne a efektivne boj s pasovanim drog a boj s terorismem, organizovanym zlocinem, ilegalni migraci a pasovanim lidi a soucasne se soustredit i na prislusne trhy - vyboru i konzumaci. Jako uspesnou nepovazuji ani jednu strategii, pokud jsou oddelene.

Trh s narkotiky, jejich distribuce, pasovani pres hranice, to vse je jasny mezinarodni organizovany zlocin, bohuzel organy cinne v ochrane osob a hranice vetsinou chyti jen male ryby, ty, kteri se z ruznych duvodu k pasovani drog uvolili, at jiz z vidiny snadneho velkeho zisku ci hlouposti ci pouhemu vydirani od jinych. Problemem jsou ale ti, kteri to vse organizuji, zustavaji schovani za scenou a inkasuji vysoke sumy. Do terenu vysilaji volavky, prenasece a ruzne chudaky, sami sedi v pohodli v luxusu svych vil, jacht a palacu. To je obrovsky problem.

Jak se k temto lidem dostat?

Policie a bezpecnostni slozky o nich i casto vedi, ale protoze tento zlocin prorusta do politiky a v mnohych statech se tyka i tech nejvyssich, vcetne vladcu, zaviraji oci, at chteji ci ne. Jako kone k prevozu drog casto slouzi ilegalni migranti, kteri se soucasne presouvaji z rizikovych zemi do Evropy a spoji se dve veci v jednom - odveze se droga ci finance za ni a dotycny se presune tam, kam si pral a je od nej klid. Jiz se nevrati do sve domoviny, nekde zmizne a s nim i riziko, ze by mluvil.

Sofistikovanejsi forma je rizena primo z vyssich mist a pouzivaji se i oficialni kuryri pracujici pro ruzne instaituce a VIP osoby. Tito lide realizuji do Evropu jednu cestu a po navratu je jim odejmut cestovni pas. Jiz nikdy se do zahranici nepodivaji a doma jsou take dobre strezeni, aby moc nemluvili. Takto se zajisti fungovani propracovane site, ktera spojuje nekolik elementu. Proto strategie EU neni zase tak spatna, protoze cili na tyto praktiky. Otazkou jen jen, jak je skutecne efektivni - viz Vas clanek ve francouzske verzi o prani penez z drog ve Francii. To poukazuje na nutnost profesionalnejsi policejni, bezpecnostni a vojenske sluzby clenskych statu EU, nekompromisni, vcetne potirani zlocinu u vysokych zahranicnich cinitelu. Zakony plati rovne pro vsechny.

Autor clanku spravne uvadi, ze doslo ke zmenam v trasach pasovani a vubec pohybu drog a Maroko je v centru pozornosti. Sever kralovstvi je velmi chudy a naprosto pestovani hasise utlumit je asi nemozne. Myslenka kontrolovane produkce na lekarske, lecitelske ucely je docelal dobra a mohla by byt resenim pro ty, kteri jinou volbu nemaji a utnula by trasy tem, kteri vse realizuji v zakulisi, pasuji, jak se da a stejne zisk ma organizator a ne producent. Kazdopadne ale musim vystoupit proti myslence legalizace drog jako takovych. Nici zdravi, spolecnost, ducha. Spotrebitelsky trh by  mel mit minimalni, prisne kontrolovany, pouze spojeny se zdravotnimi duvody, pripadne na vyrobu dalsich legalnich vyrobku. 

Svou roli hraje i legislativa, ktera by mela pro produkci, pasovani a nelegalni uzivani volit tvrdsi tresty. Kratke vazebni postihy spolu s pomerne dobrymi podminkami evropskych veznic se miji ucinkem a delikventi se radi ke sve cinnosti po propusteni vraci. Mimoevropsky region casto voli tresty zase az moc tvrde, ale alespon zaberou. Kazdy ma na vyber a dobre vi, co cini. Nemusime chodit daleko i u nas - divka v Pakistanu, kdysi dva hosi v Thajsku, mladik na severu Brazilie. I Maroko v nasi historii nechybi a smutny pribeh ridice kamionu vezouciho kompoty, v nicht se nasly drogy, koncil jeho sebevrazdou v marockem vezeni. Dovedu si predstavit, ze asi podminky tam museli byt krute.
Obchodovani s drogami vnimam jako urcity typ terorismu. Nemusi prece jit vzdy jen o to, ze nekdo zabije strelnou zbrani, najede do davu autem nebo se sam odpali. Prostredctvim narkotik se nici zivoty lidi, jejich zdravi, trpi rodiny uzivatelu i poslicku. 

Kazdopadne souhlasim s Vasi poznamkou o nasem velvyslanectvi. Podcenovani zavaznosti vizove agendy s sebou nese rizika podpory nejen ilegalni migrace, ale i dalsich nebezpecnych cinnosti typu pasovani drog, na coz prave nova strategie EU cili.


David Stastny, 22.9.2020

* * *

Maroc Leaks odhaluje, jak banka Attijariwafa pere špinave peníze z drog a financuje terorismus

Výsledek žádosti o víza na velvyslanectví ČR v Maroku - šílenost!

Kontroverzní nová protidrogová agenda EU ohrožuje Evropu a Maroko

Další lidé popisují katastrofální poměry na velvyslanectví ČR v Maroku

Výsledek žádosti o víza na velvyslanectví ČR v Maroku - šílenost!

Množství případů praní špinavých peněz a financování terorismu znepokojuje Maroko

J.Š. 22.9.2020

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.09 (11 Votes)
Share

Komentovat články mohou pouze registrovaní uživatelé; prosím, zaregistrujte se (v levém sloupci zcela dole)